הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הר ויטושה - טיולים לרחבי העולם

ההר הקדוש - ויטושה vitosha

זהו הר המתרומם מעל סופיה, ומהווה מעין ריאה ירוקה של העיר, מרחק של כמה דקות נסיעה ממנה. המדרונות הצפוניים של ההר הם שכונות היוקרה של סופיה ונמצא בהם מספר מנזרים חשובים מימי הביניים ובהם אמנות ציור חשובה. הר ויטושה נחשב בימי הממלכה הבולגרית השנייה כעין הר קדוש, בדומה להר אתוס ביוון, ואכלס עשרות מנזרים, זה היה מרכז של הסיכאזם.
כיום יש רכבל העולה לאחד מאתרי הסקי של ההר מצפון, וכן דרכים המטפסות לראשו, משם אפשר לצאת למסלולים רגליים. ניתן להקיף את ההר בנסיעה של שעתיים – שלוש, לבקר את הכפרים הציורים הממוקמים למרגלותיו, ולראות את אוצרות האומנות בכנסיות העתיקות.
 

כנסיית בויאנה boyana

זאת כנסייה קטנה יחסית אך בעלת חשיבות תרבותית עצומה. היא נבנתה כבר במאה ה11 אך עוטרה במאה ה13, שנת 1259, כך לפי כתובת שנמצאה במקום. יש בה את ציורי הקיר היפים בבולגריה, ולכן הוכרה כאתר מורשת עולמי ולא בכדי: הציורים הם אנושיים, מלאי רגש, עם פרספקטיבה ועומק, ששובר את המסגרת הביזנטית דתית הנוקשה, רנסנס לפני הרנסנס, מאה שנה לפני ג'וטו.  
הקדוש המודגש בכנסייה הוא סנט ניקולאי, שלימים הפך לסנטה קלאוס. הוא חי בטורקיה בעיר דמרה (ליד חוף אנטליה), עשה ניסים ועזר לאנשים, נחשב למגן המלחים וההולכים בים, עוזר לסוחרים, קשתים, תלמידים ועוד. סנט ניקולאי אהב לתת מתנות בסתר, ומכאן המסורת של סנטה קלאוס. הוא היה מהחותמים על הצהרת ניקאה, וכנראה שמת בשלווה בביתו.
בציורים אחרים בכנסייה רואים את המלך קונסטנטין ואשתו מצד אחד של אולם הכניסה, ואת בונה הכנסייה קוליאן שליט האזור ואשתו מהצד האחר. בתוך האולם יש תמונה מיוחדת של הסעודה האחרונה שבה יהודה שוכב על השולחן, שולח את ידו לאוכל של ישו, וכן תמונות של קדושים שונים, ביניהם התמונה הראשונה מסוגה של רילסקי וכן של סנט פטקה. 
בויאנה היא עדות יחידה מסוגה לבית ספר לציור ואמנות של וליקו טרנובו – שהתקיים בזמן האימפריה הבולגרית השנייה.
 
 

מנזר דרגלבסקי draglevski

המנזר הוקם לרגלי ההר הקדוש, הר ויטושה, במאה ה14, על ידי אחד מהמלכים של האימפריה הבולגרית השנייה – איוון אלכסנדר. הוא ננטש עם הכיבוש העותומאני בסוף המאה ה14, אך הוקם שוב באמצע המאה ה15 והפך למרכז של לימוד, ספרות ושאיפות לעצמאות בולגרית. מספר ספרים נכתבו בו, ואפילו מנהיג המאבק הבולגרי לעצמאות ווסיל לבסקי נהג לבוא לכאן לנוח ולארגן את מחשבותיו ומעשיו. הכנסייה העתיקה סגורה רוב הזמן, יש בה ציורים בני מאות שנים בהם מופיעה גם דמותו של המקים שלה מחדש במאה ה15 Radoslav Mavar.
היום המקום משמש כמנזר נזירות והחצר שלו פתוחה לביקורי הקהל הרחב, לא רחוק ממנו נמצאת אחת השכונות של סופיה, ומהאזור שלידו יש תצפיות יפות על העיר וכביש העולה למרומי הרכבל, לבקתה של אתר הסקי ויטושה.

 
קראו על אתרי הטיול הבאים בבולגריה, ובואו לגלות ארץ יפה זו - לחצו לקישור:
צפון בולגריה

הצעות לטיולים שונים בבולגריה לקבוצות סגורות

ארבע הטיולים הגדולים - הצטרפו לטיולי הרשמה - לחצו לקישור:
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו