הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הדרך הרוחנית - טיולים לרחבי העולם

הדרך הרוחנית של דמנהור

לפי תפישת אנשי דמנהור אנחנו חיים במקום של ריבוי ומורכבות, אחת ההופעות של זה היא בשוני שבין בני האדם. החברה האנושית מורכבת משילוב סוגי טיפוסים שונים וכל אחד תורם את התרומה הייחודית שלו. הניסוי החברתי בדמנהור הביא ליצירת שבעה דרכים רוחניות שונות, שיחד בונות את המאמץ המשותף ליצור חברה אנושית מתוקנת.

אנשי דמנהור מאורגנים במעין אחוות, כשכולם עוסקים בהתפתחות אישית ורוחנית, אך כל אחת מפתחת תחום ספציפי ואחראית על חלק אחד מהשלם של הקהילה.
ואלו הדרכים:

דרך הטכנולוגיה ואמנות משולבת 
הדרך של אלה שאחראים על העבודות במקדש ועל המורכבות שלו. אנשי דרך זו הם אלו שמציירים ובונים את המכשירים האנרגטיים של דמנהור. מוטיבציה רוחנית הנובעת מבית הספר למדיטציה.

דרך האבירים 
דרך שהולכים בה במיוחד גברים, אלו ששומרים ואלו שמתקנים. אנשי כיבוי האש של דמנהור. אלו שעושים את הבנייה בפועל. מחשבה המתבטאת בפעולה פרקטית. הגנה מאגית.

דרך זוגיות אזוטרית 
ישנן רמות שונות של נישואים, שהגבוהה שבהן היא דרך רוחנית. אלו נישואים אזוטריים, בה שני אנשים נהיים לגוף אנרגטי אחד. נישואים אלו מחייבים נאמנות מוחלטת. היחסים הם במרכז החיים הרוחניים, כולל גידול ילדים. הנישואים הם מחויבות מעבר לחיים ביחד, משהו עמוק.

​באופן כללי הנישואים בדמנהור הם לפרק זמן מוגבל, חוזה של כמה שנים שצריך לחדש אותו. הם נערכים לפני האנשים במקדש הפתוח או במקום קדושי אחר. נוסחת הנישואים:
"עמדו אחד מול השני, ועתה החזיקו ידיים, יד ביד.
התנוחה הזו משמעה "אני איתך". איתה תממשו את הרצון החופשי שלכם לאחד את הדרכים האינדיבידואליות לעמידה בפני כל מה שבית ספר החיים יביא לפניכם, עוזרים ותומכים אחד בשני לתקופה של ... שנים
לואי והכוחות החיוביים, יהיה שמם אשר יהא, יהיו עדים למה שתשיגו, ויברכו את האיחוד הזה שנולד מאהבתכם. לו יתנו לכם התקדמות רוחנית ולכל חברינו בני האדם.
תן ונשיקה תהיה החותם של רצונכם, בשם ומטעם דמנהור והאנשים שלה. אנו מכירים ומקבלים את האיחוד הזה.
לוואי שיביא גדילה, הרמוניה ויופי, היכן שתהיו."

דרך אמנות ועבודה
הדרך שבה אנשים הופכים את עבודתם לקדושה. הציירים והפסלים של דמנהור שייכים לדרך זאת. מעניין לציין שבפרס העתיקה היה אל שנקרא "עבודה קשה והגונה". זאת דרך אוקולטית.

דרך הנזירים 
דרך של התבוננות והתבודדות, לפעמים עד לשנתיים. רוב האנשים של דרך זאת חיים במנזר הנמצא ביער הקדוש מעל מקדש האדם. דגש על האינדיבידואל. תפקידם להכיל את האנרגיה של כולם, לבלות שעות רבות במדיטציה וקשר עם העולמות הלא נראים.
הדרך הייתה קשורה בהתחלה בעבודה על המקדש, הנזירים עבדו יום ולילה על המקדש ולמעשה חיו אותו. מעדנים את האנרגיה של שאר האנשים בדמנהור ומשתמשים בה להפעלת הספירלות והטקסים. הם גם חולמים עבור כולם. חלום שהוא הפעלה של חוש שישי, לא החלום הרגיל.

דרך האוראקל (הנבואה)
דרך זו היא המשך של האוראקל בדלפי והיא כוללת טקסים של התנבאות, מתוכם אחד פומבי והוא האוראקל של הירח המלא. מעבר לזה יש טקסים רבים הקשורים גם למופע הירח, הירח השחור, ועוד. הטקסים עוזרים להבין את הסימנים. מי שעושה דרך זו הן נשים הנקראות פיתיות.

בנוסף למקדש האדם יש בדמנהור עוד כמה מקומות מקודשים שבהם מקום שנקרא ביתא שהוכן במיוחד למטרות נבואה. האנרגיות שם מיוחדות. יש עוד כמה מקדשים חלקם סגורים.
בדרך זו משתמשים במכשירים מאגיים שמי שהתחיל לפתח אותם זה פלקו, משתמשים בריקוד, וכן בטקסים של מסורות רוחניות שונות מרחבי העולם, בניסיון לאסוף ולהשתמש באנרגיה של כולם. האש היא מרכיב חשוב בדרך זו ומשתמשים בה בטקסים. לאורקאל יש תפקיד חשוב גם בטקסי המוות ובמעברי המוות וכן בלידות ובלידות העתיד.

דרך המילה
דרך הקשורה לתקשורת. אנשים שעוסקים בהוראה, מוזיקה ובריאות. אלו שמפיצים את בשורת דמנהור בעולם ומחנכים את הילדים.
 

 

הקהילה

הדמנהורים רואים את עצמם כאומה המחולקת לשבטים. היחידה החברתית הבסיסית היא המשפחה המורחבת הנקראת – נוקלאו ומונה קרוב ל20 איש. המשפחה חיה בבית גדול אחד ומנהלת את חייה במשותף. כל כמה משפחות מאוגדות במסגרת של קהילה והאומה היא הפדרציה של כל הקהילות.
במסגרת הנוקלאו מגדלים את הילדים ביחד, אוכלים ביחד, מבלים ביחד, אך יש כמה דברים שנשארים במסגרת הפרט: חיי אישות, חירות כלכלית ועיסוקית מעבר לחובות הכלליות.
המנהיג הלא מעורער של קהילת דמנהור הוא פלקו. הוא הגה וחזה את הקמת היישוב והתחיל את הדרך הרוחנית. אחת לשבוע הוא מעביר שיעור לכל האומה במרכז האומנויות. מבחינה אדמיניסטרטיבית מנהיגים את האומה שני מלכים שנבחרים לתקופה של שנתיים בבחירות דמוקרטיות של ראשי הקהילות. גם מנהיגי הנוקלאו והקהילות נבחרים בבחירות
אחד הדגשים בדרך של דמנהור הוא האספקט החברתי. לשם כך הם פיתחו את מה שהם קוראים "משחק החיים".  
 

משחק החיים

המשחק הינו מרכיב מרכזי בפילוסופיה של דמנהור. אחד משלושה מוסדות הבסיס שעליהם נשענת הקהילה הוא "משחק החיים". (שני האחרים הם הניסוי החברתי ובית הספר האזוטרי).
כשהתחילו דברים בדמנהור ל"התברגן", לאחר העלייה הראשונית לקרקע, כשהתחילו החיים להתמסד ולהיכנס למסלול קבוע, יצא פלקו למסע ברחבי איטליה ובסופו הוא חזר לדמנהור עם קבוצה חדשה של חסידים שקראה תיגר על התלמידים הוותיקים. תוצאת המפגש הייתה משחק של מלחמת דגלים בין הוותיקים לחדשים, שדרכו התקבלו החדשים לקהילה שגובשה ולמדה מעט יותר על עצמה. מאז ועד היום מקפידים בדמנהור להמציא חדשות לבקרים משחקים שיכללו את כל הקהילה, ינערו אותה ויכריחו אותה להתחדש, בין שיהיו אלה משחקי הישרדות בטבע, המצאת תרבות חדשה או כל דבר אחר. משחק החיים הפך להיות כלי שבאמצעותו ניתן לאתגר את הקהילה והאינדיבידואל, לעורר אותם כל פעם מחדש ולהביא אנרגיות חדשות. 
 

 
מאמרים נוספים על דמנהור, המקדש, הקהילה ואורח החיים
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו