הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הרייך השני - טיולים לרחבי העולם

הרייך השני

בשנת 1888 מצא את עצמו לפתע בחור צעיר בשם ווילהלם השני כשליט של מדינה שלא הייתה קיימת כמה שנים קודם, מדינה שהייתה הכוח העולה בעולם. מדינה שסיפור היוולדותה היה נס, מדינה שעתיד גדול היה לפניה, שקמה כמו מהעפר, משום מקום, ועדיין לא ידעה לאן היא הולכת. מדובר על גרמניה. שבשנת 1870 עדיין לא הייתה קיימת. והנה בשנת 1888 כבר הייתה המדינה החזקה באירופה, בת 40 מיליון איש, שהשפילה בסדרת מלחמות מוצלחות עד עפר את הקיסרות הצרפתית והאוסטרו הונגרית.

בסדרת מהלכים צבאיים ודיפלומטים מוצלחים שהונהגו על ידי קנצלר הברזל של פרוסיה – ביסמרק. איחדה פרוסיה את כל המדינות הגרמניות חוץ מאוסטריה תחת שלטונה והמלך הפרוסי וילהלם הראשון נהיה הקיסר הגרמני הראשון של מה שנקרא הרייך השני או הקיסרות הגרמנית.

גרמניה של אותה תקופה הייתה גם כוח תעשייתי חשוב שייצאה סחורות לבריטניה והשתלטה על שווקי הטקסטיל והפלדה.

המלך הגרמני הראשון היה ווילהלם הראשון, שהיה לפני כן מלך פרוסיה, לאחריו (עם אתנחתא של שלושה חודשים שבהם שלט מלך חולה אחר) עלה לשלטון ווילהלם השני.

לאחר איחוד גרמניה הנהיג ביסמרק שהיה שליט בפועל מדיניות זהירה של בריות עם אוסטריה ועם רוסיה. וויתור על שליטה בים לבריטים, ורפורמות חברתיות וכלכליות נרחבות. הוא הנהיג מדינת רווחה מתקדמת בגרמניה, עמל על ניסוח חוקה, קידם את התעשייה, ועודד את רוח האחדות והלאומיות הגרמנית. עם עלייתו לשלטון ב1888 של ווילהלם השני הוא הגיע לכלל התנגשות עם ביסמרק. ווילהלם היה רומנטיקן חסר תקנה ששבוי בחלום האימפריה הגרמנית, תמיד לבוש במדי צבא ונוטה אל ערכי האצולה הצבאית האוסטרית, הוא הגיע לכדי התנגשות עם ביסמרק הזהיר והמפוכח. התוצאה הייתה שביסמרק אולץ להתפטר ב1891 ווילהלם הוביל את גרמניה לקראת התפשטות והתרחבות שהובילו בסופו של דבר למלחמת העולם הראשונה.

 

עלייתה של גרמניה

ווילהלם שלט עד למלחמת העולם הראשונה ב1914, בזמנו גרמניה הייתה בעלייה מכל הבחינות: כלכלית, תעשייתית, תרבותית, חינוכית, מדעית וגם דמוגרפית. האוכלוסייה גדלה ב50%. מפעלי תעשייה נוסדו בכל מקום, גרמניה הובילה את העולם מבחינת מדע, תרבות ואמנות, אנשים כמו איינשטיין, ניטשה, ואחרים גדלו בגרמניה. היהדות הרפורמית התפתחה בגרמניה, הציונות מצאה כאן משען. אלא שווילהלם חלם על גרמניה כמובילה את העולם, ולשם כך היה עליו ליצור גם אימפריה קולוניאלית גרמנית כמו אלו שהיו לאנגליה וצרפת, וגם לבנות צי שיוכל להתחרות בזה של אנגליה. הרצון שלו נתמך על ידי התעשיינים הגרמניים, אילי ההון, וכן על ידי החלום הרומנטי הגרמני שלאומי ששימש ככלי מאחד לכל הקבוצות השונות בגרמניה.

אלא שגרמניה הייתה בעמדת נחיתות אל מול בריטניה וצרפת מבחינת התפשטות בעולם, רוב המקומות הטובים כבר היו תפוסים, ומה שנשאר באופן טבעי היה ארצות הבלקן שהשתחררו זה עתה מהאימפריה העותומאנית והאימפריה העותומאנית עצמה שהייתה האיש החולה על הבוספורוס באותה תקופה. חלום ההתפשטות הגרמני פזל מזרחה, לעבר השלטים בשלטון הפולנים והרוסים. במילים אחרות הכוח המתעורר שנקרא גרמניה היה לחוץ מצד אחד בצרפת, מצד שני ברוסיה, ובעולם על ידי הבריטים, והרגיש שאין לו לאן להתפשט. הישות החזקה שהוקמה במרכז אירופה עמדה לפני התפוצצות שנבעה מתחושתה הסובייקטיבית של חוסר מוצא והילכדות על ידי מערך הכוחות העולמי.

 

המיליטריזם הגרמני

כלל הערצת המלחמה וההישגים בה, גילוי נאמנות בלתי מתפשרת כלפי המדינה, השליט והסדר החברתי. הוא נשען על מעמד בעלי האדמות האצילים הלוחמים הפרוסים ועל מעמד בעלי ההון. אלו גם אלו ראו את עצמם כעליונים על האחרים. האיחוד של גרמניה הושג בכוח הברזל, כשהפרלמנט הפרוסי התקשה להחליט ביסמרק אמר: איחוד גרמניה לא יושג בדיבורים והצבעות רוב, אלא בדם וברזל, וזאת המורשת שהנחילה הקיסרות הגרמנית, במיוחד שהרפורמות החברתיות והכלכליות שלה הצליחו.

 

מאמרים על גרמניה - לחצו לקריאה
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו