הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

היסטוריה מצרים - טיולים לרחבי העולם

היסטוריה מצרים

יסוד מצרים הקדומה:
נערמר כובש את הצפון יש עדויות על מפעלי ניקוז והשקיה, מפתחים לוח שנה וכתב הירוגליפי, רפואה, פיסול, עבוד מתכות ועץ. הוא קובע את הבירה בנוף - הליופוליס ומקים חומה לבנה, הפולחן הוא פולחן שמש. הקברים באבידוס
לוח נערמר- מנס – נמצא באבידוס מתאר את מלך מצרים הראשון. לוחות צפחה לכתישת פוך.
אבן פלרמו - אבן דיוריט שחורה שנמצאת בפלרמו ועליה רשימה של המלכים בחמש השושלות הראשונות, לפי שנים, כל שנה מצוינת לפי האירוע הבולט בה. מצוינים מסעות דו שנתיים שהפרעה היה עורך במחוזות השונים. 
הממלכה הקדומה מצרים
מי שחשוב זה השושלת השלישית, צוסר הוא המלך השני בשושלת זו, הוא מעביר את הבירה לממפיס, האיש החשוב אצלו הוא אמנהוטפ.
השושלת הרביעית הם בוני הפירמידות, מתחיל בסנפרו, חופו וחפרן.
השושלת החמישית מקדמת את פולחן השמש, מופיע הבז הורוס שעל ראשו גלגל שמש. רע חור ארקתי – מלך שני האופקים. הבירה עוברת להליו פוליס.
ספר החוכמה – ספר הדרכה לפקידים אותו כתב פתה הותפ ווזיר בשושלת החמישית: ציות לאב ולממונה, שמירת על שקט פנימי, טאקט ונימוסים, מסירות ונאמנות.
שושלת שישית, ביזור, האצילים נקברים בנחלות שלהם. המרכז נחלש.
אושפטי – פסלים המופיעים בתקופת הביניים הראשונה, של מומיה עם פני המת, עושים עבורו את העבודות בשדות האילוסיים.

 

הממלכה התיכונה מצרים

איניוטף הגדול בתבי מנצח את פיום, ואיחוד סופי בימי מנטוחותף. המרכז עובר לתבי. הוא מתחיל על עיר הקברים בתבי, ממקם את עמק המלכים. הוא חולם על הספינקס שקבור מתחת לחול ליד הפירמידה הגדולה ומצווה לחפור ולגלות אותו...
השושלת ה12 העבירה את הפולחן מהורוס לאמון. מתחיל בניין ארמון אמון בקרנק
שניסורת השלישי היה כובש גדול, יצר גבול בנוביה. מופיע אצל הרודטוס. מסחר עם כרתים. אישה מסיימת את השושלת, כמו בשושלות קודמות.
בסוף מצרים התיכונה מופיעים ההיקסוס (מאה 18 לפנה"ס). ההיקסוס אימצו את אל המלחמה סת, חיה בעלת ארבע רגליים, אזניים מחודדות וזנב מפוצל, הם הביאו את המרכבות, כלי נשק מברונזה, קשת מורכבת. שלטו על מצרים מאה שנה

 

ממלכה חדשה מצרים

התחילה על ידי השושלת ה18 שגירשה את ההיקסוס. יעחמס – הירח העולה. היה הראשון, השם קשור לירח – חונס. אחד משלישיית האלים של תבי היה חונס אל הירח.
השושלת ה18 הייתה השושלת הגדולה והמפוארת בתולדות מצרים. 
מנתו – היה כוהן מצרי בתקופה התלמית, קיבל הוראה מתלמי להעלות בכתב את תלדות מצרים, יוספוס אוסביוס ואפריקנוס מסתמכים עליו.

מצרים התלמית - לחצו כאן למאמר נפרד

 
סיכומים מתוך Robert duval – the orion mystery
בפולחן אתון היו קמים לפני זריחת השמש לקדם את השמש העולה בידיים פרושות ובסגידה.
היום הראשון בשנה המצרית החדשה ובעונות נקרא התאחדות עם השמש באופק, ובמסגרת החגיגות היו מעלים את כל הפסלים מקודשי הקודשים של המקדשים אל מרפסת המקדש הצופה אל השמש הזורחת, ומגלים אותם לקרני השמש הזורחת בכדי להיטען, לפני שמוכנסים מחדש למקדש. אנו רואים שהרבה מהפולחן המצרי קשור לשמש הזורחת
הפסלים המצריים לא מסתכלים לנו בעיניים אלא דרכנו, אבל אם נשתמש בראי הם יסתכלו דרך הראי ישר בעינינו.
החיפושית נושאת את השמש, גב החיפושית מזכיר את הגולגולת האנושית על השברים שבו – בה, המחשבות האנושיות מחזיקות את השמש. 

הדמות של אחנתון ונפרטיטי נראית מעוותת, מדוע? אולי זה מצביע על הפעלת בלוטות מסוימות במוח?
כל הסיפור של מצרים זה הפעלה של חלקים במוח: בלוטת האצטרובל שולחת תשע סיבים עצביים כלפי מטה, זה תשע הקשתות מתחת לרגליו של הפרעה וסיב אחד כלפי מעלה, זה הפרעה שנושף את רוח החיים באנח, שמחזיק אתון בידו השלוחה מהשמש, החלק המקבל מופנה אל אף הפרעה, והחלק המשדר כלפי השמש, הפוך מהציורים הרגילים
האל רע המצרי מקרין מתוכו את מאת, אלת האמת, הסדר הקוסמי, וממנה נובע עולם בני האדם, הפעולה צריכה להתחדש כל הזמן ואין שום ערבות לכך שהיקום יתקיים ליום המחרת, צריך בכל רגע נתון לברוא את העולם מחדש ולעבוד את רע דרך המעאת.
 

 
המצרים היו אלופים בפסיכולוגיה אנושית, וזה מה שאפשר לקליאופטרה ללכוד ברשתה את יוליוס קיסר ואנטוניוס. היא הייתה התגלמות איסיס, והבן שלה צריך היה להיות פרעה מכיוון שהוא היה הורוס 
מקדשי אתון היו עם חדר מואר בצד המזרחי של הנהר,
מקדשי אמון היו עם חדר חשוך בצד המערבי.
יד הפרעה יש אדם חשוך ואדם מואר,
התפישה המצרית הייתה של ניגודיות ואיזון בחיים, שמה שחשוב זה הכנות, האמת.
הסמל שיוצרת השמש עם זריחה בהרים שליד תל אל עמראנה זה של אופק – אחט במצרית, ומכאן השם אחנתון – האופק של אתון, והסיבה לבחירת המיקום של העיר. 
במין האנושי נכנסו גנים שליליים, השפעות מזיקות, שצריך להיפטר מהם בכדי להתקדם, זה מיוצג על ידי הספינקס האחר, לא זה שבגיזה, שלו גוף שור, כנפיים וראש אדם. 

האבנים בפירמידה הגדולה לפי מספר חוקרים הם מלט, נוזל שנוצק במקום המורכב מחלקים שונים של אבן שהובאו מכל רחבי מצרים, התכונה שלהם שונה מאבנים רגילות, הם מסוגלים להכיל קרינה, וזה גם מסביר איך יכלו לבנות.
המצרים יכלו ליצר מלט חזק יותר ממה שאנו מכירים כיום 
כשאל מאמון פתח את הפירמידה הוא מצא שלוש גופות על דרגשי קבורה קורנים, וגופה נוספת בתוך מעין פסל ארון ירוק ועל ראשה אבן קורנת. על חזה שריון זהב, ועוד אוצרות מסוימים, ולא כפי שאומרים שמעולם לא נמצאה גופה בפירמידות. 
במקדש דנדרה יש מעין צילום של הכוכבים מהקוטב בכדור הארץ לפני 12.000 שנה. 
זהב מגן מפני קרינה מזיקה, קיים בחליפות האסטרונאוטים, זה מסביר את חליפות הזהב של הפרעונים, היו להם תכשיטים וענקי צוואר שזהרו לפי רמת האדם שהיה מולם, הם היו רדיו אקטיביים, צריכים הגנות. מכיוון שהפרעה היה נציג המאת עלי אדמות. 
בקברים לא נמצאו אמצעי תאורה ולא שרידים של פיח, כיצד אם כן האירו אותם בכדי לצייר את ציורי הקיר הנהדרים?
 
ראו מאמרים על מצרים העתיקה - לחצו לקישור:
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו