הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הרקולס - טיולים לרחבי העולם

הרקולס

 
הרקולס הוא הדוגמא האולטימטיבית לגיבור אנושי שהופך בסופו של דבר לאל. עור האריה הנימאי והאלה הם האטריבוטים הבולטים שלו.
הרקולס הוא בנם של זאוס ואלקמנה מלכת מיקיני. הוא חי חיים טובים ושקטים נשא אישה וגידל ילדים, עד שבהתקף שיגעון אחד הרג אותם שלא ברצונו. זאת לא הייתה אשמתו אלא של הרה, אשתו של זאוס שרדפה את כל מאהבותיו וילדיהם, היא רודפת אותו כל חייו, מטילה בו שיגעון זועם, למרות זאת הרה היא הפטרונית של כל הגיבורים. הירו – Hero גיבור הוא בעצם תחת חסות של הרה.
לאחר מכן כל שרצה הרקולס הוא למות, אך בעידוד ידידו תזאוס ועצת האורקאל מדלפי הלך להיות משרת של מלך מיקיני האכזר שהטיל עליו שתיים עשר משימות בלתי אפשריות, ביניהם הבאת שלושה תפוחי זהב מגנם של ההיספרידיות, השגת החגורה של מלכת האמזונות, הגעה לאי האגדי אריתיאה, והעלאת הכלב קרברוס מהשאול. שאר המטלות קשורות בהריגה של מפלצות. חצי מהן באזור הפלופונס והחצי השני במרחב היווני.כולו.
 
לאחר השלמת המשימות נישא הרקולס לדיאנירה, כשזו חשדה, לאחר שנים רבות, שהוא יבגוד בה עם בחורה צעירה ממנה, נתנה לו גלימה מרוחה בדם קנטאור, בכדי לשמר את אהבתו. היא לא ידעה, אך הגלימה שרפה את הרקולס והוא לא יכל להורידה. בצר לו ביקש שיעשו מדורה גדולה ויעלו אותו באש, וכך היה. הרקולס נפטר בשריפה ולא נקבר כמו שאר גיבורי יוון, ומאז כל צאצאיו זכו לשריפת גופה, שהייתה המאפיין הייחודי של קבורתם, הדוגמא הכי מפורסמת לכך היא של פיליפוס – אביו של אלכסנדר מוקדון. 

מאדם לאל

שריפתו של הרקולס מבטאת את הפיכתו מאדם לאל, הוא עלה לאולימפוס, שם השלים עם הרה ונשא לאישה את ביתה – הבה, אלת הנעורים. הוא הפך לאל הגיבורים.
הרודטוס טען שהרקולס הוא ממוצא מצרי, וזיהה אותו עם האל חונסו, בנם של אמון רע וסחמת – מות. אשתו הראשונה הייתה מגרת בת מלך תבאי היוונית, ממוצא פיניקי. הוריו היו ממוצא מצרי – מייסדי ארגוס.
שוב ושוב אנו רואים את הקשר בין מצרים ליוון.
אמנהוטפ השלישי, נחשב כמלך אגדי שנהרג על ידי היוונים במלחמת טרויה, השם אמנהוטפ הוא שם כללי של מלכים בשושלת ה18. הוא הפרעה שנשארו ממנו הכי הרבה פסלים, כ250, כולל שניים ענקים שנקראים הקולוסי של ממנון. ממנון היה מלך אתיופיה שהוביל צבאות לעזרת טרויה ונהרג על ידי אכילס. היוונים זיהו אותו עם אמנהוטפ. תקופתו של אמנהוטפ השלישי הייתה תקופה של רווחה, שגשוג, אמנות, מצרים הגיע לשיא תרבותי וגיאוגרפי.
 
כך או כך, ברחבי הים התיכון יוסדו הרבה ערים בהקשר של הרקולס, הרקולס גדול מהחיים, אך גם דמות טרגית, פוגעת בעצמו ובאהובים שלו. הוא מת ברעל של הרה, עולה לאולימפוס דופק עם האלה שלו על השערים הנעולים ובסופו של דבר מקבלים אותו כאל.
מלקרט היה אל של הפיניקים שזוהה בתור הרקולס, נוצר פולחן משותף באי שבו הייתה שהיה התיישבות משותפת - פאפוס, שם נבנה המקדש להרקלס מלקרט.

היוונים מבינים את האלוהויות הזרות דרך האלוהויות שלהם. הרודטוס מבקר בצור במקדש של מלקרט ואומר שזה מקדש הרקולס, איסיס המצרית זוהתה עם איאו שהפכה לפרה. דבר זה אפשר להם לקבל מנחות מזרים בתוך המקדשים שלהם ולבקר במקדשים של אחרים. בארכיאולוגיה מוצאים הקדשות לאלים לא יוונים בתוך מקדשים יוונים ולהיפך. 
מאמרים הקשורים לנושא זה - לחצו לקישור
הרקולס
יאסון והאראגונטים
קדמוס ותבאי
מסע הגיבור כללי
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו