הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

המהפכה הלשונית - טיולים לרחבי העולם

תחילת התרבות האנושית - הופעת האדם המודרני והמהפכה הלשונית
 

המהפכה הלשונית

לפי המדענים הרי שלפני כ60.000 שנה הופיעו דרכי מחשבה ודיבור חדשות, אולי בגלל מוטציות גנטיות ששינו את המבנה הפנימי של המוח (ולא את החיצוני או גודלו). במילים אחרות מישהו התעסק לנו במוח ושינה את חיווט החוטים. המדע טוען שזה מקרה, ואילו ההיסטוריה האלטרנטיבית טוענת ליד מכוונת. הדבר החדש שהופיע הוא כמות המידע והמורכבות של השפה שהתייחסה לחברה, וגם לדברים שלא קיימים במציאות, יוצרת מציאות חדשה מדומינת, "שפה פיקטיבית". זה אפשר ליצור מיתוסים משותפים.
השפה יצרה חברות שמתייחסות באופן אינטימי לעצמם, במספרים של עד 150 איש. השפה הפיקטיבית אפשרה יצירת חברות גדולות יותר. זאת תחילת התרבות. מעניין לציין שבפסיכולוגיה של הדת מדברים על כך שיש לנו שני אזורים במוח הקולטים את המציאות: האחד זה הקליטה החושית, מה אני רואה? והשני זה בקליפת המוח, מה זה אומר?
לדוגמא: אם מישהו אומר לי בוקר טוב. אז חלק אחד במוח קולט את המעשה, וחלק שני מנסה לפרש את הכוונה שמאחורי זה? מה מצבו של האדם המדבר? הטון שבא עם זה ומשמעותו? וכו'
השפה אפשרה להומו ספיאן לסחור ולתקשר עם קבוצות רחוקות.
הופעת אלוהים

האדם החדש שהופיע באירופה – הומו ספיאן, היה אדם דתי, זה היה חלק ממהותו, הבנתו, תפישתו, פועלו. קשה לתפוש זאת בעולם ששואף לחילוניות כמו שלנו, אך האמונה בכוח שמחוץ לנו ועולמות נסתר הם חלק מהותי באדם, כושר שקיים בדיוק כמו הכושר האמנותי, התבוני, רגשי, והוא מהווה מרכיב חשוב ומרכזי בהגדרת האדם.
מאז ומעולם סוג האדם שאנו חלק מאתו האמין בעולמות אחרים של אנרגיה, כוחות, ישויות, ובמעין עקרון מארגן בעל משמעות שקיים בעולם ובחייו. רואים זאת בשרידים שהוא השאיר אחריו. דת איננה המצאה אינטלקטואלית שהתרחשה בשלב כלשהו בהיסטוריה, אלא חלק מהותי מאופיו של האדם, ולכן היא מופיעה גם בחברות פרימיטיביות שהיו מנותקות משאר בני האדם במשך עשרות אלפי שנה כגון אלו של אוסטרליה ויושבי הג'ונגלים הנידחים של כדה"א. בכל חברה אנושית יש אמונה בכוח עליון ולמרבה ההפתעה דווקא בתחילת ההיסטוריה ובפרהיסטוריה האמונה הייתה זכה ונקייה יותר, נוטה למופשט ולמונותאיזם, כפי שחלק גדול מחוקרי הדתות טוען כיום, ורק אחר כך היא התפצלה לאמונה באלוהיות שונות המתחרות ביניהם, אלא שהאלוהות חובקת כל הופיעה בתחילה בדמות האם הגדולה, ולא בדמות זכר.
לפי מריצה אליאדה "התנסות בקודש היא אחד היסודות במבנה של התודעה". זאת ועוד, מאמץ הקבורה מעיד על אמונה בחיים לאחר המוות.
כבר בתקופת הקרח התגלו פסלונים נשיים רבים במפלסי המגורים, חלק מצורות הנשים צומצמו ליסודות הנדסיים, יש קשר לציפורים. בקרב שבטים פרימיטיביים יש עדיין כיום אמונה באם המתית הקדומה, האם הגדולה.
לרואה גורן (אליאדה 2001, 25) טוען שבאמנות ציורי המערות הביזון מייצג את הנקבה והסוס את הזכר, "כאשר מפענחים את הדברים לאור סימבוליזם זה המערה מתגלה כעולם מאורגן להפליא וטעון משמעות". המערה היא מקדש ולוחות האבן או הפסלונים שנמצאו בה הם מזבחות נישואים.
בעולם הקדום הייתה הפרדה בין גברים ונשים המתבטא בסמלים שונים (מצאו כפר עתיק במלטה שבו היו בקתות המחולקות לנשים וגברים, בחלק הנשי פסלוני נשים, בחלק הגברי פסלוני ציפורים), ואלו דורשים מצדם את עקרון ההשלמה ההדדית של הערכים הדתיים המסתתרים מעבר לסימן הזכר או הנקבה, השלמה בין שני העקרונות שתארגן מחדש את העולם ותאפשר את בריאתו המחודשת
 

זמן וירח

במקומות שונים באירופה מופיעים גלים כסוג של עיטור החרוט על המתחמים המגליתים, לפי אלכסנדר מרשק "כבר בתקופה הפלאוליתי המאוחרת התקיימה מערכת סימבולית של רישומי זמן, שמבוססת על שלבי הירח" (אליאדה 2001, 26) וזו קבעה ריטואלים עונתיים, הכתב התפתח ממנה, מרשק מתייחס לעיטורים גליים על קירות מערות וטוען שזו מערכת המתארת רצף ומביעה כוונה. "מעשה אינדיבידואלי של השתתפות".
אי אפשר להתייחס לתרבות האלה בלא להתייחס לירח. ישנם שני גרמי שמים המשפיעים עלינו ובין השאר מפיצים את כל האור בעולם, ואלו הם השמש והירח. השמש מפיצה את אורה ביום והירח בלילה (מתי שצריך את האור). למרבה תדהמה שניהם באותו גודל מהפרספקטיבה שלנו, הם עיגול באותו הקוטר בשמיים (רואים זאת בליקוי ירח או ליקוי שמש). דבר זה שלעצמו היה בעל חשיבות עצומה לקדמונים שהתבוננו בטבע שסביבם. הירח נקשר באופן אינטואיטיבי עם דמיון, יצירה והנשיות הקדושה. סימבוליות הירח היא קדומה מאד ומתקשר למים, אישה, צמחייה, נחש, פוריות, מוות ולידה ומחדש.
השמש מאידך נקשר לדרך המחשבה ההגיונית והיסוד הגברי.
המחזור של התחסרות והתמלאות הירח מקביל מבחינת הזמן שלו למחזורי הווסת של האישה. ההיעלמות של הירח בשמיים למשך כמה ימים (ירח חסר) עוררה התרגשות רבה, והרגשות שמועצמים על ידי הירח המלא והאור המיסטי שהוא נופך בכל הביאו לפעילות אנושית מוגברת של נבואה, התקשרות, טקסים, ריקודים ומוזיקה, פעולות הקשורות למאגיה ומסתוריןקראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
נרטיב היסטורי קלאסי
תחילת התרבות האנושית - המהפכה הלשונית
תחילת התרבות האנושית - המהפכה החקלאית
תקופתה האבן
תחילת התרבות האנושית - שחר ההיסטוריה, הקמת ערים ותרבויות
תחילת התרבות האנושית - מעבר מתרבות אם לפטריארכלית
מקומראן לקוראן
היסטוריה אלטרנטיבית
היסטוריה רוחנית של אירופה
נרטיב על היסטורי
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו