הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הספר לב הבלקן - טיולים לרחבי העולם

הספר לב הבלקן - טיולי תרבות ורוח בסרביה, מונטנגרו ומקדוניה
כולל מסלול תרבות האלה, מסלול נצרות ולאומיות סרבית, מסלול נצרות מקדונית


מתוך המבוא של הספר
הספר הזה, שהוא השני בסדרה של ספרים על מקומות בעולם – נכתב בכדי להכין אתכם לביקור בארצות הבלקן, אזור עם מורשת תרבותית עתיקה ומפוארת. חבל הארץ שבו ספר זה עוסק הוא לב הבלקן, המישורים הפוריים של הדנובה שבהם תחילה התרבות האנושית לפני יותר מעשרת אלפים שנה, השער לאירופה, אזור נרחב הכולל את הארצות של סרביה, מונטנגרו, מקדוניה וחלקים מקוסובו ובולגריה, המשתרע מהאזורים הכי יפים של הים האדריאטי ועד לגבול יוון, הקרפאטים והשפלות ההונגריות מהצד האחר.
ישנם שני דברים שבהם אזור זה תורם באופן יוצא דופן למורשת האנושית:
הראשון הוא היותו אחד המקומות הראשונים שבהם התפתחה תרבות האם הגדולה, במקומות כמו וִינצ'ה ולפנסקי ויר בסרביה, קוקינו וקוסב קמן במקדוניה. הספר מציע מסלול בעקבות תרבות האלה האם בצפון מזרח בולגריה, סרביה ומקדוניה.
התרומה השנייה של לב הבלקן למורשת האנושית היא התפתחות של דת ותרבות יחודיים בימי הביניים, נצרות סלאבית שהושפעה מהמיסטיקה הגנוסטית-בוגומילית מצד אחד, ומהנזירות האורתודוקסית ומסורת ההסיכאזם בצד השני. בלב הבלקן התקיימה בימי הביניים ממלכה סרבית אדירה שהצטיינה באדריכלות, אמנות וציור, והשאירה אחריה מורשת מפוארת, כמו איטליה השכנה, אך כלל לא מוכרת למטייל ה"רגיל". המסלול בעקבות הנצרות והלאומיות בסרביה ומונטנגרו וחלק מקוסובו מתווסף למסלול בעקבות הנצרות במקדוניה המופיע בספר זה, ולמסלול בעקבות הנצרות והלאומיות בבולגריה המופיע בספר הקודם. ביחד הם נותנים תובנות עומק לגבי התרבות והרוחניות שהתפתחה בבלקן בימי הביניים.

בספר יש הרבה ציטוטים אבל אין הפניות למקורות וגם לא רשימה ביבליוגרפית, בתור אקדמאי אני אמון על כללי הכתיבה המדעית, אבל בחרתי במודע שלא להשתמש בהם, בכדי להדגיש שזה איננו ספר מדעי. בהמשך לספר ובכדי להשלים את ההתעמקות ברקע ובאתרים של הבלקן, אני ממליץ לכם לקרוא את הספר שיצא על בולגריה ובו מסלול תרבויות עתיקות ומסלול נצרות סלאבית בולגרית, את הספר על אלבניה, קוסובו ובוסניה, ובו מסלול בעקבות האסלאם המיסטי–סופי ומסלול תרבויות עתיקות, וכן את הספר על יוון ובו מסלול בעקבות אתרי מקדוניה העתיקה והנצרות האורתודוקסית.
שלוש הארצות המופיעות בספר זה – סרביה, מונטנגרו ומקדוניה – היו פעם חלק ממדינה אחת, יוגוסלביה, וכיום הן ארצות נפרדות בעלות ממשלה וייחוד משל עצמן. אין בעיה לעבור את הגבול ממקום למקום, ובנוסף אליהן מרחיב הספר על אתרים סרביים בקוסובו ואתרי תרבות אלה בצפון מזרח בולגריה.

לקריאת הפרק הראשון בספר - הקדמה מקיפה למסלול תרבות האלה -  - לחצו כאן
לקריאת הקדמה מהספר למסלול נצרות סרביה ומונטנגורו  - לחצו לקריאה
את המסלולים, מידע על האתרים, ושאר המבואות תוכלו לקרוא בספר עצמו
קריאה מהנה

הוצאת פראג 
מחיר 59 שח 
140 עמוד

ניתן לרכוש את הספר בהוצאת פראג, והוא ישלח בדואר - לרכישה לחצו כאן


ספרים נוספים בנושאי מסורות רוחניות, זאב בן אריה (הוצאת פראג) - לחצו לקישור
יופיו של הוורד - טיולי תרבות ורוח לבולגריה
לב הבלקן - טיולי תרבות ורוח לסרביה, מונטגרו ומקדוניה
סופים בבלקן - טיולי תרבות ורוח לאלבניה, קוסובו ומונטנגרו
​מסתורין יווני - טיולי תרבות ורוח ליוון
מסתרי ארון הברית - טיולי תרבות ורוח באתיופיה
הפלא השביעי - טיולי תרבות ורוח למצרים
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו