הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

המקדש הפתוח - טיולים לרחבי העולם

המקדש הפתוח - קהילת דמנהור

הקהילה הראשונה והגדולה ביותר שנבנתה בדמנהור נקראת דמג'יל והיא נמצאת בפתח העמק. מעל מבנה מאורך שבו נמצאים משרדי האירוח, האכסניה, כיתות לימוד, בית קפה וחנויות, מטפס השביל אל רחבה גדולה שנמשכת דרך שדרה עם עמודים ופסלים בצידיה אל תיאטרון מדרגות פתוח שבמרכזו במה, הלא הוא המקדש הפתוח. את תחושת המקדש נותנים העמודים המקודשים שמסביב, הפסלים, שבכות המתכות המעוטרות, הפעמון שקורא לטקסים, ומעל הכול – הבמה המרשימה שעליה מזבח באמצע התיאטרון. במקדש הפתוח מתקיימים אירועים ציבוריים של הקהילה, כגון מפגשים עם אורחים, אירועי מוזיקה, אירועים חברתיים ועוד. אך האירועים המרשימים ביותר המתקיימים במקדש הפתוח הם ללא ספק הטקסים המתרחשים בלילות ירח מלא. בלילות אלו לובש המקדש חג, מאות אנשי דמנהור ממלאים אותו, לבושים בתלבושותיהם הצבעוניות, אותן הם לובשים בטקסים דתיים בלבד, כמו הכוהנים בבית המקדש. על הבמה עולות הנביאות של דמנהור, הפיתיות, וכמו בדלפי העתיקה הן מדליקות אש שמדיפה עשן רב ומסתורי. את הטקס מלווה מוזיקה קצבית של מתופפים ונגנים והכול נעשה באור הירח המלא. הנביאות שואפות את העשן אל קירבן, וכשהן לבושות בכובעים מחודדים הן נכנסות לטראנס ומתנבאות לגבי שאלות שהוכנו מראש עבורם. הטקסים הם המשך וחידוש של טקסי הנבואה של הפיתיות בדלפי, האוראקל החשוב ביותר ביוון העתיקה. הפיתיות היו שואפות מהעשן במערה במקדש ועונות על שאלות שנשלחו אליהן. כך גם הנביאות בדמנהור, שמקבלות בימים אלו תשובות לגבי דרכה של הקהילה ומה שצופן בחובו העתיד. 

מעגל האבנים

לא רחוק מהמקדש הפתוח נמצא מעגל אבנים ענק בקוטר עשרות מטרים ובו אבנים המתנשאות לגובה 10–20 מטר! –מעגל אבנים שמזכיר מאד את מעגלי האבנים הענקיים של סטונהנג' ואחרים. המעגל נמצא בקצה אזור דמג'יל, במדשאה פתוחה מוקפת עצים, ומובילים אליו ספיראלות ומבוכי אבנים מקודשים. במעגל זה מתבצעים טקסי השמש בימים הסולאריים, הלא הם ימי השוויון, היום הארוך והיום הקצר בשנה. כל הקהילה מתכנסת בתוך המעגל המקודש שנסגר באמצעות מטות הקסם. מעגל אש מודלק, שירה נישאת באוויר, צלילים מקודשים, והכול מוכן לקבל את האנרגיה החדשה שמגיעה לאדמה בימים אלו. מעגלי אבנים נבנו בימי קדם במקומות מסוימים על פני האדמה כך שיוכלו לקלוט לתוכם את קרני השמש ביום הארוך או הקצר בשנה. אחד מהמעגלים הגדולים והעתיקים בעולם נמצא ברמת הגולן במקום הנקרא "גלגל רפאים". זהו מעגל בן חמשת אלפים שנה בקוטר 150 מטר! שפתחו מכוון כלפי זריחת השמש ביום הארוך בשנה. בניגוד למעגלים בדמנהור וסטונהנג' הוא עשוי מאבנים קטנות ובמרכזו גל אבנים גדול. המעגל הוא הצורה המקודשת הבסיסית המסמלת שלמות, טבע, אלוהות נשית. מעגל הוא גם השמש והירח בשמיים ועיגולי העיניים שלנו שדרכם אנו קולטים את כל האור בעולם. במילים אחרות, המעגל קשור לעולמות האנרגיה שנמצאים מעל הטבע ושולטים בו, ולכן כל דבר בטבע הוא מחזורי, אלא שעל ההופעות חל עיקרון הדואליות, בעוד שהמקור, המעגל, קשור לעיקרון האחדות. כניסת קרן השמש לתוך המעגל מסמלת את איחוד הניגודים, הזכרי והנקבי, המאפשר הולדה חדשה.
 

 
מאמרים נוספים על דמנהור, המקדש, הקהילה ואורח החיים
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו