הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

חוק האוקטבה - טיולים לרחבי העולם

חוק השבע – עיקרון האוקטבה

לאדם יש חמישה חושים, אבל אם ניקח את שני החושים העיקריים שאיתם אנו קולטים את העולם, אלו שפונים החוצה, למרחק, והכוונה היא לשמיעה ולראייה (בחיות חוש הריח יותר מפותח, אך לא זה המצב הנוכחי של האדם), הרי שהם קולטים את העולם דרך מסננת של שבע: בספקטרום של האור יש שבעה צבעים (המופיעים בקשת) ובסולם המוזיקאלי שבעה תווים. במילים אחרות אנחנו קולטים את העולם דרך מסננת של שבע. במילים אחרות חוק השבע נמצא בעיצוב ובתפישה החושית שלנו.
חוק השבע הוא זה ששולט בעולם (ולא רק באדם), בהתבוננות אל הכוכבים שבשמיים (האדם הוא החיה היחידה שרואה את הכוכבים), נגלה שכולם קבועים חוץ משבעה גרמי שמיים שזזים ואלו הם: שמש, ירח, כוכב, נוגה, מאדים, צדק ושבתאי. הקדמונים ייחסו לכל אחד מהם צליל, צבע, מתכת, וטענו שיש שבע ספירות, שבעה רקיעים, מעל העולם הפיזי, והם שבעה שלבים בסולם המיסטי המוביל אל אלוהים, כל אחד מהם קשור לאנרגיה אחרת. וביחד הם מהוויה את האאורה – האסטרא לייט של כדור הארץ. (בבתי ספר של הריקודים המקודשים קראו לזה "מוזיקה של הספירות).
בתקופת השיא של האימפריה הרומית (מאה 2 לספירה) התפתח סוג של דת אסטרלית שהאמינה בקיומם של שבעה אלים השולטים על שבעה תחומים בחיים שמהווים את המכלול השלם. כל צמח, חיה, התנהגות אנושית, תכונה, יוחסה לאחד משבע ההשפעות הללו שזוהו עם שבע כוכבי הלכת הנראים בשמיים. מכאן התפתחו התפישות של שבע המדעים הקלאסיים, שבע החטאים ושבע התכונות הטובות, שבע פלאי העולם העתיק, שבעה הסקרמנטים הנוצרים, שבעה ימי השבוע, כשכל אחד מהם מיוחס לכוכב אחר, ואף שבעה הקנים במנורה בבית המקדש (לפי יוספוס פלוויוס כל קנה קשור לאחד מהכוכבים), ושבע הספירות התחתונות בעץ החיים של הקבלה .
חוק השבע מופיע בצורה מעניינת דרך שבע המתכות המוכרות: זהב, כסף, כספית, נחושת, ברזל, בדיל ועופרת. כל אחת לפי תורת האלכימיה קשורה לגיל – שלב בחיי אדם ואיכות  המסע שאדם צריך לעבור בחייו הוא להפוך מעופרת לזהב, עובר בדרך את כל המתכות האחרות – שלבים.
בהרבה מהדרכים המיסטיות: נצרות גנוסטית, איסלאם סופי, בהאים, מדובר על סולם עלייה רוחני בן שבעה שלבים, תחנות, מצבים, בכדי להשתחרר מהשפעות כדור הארץ ולהגיע לחיי נצח יקומיים.
 

קרן הבריאה

זהו שיעור המופיע לראשונה בתלמודם של המורים גורדייף ואוספנסקי, אך מבוסס על ידע עתיק ובתי ספר של המסתורין בימי קדם שעסקו בחוק האוקטבות וניסו לקשר בין מוזיקה לגיאומטריה וצבעים, מה שנקרא "המוזיקה של הספירות".
חוק האוקטבה קשור לחוק השבע. אנחנו קולטים את האור דרך שבעה צבעי הספקטרום ואת הקול דרך שבעה צלילי המוזיקה. אלא שבסולם המוזיקאלי ישנם שני חצאי טונים, שהם סוג של זעזועי מעבר, המובילים את תנועה/זרימה קדימה, וכך גם בבריאה, היא מתפתחת בצורה של אוקטבה מהמקור אל קצה היקום דרך שלבים שונים המהווים מעין קרן של גדילה שאנחנו חלק ממנה ובתוכה, שבתוך זה יש שני זעזועי המעבר מקבילים לחצאי הטונים באוקטבה המוזיקאלית, שבע הרמות ביקום – קרן הבריאה הם:
המקור - אלוהים
השילוש – כור המצרף  (ולאחריו זעזוע מעבר)
כוכבים
שמשות
השמש שלנו (ולאחריה זעזוע מעבר)
כדור הארץ
ירח
 
 

זעזועי מעבר

חצי הטון, הזעזוע הראשון, נמצא בין שתי הרמות הגבוהות של הבריאה: אלוהים וכור המצרף, לבין הרמה השלישית - כוכבים, זאת הסיבה שבגללה איננו יכולים לראות מעבר לכוכבים ואיננו תופשים את האלוהות. זעזוע המעבר השני נמצא בין השמש לכדור הארץ, ולכן יש את החיים האורגנים, שמאפשרים לכדור הארץ לקלוט אנרגיות המגיעות מהיקום, רואים זאת ברמה הפיזית בצמחים שקולטים את אור השמש ומבצעים פוטו סינתזה המשנה את החומרים והאטמוספרה של כדור הארץ. היא לא מסוגלת לעשות זאת בעצמה, להשתמש באנרגיה של השמש ולכן מייצרת את הצמחים (שיעור הנרקיס) שיעשו זאת בשבילה, אלא שזעזוע זה קשור גם לחיות ותכונות של האדם המאפשרים תנועה בין השמש והכוכבים לפלנטה. 
האמת היא שלכדור הארץ יש חיים, אינטליגנציה ומסלול התפתחותי משל עצמו, שהאדם הוא חלק ממנו, למעשה הכדור יוצר מתוכו את האדם (וכך גם את שאר החיים האורגניים) בכדי שאלו ימלאו צורך עבורו כמכונת עיבוד אנרגיה, תפקידו של האדם להיות קולט ומעבד תדרים לצרכי הגדילה של כדור הארץ. אם יעשה זאת ירוויח את החוויה המלאה של קיום רוח בגוף פיסי והאפשרות להשתנות, להשתפר ולהתעדן, שתעניק לו את הזכות להתקדם לעולם הבא. לפלנטות יש תכונות החזרה (ראו דוגמא וונוס), אין להם יכולת לאסוף בעצמם את האנרגיות שהם צריכים, ולכן הם מגדלות ומפתחות את מכלול החיים האורגניים. לאדם יש יכולות לעבד אנרגיות גבוהות כל הדרך עד למקור קרן הבריאה. 
כל רמה של קרן הבריאה מאופיינות על ידי מספר ומערכת אחרת של חוקים, בעולם שבו אנחנו חיים יש 48 חוקים ששולטים בכל, אבל בשמש שזה עולם וסוג חיים גבוה משלנו ישנם רק 24 חוקים, בכוכבים 12, ואילו בירח שזה עולם וסוג חיים נמוך משלנו ישנם 96 חוקים.
חיי אדם יכולים לנוע במעלה קרן הבריאה או במורדה, אם הוא חי חיים מוארים ונכונים הרי שלאחר המוות הוא עובר לשמש או לרמה גבוהה יותר, זה המשמעות של המסע אל השמש של המצרים. אם הוא חי חיי בשר, חומר ואגו בלבד, הרי שנשמתו הולכת לירח, וזה משמעות העצב וחריקת השיניים של גיהינום התנכ"י. דברים נמוכים בכדור הארץ משמשים מזון לגדילת הירח, הוא מושך אותם אליו, בעוד שדברים גבוהים מצליחים להימלט משלטון החוקים כאן ולהגיע לרמות קיום טהורות ורוחניות יותר הקיימות במעלה קרן הבריאה.
 
קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו