הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

המהפכה החקלאית - טיולים לרחבי העולם

תחילת התרבות האנושית - לאחר תקופת הקרח
לפני 10.000 שנה העולם נראה אחרת: שרידי קרחונים עדיין כיסו חלקים גדולים מאירופה, הנגב היה והסהרה היו ירוקים ובני אדם היו ציידים ולקטים, חיים בקבוצות קטנות, היום אנחנו יודעים שהייתה להם תרבות מתוחכמת, ידע רב, ולפי התיאוריות האלטרנטיביות הם מילאו את תפקידם על פני האדמה כיצורי גשר המביאים אנרגיות גבוהות לכדור הארץ ולשם כך נודדים ממקום למקום בעקבות השכינה. אלא שאז קרה שינוי שהוא אולי החשוב בהיסטוריה

המהפכה החקלאית יוצאת לדרך
לפני 10.000 לערך מתחילה המהפכה החקלאית, בני אדם הופכים להיות חקלאים ויושבי קבע במקום מלקטים וציידים. הם ממציאים את הגלגל, מבייתים את הכבשה, הכלב, שור, פרה, חמור והעז (גמל וסוס באו אחר כך), מטפחים את החיטה והשעורה, אפונה ועדשים, עצי פרי (זית וגפן אחר כך). ומתחילים לעבוד את האדמה. זאת המהפכה הגדולה ביותר בהיסטוריה של העולם ואחת מהנקודות שניתן להצביע עליהם כתחילת התרבות האנושית. היא מתוארת יפה בספר של יובל נח הררי "קיצור תולדות האנושות".
המקום שבו החלה מהפכה זו הוא המזרח התיכון, ובמיוחד ארץ ישראל, על מורדות החרמון מצא אהרונסון את אם החיטה, ממנה פיתחו את זן חיטת התרבות, החיטה היא צמח פלאים שהיווה את מזונו העיקרי של האדם לאחר המהפכה, לא עוד ליקוט שורשים ופירות, ציד חיות ואיסוף בלוטים, אלא מאכל אחיד שנזרע ונקצר בידי אדם. צמח ולו תפוקה גדולה של פרי ודרך קלה להפריד פרי זה מהגבעול. כיום החיטה היא הצמח הנפוץ ביותר על פני כדור הארץ, ולפי נח הררי (קיצור תולדות האנושות) היא זו ששעבדה את האדם ולא להיפך.

הישוב הקדום בעולם
ביריחו נמצאו שרידי עיר בת יותר מאלף איש מלפני 9000 שנה, עד כה חשבו שהישוב הגדול בעולם מתקופה זו היה בקתל הויוק בטורקיה, והנה יריחו משתווה ואף עולה עליו. נמצא בה מגדל מסתורי העשוי מאבני ענק, הפתח שלו מופנה כלפי הר הקרנטל השולט על הנוף במצוקים מעל העיר והכיוון הוא השקיעה ביום הארוך בשנה, בעיר התגלו גולגולות מכוירות הקבורות מתחת לרצפה (הראש נותק מהגוף עוד קודם לכן, אבל מסכות עם צדפים וקישוטים מופיעים אז, אולי חלק מאמונה ברוחות המתים). הישוב פרח בתקופה הניאוליתי קדם קרמית.
בזמן הזה עמק הירדן היה הרבה יותר פורה, ים המלח יותר גדול ומתוק, חיות רבות שוטטו במרחב, והנחלים הביאו מים מההרים. זה היה גן עדן. ומי יודע מה חשבו והרגישו האנשים שחיו באותה תקופה. תקופת גן העדן נמשכה אלפי שנים. באזור שפך הירמוך נמצאו כפרים בני 8.000 שנה של התיישבות חקלאית ראשונה, בתים, רחובות, ממצא קרמי, צלמיות טין, עיטורים, וקבורה ראשונה מסוגה בעולם.


 


מקומות אחרים בארץ
הנגב לפני 10.000 שנה נראה כמו הגליל. ירוק ופורח, זה היה סוף תקופת הקרח, הסהרה עדיין הייתה פורייה עם נהרות גדולים וכרי דשא. הקרחונים עדיין לא עזבו סופית את יבשת אירופה. כבר אז לפני 9000 שנה אנחנו מוצאים את ציורי הסלע הראשונים בהרי הנגב, לא רחוק מכרמי עבדת. ציורים שיש אנשים המפרשים אותם כמעין שפה.
בירושלים, לפי השערת המחבר הייתה מעגל אבנים קדום כשאבן השתייה במרכזו. מסביב לירושלים יש שמונה פסגות בצורת מעגל. מעגלי האבנים הקדומים בעולם לא היו עיגול מוסדר, אלא אבנים הממוקמים על גבעות במרחק אחד מהשני, הדוגמא לכך היא cocev camen במקדוניה. מעגל אבנים מלפני 6000 שנה. על כל הר מסביב לירושלים הייתה אבן בולטת, כמו על פסגת הר הצופים או הזיתים, ציון והר המשחה, וכך נוצר המעגל, בדיוק כפי שבימינו אנו ניסו ליצור אותו עם המגדלים והבניינים שמסביב לאגן הקדוש.
בעסול שבעבר הירדן התגלה ציור קיר מדהים של כוכב מתומן לפני 6000 שנה ושרידי תרבות עתיקה, השרידים נמצאים במוזיאון הצרפתי בירושלים. בנחל משמר נתגלה אוצר של המקדש בעין גדי מלפני 6000 שנה, בו כלי נחושת המעורבת עם סגסוגת ארסן, חומר שנמצא רק בקווקז, דבר המעיד על קשרים עם הקווקז באותה תקופה ואולי גם מסחר. באוצר נמצאו כלי נחושת וקודש רבים בהם דגש על קרניים, שרביטים ועטרות.  

המהפכה החקלאית בעולם
גם במקומות אחרים בעולם נמצאו תרבויות קדומות, בבלקן זאת תרבות הדנובה, מלפני 6000 ואף 9000 שנה. בבולגריה נמצא אוצר זהב בוורנה מלפני 6500 שנה. אזור הים השחור היה מיושב, הים היה מנותק מהים התיכון ונמוך במאה מטר מכפי שהוא כיום. בגובלק טפקה שבתורקיה נמצאו אתר ומבנים מגאליתיים ענקיים עם עיטורים ומעגלים בן 9000 שנה. תפישת ההיסטוריה שלנו משתנה ככל שנמצאים יותר דברים מתקופה זו.

תיאוריה אלטרנטיבית
מבחינת ההיסטוריה האלטרנטיבית לא ברור מה גרם למין האנושי להפוך להיות מציידים לקטים לחקלאים. למדע אין לכך הסבר מספק. האגדות הקדומות מספרות על אלים שלימדו את בני אדם את מלאכות החקלאות והבנייה ונתנו להם במתנה את הצמחים ובעלי החיים
האם ייתכן שהכוונה היא ליצורים (חוצנים) מפותחים יותר מכוכבים אחרים שביקרו כאן ועזרו לבני אדם? כפי שטוען למשל אריך פון דניקן בספרו מרכבות האלים?

קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
נרטיב היסטורי קלאסי
תחילת התרבות האנושית - המהפכה הלשונית
תחילת התרבות האנושית - המהפכה החקלאית
תקופתה האבן
תחילת התרבות האנושית - שחר ההיסטוריה, הקמת ערים ותרבויות
תחילת התרבות האנושית - מעבר מתרבות אם לפטריארכלית
מקומראן לקוראן
היסטוריה אלטרנטיבית
היסטוריה רוחנית של אירופה
נרטיב על היסטורי
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו