הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

חוק רומאי - טיולים לרחבי העולם

היבטים בחייה של האימפריה הרומית - החוק הרומי

בבסיס החוק הרומי היו 12 לוחות חוקים ובנוסף לכך תקדימים של חוקים שעברו בסנאט או באסיפות השונות, החלטות סנאט, הכרעות משפטיות, עצות של מומחי משפט, אדיקטים של פקידי מדינה, מנהג וצדק. לאזרחי רומא היה אוסף של אפשרויות לתביעה וקבלת הגנה וזכויות שנקרא "יוס הונוראריום". החוק הרומי התאים עצמו להשתנות העיתים על ידי פרשנות של יועצי חוק ושינוי הפרוצדורה – היוס הונראיוס.

עם הזמן התפתח מושג חוק "משפט העמים". משפט שהוא תקף לגבי כל אנשי האימפריה, לאו דווקא אזרחים רומים. היתרון של חוק זה היה שהוא היה משוחרר מכבלי הפרוצדורה של החוק הרומית. החוק נשען בחלקו על המשפט הרומי ובחלקו על חוק זר. והתפתחה התיאוריה שחוק זה מייצג את החוק הטבעי המשותף לכל העמים. קיקרו אומר: "מהו החוק האזרחי? זה שאין השפעה מעוותת אותו ואין הכוח משברו ואין הכסף משחיתו."

ברומא חסרה הייתה משטרה, מחלקת הוצאה לפועל ופרקליטות, היוזמה לפתוח במשפט, גם פלילי, הייתה של האזרחים, ומבחינה זו היה חסרון לעניים. לאיש העני לא היה סיכוי של ממש להביא לרומא למשפט אדם תקיף ועשיר, הוא נאלץ להיעזר בפטרונים.

אריסטו אמר: 'מי ששולט בבתי המשפט שולט במדינה' החוק בתחילת הרפובליקה היה חוק בעל פה שידוע רק לפטריקים. זה נתן להם שליטה מלאה בניהול משפטים, עם פרסום החוקים שליטה זו הופחתה. ולכן תבעו הפלבאים את פרסום 12 הלוחות. הלוחות הללו נכתבו כתוצאה ממשלחת ששלחו הרומאים אל היוונים ללמוד מהם את החוקים. סולון, מייסד אתונה, נתן חוקים קדושים לעירו. רוב עניינם של החוקים היה פרטי. החוק נתן גושפנקה ליחסי קליינט פטרון. מי שעובר על החוקים מוקדש לאל השאול, ולכן דמו מותר. במסגרת החוקים הונהגו נישואין אזרחיים שלא כחלק מטקס דתי, ולכן בשלהי הרפובליקה רבו נשים חופשיות ורבו גם הגירושים. הונהג חופש התאגדות למטרות כלכליות, ואכן היו אגודות שונות שתמכו בחבריהם.

 

 

ההיבט המשפטי ברומא:

אחד ההיבטים של שלטון האצולה הרומית היה ההיבט המשפטי, הרומאים היו אלופים בסיבוך משפטי, שימוש בכלים המשפטיים ופיתוח המשפט. בעוד שבאתונה ובמקומות אחרים החוקים היו פשוטים וגלויים, ברומא החוקים היו מסובכים ורק מעטים ידעו אותם ויכלו להשתמש בהם ואלו היו אנשי האצולה, בתחילת דרכה של רומא בכדי להגיש תביעה היית חייב להשתמש בנוסחים מסוימים בכתב התביעה ולא הוא היה נפסל מטעמים טכניים, רק האצולה, הפטריקים, ידעו את נוסחאות המשפט ולכן רק הם יכלו להגיש תביעות לבית המשפט.

אחת הדרכים להתקדם בחיים הייתה להצליח במשפטים, ולכן כוכבים עולים מוכשרים חיפשו עילות לתביעות סנסאציוניות כנגד אישים מפורסמים, ובמידה והצליחו עלתה קרנם. יכולת הנאום נלמדה בכדי שתשמש בבתי המשפט. משפטים הם כמו משחק כוח שבו תופשים אדם בחולשתו, מפילים אותו בפח, אורבים לרגע הנכון, משתמשים בתכסיסים, לעיתים לא כשרים כמו עדי שקר. ובכל הדברים הללו הרומאים היו אלופים. הם ידעו להטות את האמת בסבך היער המשפטי, ויחד עם זאת להישען עליה ולראות אותה בוקעת מתוך סבך החוקים והנוסחאות.

 

 

מאמרים בנושא רומא העתיקה
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו