הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הגניוס הגרמני והנצרות - טיולים לרחבי העולם

פטר דואנוב: על הגניוס הגרמני והנצרות.

לקראת מלחמה העולם השנייה טען מורה מואר ממוצא גרמני בשם שטיינר שלגרמנים יש תפקיד חשוב בפיתוח של מחשבה ורעיונות אנושיים בזמן הזה, למעשה הם היו ממובילי התרבות ועמדה לפניהם ברירה להיות עם בחירה או עם שטני, והם בחרו בדרך השטנית שהייתה עיוות של הדרך המלאכית. אבל מכאן גם הכוח שלה.
אפשר לראות בהוגים הגרמניים כמו ניטשה, הסה ואחרים כאנשים שהביאו את האירופאיות לידי שיא והיו על סיפה של תגלית חדשה, תרבות חדשה, אפשר לראות זאת דרך המוזיקה שבאה מגרמניה: בטהובן, מוצארט, שוברט ואחרים. מטרת ההיסטוריה היא לשפוך אור על התקדמות המין האנושי.
 
מורה מואר אחר בשם פטר דונוב היה למד בארצות הברית בסוף המאה ה19 ועשה את עבודת המאסטר שלו על התנצרות השבטים הגרמניים במאה ה4 לספירה. להלן סיכום שלה:
היו שלושה גלים של נדידות עמים לאירופה. ראשית באו הקלטים, ויחד אתם היוונים, האילירים וכל העמים המוכרים. את העמים הללו דחקו הגרמנים שיצרו את העמים של ספרד, צרפת, אנגליה, גרמניה, ואילו במזרח אירופה הגיעו בעקבותיהם הסלאבים שהיוו גל שלישי. העידן האחרון עמד בסימן שליטה גרמנית, הודו אירופאית, ואילו העידן הקרוב יעמוד בסימן הגמוניה סלאבית.
 
כל העמים באירופה מקורם הודו אירופאי. ישנם שמונה ענפים של הגזע הההודו אירופאי, חמישה ענפים מצאו בית באירופה ושלושה באסיה, הם יצרו את התרבויות הגדולות שהעולם ידע, (חוץ מסין ויפן). ענפי העמים ההודו אירופים באירופה הם האיטלקים (כולל האילירים), היוונים (כולל התרקים והמקדונים), הגרמנים, הקלטים והסלאבים. באסיה זה ההודים, המדים והפרסים.
 
המחשבה היוונית הוכנה על ידי הטבע לתפוש את כל מה שקשור לעדינות ויופי במחשבה האנושית המופשטת, הם השאירו מורשת של אומנות, ספרות, פילוסופיה, היסטוריה ושלטון פוליטי.
האיטלקים הצטיינו בשלטון ובחוק.
הגרמנים יצרו ציוויליזציה שהשתוותה בעוצמתה היקפה והדרה עם זו של הרומאים והיוונים.
 

דואנוב מתייחס למקור, נדודי והמרת הגרמנים.

אחד הדברים שייחדו את הפרנקים משאר העמים הגרמניים הוא שהם לא היו נודדים, אלא המשיכו להחזיק בארץ האבות  והוסיפו לה טריטוריות. המקור שלהם היה איחוד של שבטים גרמניים לאורך הריין, משמעות השם: נועזים או חופשיים. הקרב המכריע שבו כלוביס הפך נוצרי היה ליד שטרסבורג כשהוא בא לעזרת הפרנקים של הריין. הוא הושפע מאשתו כלוטידה.
לפי דואנוב ההמרה לנצרות יש בה כוח רוחני, היא העצימה את כל העמים שעשו אותה.  הנצרות מתאימה לכל סוגי היחסים האנושיים ומאחוריה עומד כוח ממשי. זאת הסיבה שהנצרות הפכה להיות דת המדינה הרומית תוך 300 שנה.

הגותים היו הגרמנים הראשונים שהפכו נוצרים. חלק מההמרה שלהם הייתה על ידי עבדים נוצרים שנשבו בפשיטות באסיה הקטנה, עבדים אלו הפכו עם הזמן לבני חורין וחיו בין הגותים. כזה היה אולפילס, השליח אל הגותים שסבו הובא אליהם. בסוף המאה ה4 עוברים הגותים את הדנובה ומקבלים אישור להתיישב בבולגריה לרגלי הרי הבלקן, אבל בגלל יחס לא טוב של הרומים הם מורדים, הקיסר וולנס שיוצא להכניע אותם מנוצח בקרב.
אולפילה היה השליח אל הגותים בסוף המאה ה4 תחילת המאה ה5. הוא המציא את אותיות הכתב הגותי גרמני הראשון, תרגם את התנ"ך והברית החדשה לגרמנית, והניח את היסוד לתרבות הגותית נוצרית שהופיעה אחר כך בממלכות של הויזיגותים – הגותים הזוהרים והאוסטרוגותים. הוא הושפע מקיסרים אריאנים כגון ולנס וקונסטנטינוס, כל זה היה לפני וועידת קונסטנטינופול שהכריזה על האריאנות כמינות.
 
מאמרים על גרמניה - לחצו לקריאה
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו