הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

היסטוריה אלבניה - טיולים לרחבי העולם

לאומיות אלבנית

היסטוריה (בקצרה) של אלבניה.


ראשית ההתיישבות באלבניה לפני 100.000 שנה.
לפני 4000 שנה פולשים לאלבניה שבטים הודו אירופאים ומתיישבים בה. מהמיזוג שלהם עם האוכלוסייה המקומית נוצר העם האילירי  שמקימים ממלכות על חלק גדול מהבלקן.
לחצו למאמר על האילירים

לאחר סדרה של מלחמות עם הרומים נופלת אילירה לידי הרומאים סופית בשנת 30 לפני הספירה ונהיית חלק מרכזי באימפריה הרומית. בשנת 395 נהיית איליריה הרומית חלק מהאימפריה הביזנטית.
שמה של המדינה האלבנית הוא שקיפריה , משמעות השם הוא "ארץ הנשרים". האוכלוסייה הקיימת היום במדינת אלבניה מקורה בשבטים עתיקים שהתמקמו באזור אלבניה כבר לפני 3000 שנה.
במאה ה8 הקיסר הביזנטי ליאו השלישי שהתחיל את מלחמת האיקונוקלסט כועס על הכנסייה האלבנית שתומכת ברומא במחלוקת האיקונוקלסטית. וכתוצאה מכך הוא מעביר את הכנסייה מאחריותה של רומא לאחריותה של ביזנטיון.
במאה ה11 עם הפיצול בכנסייה העולמית, החלק הדרומי של אלבניה נשאר נאמן לביזנטיון, והוא תחת שלטון הביזנטי, והחלק הצפוני נשאר נאמן לרומא.

האלבנים נקראים על שם שבט אלבי שישב במרכז אלבניה והיה אחד מהשבטים האלבניים. האילירים שומרים על ייחודם תרבותם ודתם באזור אלבניה, אל מול הפלישות הגותיות, ההונים, הסלבים ואחרים, וכך, אט אט, החל מהמאה החמישית והלאה, מתחילה להתגבש זהות חדשה, אלבנית, במקום האילירית.
לאחר 1000 שנים של ימי ביניים נכבשת אלבניה על ידי העותומאניים בסוף המאה ה14. האלבנים נאבקים מאבק הרואי בעותומאניים במאה ה15 בראשותו של הגיבור הלאומי סקנדרברג.
אלבניה היא מדינה שעברה כובשים רבים שהשתלטו עליה, האימפריה העותומאנית כבשה אל אלבניה במאה ה-14 ומאז שולטת שם דת האסלאם. במדינת אלבניה מתגוררים היום רק 3.5 מליון תושבים בני 4 דתות. ההיסטוריה האלבנית רצופה אמנם מלחמות וכיבושים אך יחד עם זאת התרבות והפולקלור של האלבנים לא נטמעו בתרבויות הזרות שמסביב אלא שמרו על עצמאותם.


 

שחרור אלבניה

בסוף המאה ה19 מתחילה תנועת הלאומיות האלבנית המודרנית ובשנת 1912 מוכרזת עצמאות אלבניה. בשנות ה20 מוקמת באלבניה מונרכיה שנכבשת על ידי מוסליני ב1939. בשנת 1943 מחליפים הנאצים את האיטלקים.
ההתנגדות האלבנית לכיבוש מונהגת על ידי התנועה הקומוניסטית בראשותו של מורה בשם אנוור. הם משתלטים על אלבניה ב1944 ומתחיל משטר טוטליטרי בראשותו של אנוור הודגה במשך 50 שנה. אלבניה היא הארץ המבודדת ביותר בעולם והנחשלת ביותר באירופה. משטר הקומוניזם נגמר ב1991 ומוקמת דמוקרטיה באלבניה, בשנת 1997 נופל השלטון בגלל משחק פירמידה והמפלגה הסוציאליסטית עולה לשלטון, כיום חזרה המפלגה הדמוקרטית לשלטון ואלבניה עושה מאמצים להתקבל לאירופה.
 
אלבניה היא מדינה מעורבת שיש בה גם מן המזרח וגם מן המערב ובזאת ייחודה. אלבניה היא ארץ הידועה בתרבות ופולקלור עשירים וייחודים, טיול במדינת אלבניה הוא חוויה יחודית והוא מאפשר לנו להציץ אל עולם הולך ונעלם. באלבניה יש נופי בראשית מרהיבים ביופיים ואנשי בראשית עם מסורות עתיקות ועם אורח חיים שנשתמר במשך דורות.  האופי המיוחד של מדינת אלבניה מאפשר לתיירים המבקרים בה להנות מטיול חוויתי שבו ניתן לפגוש את האזרחים האלבנים תושבי הכפרים ההררים, טיול לאלבניה הוא טיול המאפשר לנו היכרות מעמיקה עם הדתות והתרבויות המאפיינות את מדינת אלבניה, והתמזגות עם הטבע הרב והנופים הקסומים שיש במדינת אלבניה. 
 

ממצודתו בקרויה מנצח סקנדרברג את העותומאניים פעם אחר פעם, בכל פעם נשלח צבא גדול ונורא אחר לצור על המצודה ולא מצליח. ב1466 מגיע הסולטאן מחמט השני עצמו ובונה לצורך הגנתו מצודה אחרת שלימים הופכת לעיר אלבסן. ב1467 בעיצומה של מערכה נוספת, מת סקנדרברג ממלריה.
לאחר מות סקנדרברג המשיכה אלבניה להילחם עוד 10 שנים, ואז נפלה מצודת קרויה, לאחריה גם שקודרה שהייתה בשליטת וונציה והייתה המצודה האחרונה, דורס פונתה מרצון ב1500.
בעקבות המלחמות הייתה הגירה אלבנית גדולה לדרום איטליה, בעיקר למחוזות של נפולי, להם גם עברה משפחתו של סקנדרברג וקיבלה שם אחוזות, והם נמצאים שם עד היום. פליטים רבים ברחו גם ליוון, מצרים, וארצות אחרות, ואלו שנשארו הפכו רובם להיות מוסלמים.

 
 

 
 

תחיית הלאומיות האלבנית.

 
הליגה של פריזרן נוסדה בסוף המאה ה19 בעידודו של עבדול חמיד הסולטאן, שמטרתה להגן על הארצות שבהם חיים האלבנים ועל האלבנים מפני השתלטות סלאבית. בהתחלה זה היה מיועד למוסלמים, אך מהר מאד נהייה קשור לכל האלבנים. ב1878 הרוסים מנצחים את הטורקים ונקבעת דומיננטיות סלאבית בבלקן, בידי העותומאניים נשארים רק מקדוניה והארצות של האלבנים. למעשה מי שמנע מהסלאבים והרוסים להשתלט על הארצות הללו היו הבריטים והאוסטרו הונגרים. בכינוס בברלין נחתם הסכם סן סטפנו שעורר דאגה רבה באלבניה. אלבנים חשובים בקונסטנטינופול, ובראשם עבדל פרשרי, נדרשו לפעולה. הם נפגשו, שמונים שליחים, בעיר פריזרן בקוסובו. בוועידה היה מתח בין אלו למשכו לכיוון של פאן אסלאמיות ונאמנות לאימפריה העותומאנית, לבין אלו שרצו לקדם את האג'נדה של האלבניות ללא קשר לדת, והם אלו שקבעו לבסוף.
 
לאחר כמה שנים של קיום הליגה יצאו התורכים נגדה מכיוון שגילתה עצמאות והתנגדה לדרישותיהם לוותר על טריטוריה אלבנית לטובת ארצות שכנות. הליגה הוצאה מחוץ לחוק ומנהיגיה נעצרו, חלפו כמה שנים והליגה התארגנה מחדש ואף מרדה בכמה מקומות בתורכים בדרישה לאיחוד כל הטריטוריות האלבניות. ב1902 מוצא פרשרי להורג על ידי התורכים. עם עלייתם של התורכים הצעירים לשלטון ב1908, מתאפשרת מחדש התארגנות אלבנית תרבותית ושימוש בשפה האלבנית, האותיות הלטיניות נבחרות כאותיות השפה, אולם ירח הדבש חולף מהר והתורכים הצעירים מנסים לדכא את הלאומיות האלבנית. דבר זה מוביל למרידות מקומיות לתוך 1910 1911. ותסיסה שנמשכה עד עצמאות אלבניה ב1912
בשנות ה20 מוקמת באלבניה מונרכיה שנכבשת על ידי מוסליני ב1939. בשנת 1943 מחליפים הנאצים את האיטלקים.

 
מלחמות העולם
ההתנגדות האלבנית לכיבוש מונהגת על ידי התנועה הקומוניסטית בראשותו של מורה בשם אנוור הודגה. הם משתלטים על אלבניה ב1944 ומתחיל משטר טוטליטרי בראשותו במשך 50 שנה. אלבניה היא הארץ המבודדת ביותר בעולם והנחשלת ביותר באירופה. משטר הקומוניזם נגמר ב1991 ומוקמת דמוקרטיה באלבניה, בשנת 1997 נופל השלטון בגלל משחק פירמידה והמפלגה הסוציאליסטית עולה לשלטון, כיום חזרה המפלגה הדמוקרטית לשלטון ואלבניה עושה מאמצים להתקבל לאירופה.
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו