הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הרי הסטרנדזה - טיולים לרחבי העולם

הרי הסטרנדזה strandja

מקור השם מצביע על מסתורין, אלו הם ההרים הנידחים בבולגריה, בעלי אווירה מיסטית, ולכן גם המקום בו נשמרו המסורות העתיקות כגון הליכה על גחלים. הם נמצאים בדרום מזרח המדינה על גבול טורקיה והים השחור. ההרים היו מעוז תרקי, ב610 לפני הספירה הקימו היוונים את המושבה אפולוניה שידועה כיום כסוזופול. עד לפני מאה שנה עדיין גרו תושבים יוונים באזור, הרי הסטרנדז'ה נשארו תחת עול העותומאניים עד מלחמות הבלקן ב1912, בשנת 1903 מרדו המקומיים בPetrova Niva המרד הסתיים בטבח וגירוש, כיום יש מוזיאון במקום לציון המאורע. ופסטיבל גדול לכבוד זה ביום השחרור.
בהרי הסטרנדזה התפתחה מסורת ההיסיכייה – מדיטציה מיסטית הנוצרית בימי הביניים, ישנם שם בורות באדמה שבתוכם ישבו נזירים במשך חודשים בלי להגיד מילה.
יש בו עורקים של זהב ונחושת, הזהב העתיק ביותר בעולם הגיע משם, ושימש לאוצר וורנה שהוא בן ששת אלפים שנה.
 
האירוע המרכזי בהרים הוא טקסי האנסטנריה המתרחשים בסוף מאי, תחילת יוני.
האנסטנריה היא הטקס המיסטי ביותר מבין סדרת טקסי השנה העממיים בבולגריה.
הטקס מתרחש סביב ה21.5 היום של קונסטנטין והלן, הקדושים פטרונים מקומיים, מי שהפכו את הנצרות לדת המדינה ברומא.
ברחבת הכפרים כמו למשל הכפר בולגרי, מתרכזים הרקדנים, לא לפני שהם בילו את שלושה הימים המקומיים בבקתת הקונק הקדושה המקומית, התכוונו והיטהרו
במשך שעות לפני הטקס הם נכנסים לטראנס ומצב נפשי מיוחד, מבקרים במעיין הקדוש ליד הכפר, ונעים לצלילי קצב תופים ושירה מקודשת. אלו אנשים שנבחרו לכך במיוחד, ויש להם יכולות ריפוי וניבוי, בדרך כלל בעקבות אירוע מצער או קושי שהוביל אותם לייעודם.
 
בהגיעה השעה המיוחלת הם לוקחים איתם את האיקונות הקדושות של קונסטנטין והלן מהבקתה – קונק ופוסעים יחדיו לצלילי תופים ושירה קצבית אל כיכר הכפר
אנשי הכפר והאורחים מדליקים מדורת ענק הבוערת לפני הטקס ומשאירה אחריה ערימות של גחלים, הם מפזרים את הגחלים הלוחשות במעגל והאנסטנרי, האנשים הקדושים רוקדים מעליהם בלא שיאונה להם רע
הסופר היווני ניקוס קאזאנצאקיס (זורבה היווני) מתאר בצורה יפה את טקסי האנסטנריה בהרי רודופי והמשמעות שלהם בספרו פאפא יאנארוס.

 

 

אתרים בהרי הסטרנדזה בולגריה

הכפר Bulgari - טקסי האנסטנריה, המקומיים מאמינים שרק מי שיועד לכך, שיש לו לב טהור, יכול להיות אנסטנרי, המוזיקה המונוטונית, התיפוף וחמת החלילים עוזרים לטרנס. בזמן ההליכה על הגחלים הם מסוגלים להגיד את העתיד. גורל הקהילה תלוי בטקס

שמורה ארכיטקטונית של הכפר slivarovo  - לידו יש גשר מקסים בסגנון וונציה.

בכפר stoilovo - יש 50 אנשים ו300 חמורים והוא ידוע ביריד החמורים שלו. לידו יש את מקדש בסתת

על צוק סמוך בהר רואים פרצוף של אישה וחתול בזמן ירח מלא. זהו מקדש בסתת, הנסיכה עם מסכה של חתול, מוקדש לבסתת, כהנת גדולה, שהייתה ממקור תרקי והלכה למצרים ונקברה במקום הזה. בבה וונגה גילתה זאת לאחר שלודמילה לודקובה Lyudmila zhivkova  (הבת של השליט) מצאה מפה עתיקה ושאלה אותה עליה. ונגה אמרה שאם תלך בירח מלא תראה משהו, והם ראו שני דמויות של פרעה אחד עומד ואחד יושב, ולאחר מכן ראו את הפרצוף של החתול – יש תמונה, לודמילה חיפשה אוצר הנמצא בסרקופג, אלא שוונגה אמרה שלא ימצאו אותו, כי יש שם אינפורמציה חשובה מדי, "הכפית הזו גדולה מדי לפה שלכם" היא אמרה. היו אנשים שחיפשו את האוצר ולא מצאו.

אדם בשם Krastyo Mutafchiev כתב ספר בכלא על נושא זה, הוא היה חלק מהקבוצה של לודמילה, הספר היה על המקור של ההומו ספיאן. הוא טוען שאנושות הגיע ממקורות חוצניים, בסקרופג נכתבה ההיסטוריה האנושית ובידה של הנסיכה הקבורה היה מטה ממתכת חוץ פלנטרית.

אתר מקודש בשם Indipascha -

מקום ריפוי בהרים, מקום מקודש בו היו מתנבאים. אמו של קונטנטינוס לקחה מים  מהמקום הזה, כי הם טובים לעיניים. מצאו את המקום הזה שוב במאה האחרונה כשפרה של מישהו עיוורת וענייה הושארה בטבע כדי למות, והיא חזרה במצב טוב יותר לאחר ששתתה מהמים, ואז מצאו את המעיין הקטן

התרקים חצבו קערות בסלעים אליהם נסכו נסכים ביום הארוך השנה.

הכפר brashlyan  - כפר אתני, בתים ישנים, תערוכות של קדרות, איך אנשים חיו.


אתר מגאליתי בגליק טש ליד הים Beglik Tash -

ראו מאמר אתרים פרהיסטוריים

מעגל אבנים ומאוזוליאום מישקובה ניבה Mishkova Niva
 

ראו מאמר אתרים תראקים


 

 

היסטוריה עתיקה של חוף הים השחור

תקופת הקרח לא השפיעה עליהם, ולכן העושר העצום של חיים וצמחייה, יש שם צמח רודודנדרום שפורח רק שבועיים בשנה במאי, ואז המקומיים עושים פסטיבל.
בזמן זה היו שטחים נרחבים רבים שכיום מוצפים במי הים השחור. הוא היה נמוך במאה מטר לפחות ממפלסו כיום, ויש טענה שלחופו הייתה תרבות מפותחת, ששרידים שלה נשארו בהרי הסרנדזה.
בשנת 5600 לפנהס, הבוספורוס נפרץ ומים אדירים פרצו אל אגן הים השחור שהיה אז אגם מי מתוקים בערך חצי מגודלו היום ונמוך הרבה יותר, מציפים את חופיו באסון קטליטי. שני חוקרים בשם William Ryan and Walter Pitman העלו את ההשערה הזו בשנת 1997. בשנת 2012 התגלו בתים, קרמיקה וכלי אבן 150 מטר מתחת למים. והוכיחו את ההשערה.
עובדה זו מסבירה בצורה אחרת את המגאליתים העצומים בבגליק טש

 

באזור הסטרנדזה יש זהב ונחושת, הזהב העתיק ביותר בעולם הגיע משם, ושימש לאוצר וורנה שהוא בן 6000 שנה.

קראו על אתרי הטיול הבאים בבולגריה, ובואו לגלות ארץ יפה זו - לחצו לקישור:
צפון בולגריה

הצעות לטיולים שונים בבולגריה לקבוצות סגורות

ארבע הטיולים הגדולים - הצטרפו לטיולי הרשמה - לחצו לקישור:
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו