הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

חידת המגליתים - טיולים לרחבי העולם

תרבות המגליתים - אנרגיות של כדור הארץ ומבני פולחן קדומים
תכונתה ראשונה של האלוהות הנשית הוא הקשר לאנרגיות של כדור הארץ, בתקופות קדומות, מהכלקוליתית ואחורה, ידעו אנשים להרגיש אנרגיה זו ולהתייחס אליה, והדרך שבה התייחסו היה על ידי בניית מעגלי אבנים והתקנת אבנים עומדות במקומות מסוימים. אם כדור הארץ הוא יצור חי, כדוגמת האלה הקדומה היוונית גאייה, הרי שעל גבי יצור חי זה יש מרידיאנים, קווי אנרגיה, וכמו שבאקופונקטורה מדקרים במקומות מסוימים כדי לשחרר חסימות ולהעצים את הזרימה, כך הדיקור על גבי כדור הארץ נעשה על ידי אבנים עומדות. ואכן, במקדשים כנענים אחד המוטיבים החשובים ביותר היה מוטיב האבנים העומדות.
המעגל הנו כלי של הוספה, איזון, חיבור, כשיש פצע בגוף עם גוף חודר, שמים בייגלה סביבו ואז חובשים, וזאת בכדי לקבע את הגוף הזר ולא ליצור עליו לחץ. המעגל מקבע דברים, מאפשר לעקוף אותם, מצד אחד, ולהיות מקום של תמורה, מהצד השני, מקום שבו נכנסת אנרגיה מחוץ לכדור הארץ לתוך הכדור, מקום שבו אנרגיה משתנה ומתווספת. לכן הקדמונים בנו מעגלי אבנים שכוונו אל נקודות מסוימות בשמים ומקומות בולטים על פני האדמה. המעגל הוא נקבי, מכיל, רחם, מעבד, האבן העומדת היא הזכרית, משנה, חודרת, משחררת.
אבנים עומדות ומעגלים היו מבני הפולחן החשובים ביותר בימי קדם, בנוסף להם היו צלמים (פסלים), אשרות (עמודי עץ), וכן קוביות מרובעות שביטאו את נוכחות האל או האלה.

לפי מירצה אליאדה המגליתים הם החידה הגדולה ביותר של הפרהיסטוריה, ואולי קשורים לפולחן המתים והשאיפה לחיי נצח. האבן היא סמל למשהו קבוע שנשאר, ולכן רק טבעי שהיא תתקשר לכוכבים שגם הם קבועים בשמיים, וניתן למצוא את מיקומם לפי חישובים מתמטיים. תרבות המגליתים מופיעה בכל החלק המערבי של אירופה, מאירלנד, דנמרק ושבדיה, דרך אנגליה, חלקים גדולים מצרפת, ספרד ופורטוגל, אך יש הופעות שלה גם במרכז אירופה. המגליתים הראשונים מתוארכים לפני ששת אלפים שנה, כמו זה שבווילס ליד קרדיף, אך יש בסיס לסברה שחלקם קדום הרבה יותר. גם בחלקים אחרים של העולם מופיעים מגליתים, החל מישראל והמשך בתורכיה, ארצות הקווקז, ועוד. מגליתים מרשימים ביותר נמצאו בעבר הירדן (אתר הגדול ביותר נמצא ליד מדבא).
בעבר רווחה התיאוריה שתרבות המגליתים התחילה במזרח התיכון ומשם התפשטה לאירופה, אבל הממצאים הארכיאולוגים מראים שהמגליתים, בחלקים גדולים של אירופה, עתיקים יותר מאלו של המזרח התיכון, וייתכן שיש כאן חידוש מקומי מקורי.
לפי פרופסור סלמן (2009, 39) המגליתים מופיעים באלף החמישי לפנה"ס בפורטוגל וספרד, מגיעים לבריטניה ב4200 לפנה"ס, בשנת 3800 לפנה"ס נבנים חדרי קבורה מגליתים בצפון גרמניה וסקנדינביה. הבנייה של המגליתים מתכוונת להופעות אסטרונומיות של שמש ירח וכוכבים ומראה את הקשר של הבונים שלהם לבית הספר הצפוני של אטלנטיס שהחל התבסס בקרב אוכלוסיות של ציידים דייגים ולהשתנות עקב הגעת החקלאות לאזור. אלא שהממצאים מהבלקן משנים תמונה זולפי אליאדה המגליתים מתחלקים לשלושה סוגים: הראשון הוא אבנים עומדות שלעיתים נקראות מנהירים, שהגבוהות ביותר שביניהם מגיעות למשקלים עצומים ולגבהים של כמה מטר. הסוג השני הוא מעגל של אבנים והסוג השלישי הוא דולמן, מעין שער של שתי אבנים עומדות סמוכות זו לזו ועליו גג מאבן שטוחה ענקית, שהגדולה ביותר מגיעה לאורך של עשרים מטר על שלוש ושוקלת מאות טונות. בעבר חלק גדול מהדולמנים היה מכוסה בעפר, ולעיתים הוסיפו לדולמן מסדרון כניסה, ועל ידי כך יצרו מעין חדר רחם, מתחברים לפולחן האלוהות הנשית שקדם לתרבות המגליתים. וכך התקבלו תלים ארוכים ובהם מסדרון אבנים בצורת חית המוביל לחדר פנימי, שנקראים long burrow.
בארץ יש הרבה דולמנים, כמה אבנים עומדות, שרידים של מעגלי אבנים, אך לא נמצא עדיין תל ארוך.

תרבות המגליתים התקיימה מהתקופה הכלקוליתית, החל מהאלף החמישי והרביעי לפנה"ס, הופיעה במלוא הדרה גם באלף השלישי לפנה"ס, כשהיא מתפשטת בכל העולם, ובחלקים מסוימים שבו כמו אתיופיה או פולינזיה קיימת עד היום, שריד לזה יש במצבות האבן המשמשות עד היום לקבורה. עם תחילת ההיסטוריה הקלאסית, ממלכות שומר ומצרים במזה"ת (אלף שלישי לפנה"ס) תקופת הברונזה במקומות שונים ברחבי העולם, היא נעלמת והדגש עובר לבניינים, מקדשים, אבנים מהוקצעות, ולא אבנים גולמיות או מעוצבות כחלק מהטבע.
נדמה שלמגליתים יש תפקיד כפול, הם גם חלק מהאדמה, ביטוי אולטימטיבי שלה, האלה הגדולה כגון סיבל נקשרה וסומלה על ידי סלעים, והם גם חלק מהשמיים, מכוונים כלפי גרמי השמיים, נופלים משמיים (מטאוריטים), או נזרקים מהרי געש, באופן שבוודאי שעורר רושם עז אצל הקדמונים.
אבל יש כאן עוד משהו. אנחנו מקבלים כמובן מאליו את התנאים השוררים כיום בכדה"א מבחינת אטמוספרה, מוליכות חשמלית, אנרגיות. לא בהכרח כך היו הדברים בימים עברו. מאד ייתכן שבימי קדם הייתה אטמוספרה טעונה יותר, שונה בתפקודה. היום האטמוספרה היא מבודדת, ויש הרבה הפרעות באוויר, גלים אלקטרומגנטים, שידורים. זה לא מאפשר הופעה של מלאכים, השפעות, קדושה. אבל בעבר זה היה אחרת, הטבע זהר באור העל טבעי, העולמות היו קרובים יותר זה לזה, ובמקרה כזה הייתה משמעות ותפקיד אחר לאבנים, האור הרוחני הופיע דרכם. זאת ועוד, מעגלי האבנים, המנהירים מאופיינים במיקום הספציפי והמיוחד שלהם ביחס לכדור הארץ והכיוונים כלפי גרמי השמיים וייתכן שהיוו מעין רשת חשמל כלל עולמית שהטעינה את האנרגיות של הכדור, חיברה אותו ליקום, והביאה ברכה והשראה, במיוחד בהתייחס למערכת המשולשת של שמש, ירח, כדור הארץ. כמעט תמיד יש לאתרים המגליתים כיוון שמשי, ואם מביאים בחשבון שהירח הוא שיקוף של השמש וגם באותו גודל כמוה מבחינת הפרספקטיבה שלנו (הם יוצרים את אותו העיגול בשמיים), אזי הם גם קשורים לירח, מה גם שתמיד ניתן למצוא התכווננות לזריחות השונות של הירח, וגם צורת המעגל משקפת שני גופי שמיים אלו.לפי סלמן המגליתים נבנו לציין אירועים חשובים, להפוך אזורי אדמה לפוריים יותר בעזרת הטענה האנרגטית שלהם, לתקשר עם המתים, במיוחד במעגלי אבנים היכן שהקהילה נאספה, האור העובר דרך האבנים היה אמצעי למדיטציה על תכונות האור והרוחניות, החדרים התת קרקעיים אפשרו לאור להיכנס אליהם באופן מיוחד ולהפרות את האדמה. צריך לקשר את המגליתים לטקסי של ריקוד ומוזיקה, ואז זה הדהד את האבנים.
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו