הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

אתרי טבע אלבני - טיולים לרחבי העולם

אגמים באלבניה

באלבניה הרבה אגמים גדולים וקטנים, אך יש שלושה גדולים במיוחד. אגם אוכריד, בין אלבניה ומקדוניה, שהוא האגם העמוק בבלקן, אגם שקודרה בין אלבניה ומונטנגרו, שהוא האגם הגדול בבלקן, ואגם פרספה המשותף עם מקדוניה ויוון. ליד אגם שקודרה יש את העיר שקודרה ומצודת רוזפה.מרכזי התיירות ליד האגם הם זיקורה וזוגז.

אגם אוכריד הפך בשנים האחרונות לאתר תיירות פופולארי, במיוחד בצד המקדוני שבו, שם נמצאת אוכריד – ירושלים של הסלאבים. באגם סוג מיוחד של צלופחים הבאים לשם להטיל ביצים מהאוקיינוס האטלנטי.  בצד האלבני של האגם יש את עיר הקיט פוגרדק, את המעיינות של דרילון ואת החופים של טוסמישט, ליני, פוגסקה, ועוד..

אגם פרספה הוא האגם הטקטוני הגבוה בבלקן וגם הפארק הלאומי הגדול במדינה. החוף הראשי הוא חוף זרושקה, ויש בו אי בשם מליגרד שם נמצאת כנסייה מעניינת, אגם זה מושך תיירות אקולוגית.
 

 

פארקים לאומיים באלבניה

פארק לאומי של הר דזטיט (מלי דזטיט). ממוקם מזרח לטירנה.
המיוחד בפארק הוא השינוי בצמחייה עם השינוי בגובה, חלק מהעצים בפארק בני מאות שנים. החי של הפארק מורכב מזאבים, חזירי בר, שועלים, דוב חום, ועוד.. יש בפארק מקומות סקי, טיפוס הרים, רחיפה, ועוד...  
פארק לאומי תטי. אזור האלפים האלבנים
הפארק נמצא 70 קילומטר צפונה משקודרה ובתוכו זורם נהר תטי. יש בו קניונים, צוקים גבוהים ומפל של 30 מטר. יערות וצמחייה סב אלפיני. בין החיות נמצא את הדוב, אז ההרים והצבי, ואפילו חתולי פרא גדולים.  
פארק לאומי לורה. במורדות המזרחיים של הר לורה
המיוחד בו הוא סדרה של 14 אגמי קרחונים ציוריים שקופאים בחורף. 
פארק לאומי עץ האורן של דיווזקה (פישה א דיווזקה)
אזור חוף שבו לגונה המשמשת כמושבת חורף להרבה עופות וגם כתחנת נדידה לעופות, בלגונה ריכוז גדול של פליקנים, ויש בה גם צמחייה מיוחדת, זאת המערכת האקולוגית החשובה מבין המעניינות באלבניה. 
הפארק הלאומי של ללגורה. בין האדריאתי לאיוני
הפארק ממוקם 40 קילומטר מוולורה ליד מעבר ללגורה, בגבהים שבין 2018 ל470 מטר. מקום זה נקרא גם המרפסת של אירופה, מקום שם ההרים נושקים לים.  
פארק לאומי העמק של וולבונה – האלפים האלבניים
נהר הוולבונה מתחתר באזורים היפים ביותר של האלפים האלבניים, העמק בצורת מכתש ענק, בפארק זה הפסגה הגבוה ביותר של האלפים – 2700 מטר. יש מעיינות ומערות רבות בפארק. יש בו כמה כפרים ובהם בתי הארחה, הכפר וולבונה וכן הכפר קרמי שנמצא בתוך ההרים. 
פארק לאומי הר תומור. האולימפוס של דרום אלבניה
פסגת ההר מתנשאת לגובה של 2415 מטר ונראית כאריה רובץ, זה הר מקודש מימי קדם ובו אתרים קדושים לבקטשים, יש בו דובים, זאבים, ושועלים, 
פארק לאומי פרספה. אזור אגם פרספה
במפגש הגבולות בין אלבניה, יוון ומקדוניה, יש בו כנסיות ביזנטיות, מערות, צמחייה וחיי בר מפותחים ונוף מדהים. 
פארק לאומי בוטריניטי
25 קילומטר מסרנדה. שרידי עיר יוונית ורומית עתיקה ומסביב לה שורה של איים, תעלה, ים ולגונות, צמחייה ים תיכונית שופעת, מול קורפו, אתר שימור עולמי של אונסקו.
 

 
מאמרים אלבניה - לחצו לקישור:
היסטוריה אלבניה.  
מצב עכשווי אלבניה.   
תרבות ודתות אלבניה  
הדרקון של אלבניה  
הצלת יהודי אלבניה בשואה  
מסע בדרום אלבניה בעקבות שבתאי צבי   
אתרים באלבניה 
בראט 
טבע באלבניה 
נצרות באלבניה 
בקטשים באלבניה

הצעות לטיולים באלבניה - לחצו לקישור
אלבניה לקבוצות סגורות
טיול לקוסובו, מקדוניה ואלבניה קבוצות סגורות
טיול עצמאי אלבניה - החל מ10 אנשים
טיול גיפים אלבניה
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו