הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טג'יקיסטן - טיולים לרחבי העולם

טג'יקיסטן - גבולות בלתי אפשריים

 
טג'יקיסטן היא תולדה של החלוקה הבלתי אפשרית של מרכז אסיה על ידי הרוסים, תוך כדי יצירת ברית המועצות, אולם ביסודה עומדים אזורי המחיה של העם הטג'יקי שהוא מהעמים העתיקים בעולם.
הטג'יקים מדברים ניב של פרסית קדומה ולמעשה הם חלק ממשפחת העמים הפרסיים. בהיסטוריה העתיקה הם היו חלק מהאימפריה הפרסית האדירה, ולמעשה מקור הרוחניות הפרסית, הכתבים של הוודות, זרתוסתרא ופולחן האש, מקורם מחלק זה של האימפריה. לפני 3000 שנה בקירוב חי באזורי טג'יקיסטן, אוזבקיסטן ואפגניסטן, הנביא זרתוסתרא שהתחיל את הדת הפרסית הקדומה המבוססת על כתבי קודש שנקראו וודות. דת זו השפיעה רבות על היהדות

טג'יקיסטן מחולקת למעשה לשני חלקים: במערב יש אזור של עמקים פוריים מסביב לנהרות גדולים, כשהראשי שביניהם הוא האמו דריה – הלא הוא נהר האוקסוס. בחלק זה מרוכז רובה המכריע של האוכלוסיה והוא היה מיושב עוד מתקופות פרה היסטוריות ולאורך כל התקופות. החלק המזרחי הוא אזור הרים גבוהים הנקרא "פמיר" או בתרגום חופשי: גג העולם. זהו מקום מפגש שלשלות ההרים הגבוהות ביותר בכדור הארץ – ממזרח ההימאליה, מצפון הרי טיאן שיאן, וממערב ודרום הרי הינדו קוש. באזור פמיר כמה מהפסגות הגבוהות בעולם (7.5 ק"מ)  קרחונים ענקיים, וביניהם כלואים רמות גבוהות עם יאקים וכפרים נידחים. מעניין לציין שאזור גדול זה מאוכלס על ידי כת איסלמית מיסטית שוחרת שלום, הדומה מאד, וקשורה מבחינה היסטורית, לדרוזים כאן בארץ. הלא הם האיסמעילים.
 

מידע על טג'יקיסטן

גודלה של טג'יקיסטן הוא 6 פעמים מדינת ישראל. אוכלוסייתה 8 מיליון, רק 200.000 איש חיים בחלק המערבי שהוא חצי מהשטח. חלק זה של הרי פמיר הוא מרתק מבחינת טיולים, ניתן להגיע אליו רק בג'יפים. גם שאר החלקים יפים. במזרח יש את הרי הפן המגיעים ל5500 מטר ועמקי הנהרות הגדולים, שרידים עתיקים ותרבות מעניינת. בטג'יקיסטן כמה ערים היסטוריות כמו קוג'נד ודושנבה, בהם הייתה קהילה יהודית עתיקה.
בשנת 1991 הטג'יקים זכו לעצמאות, אך בשנים שלאחר מכן – עד 1997 התחוללה בארץ מלחמת אזרחים אכזרית. כיום מהווה טג'יקיסטן אחד המקומות הלא ידועים והמופלאים על פני כדור הארץ, יעד תיירות מרתק שעדיין שומר על סודותיו כמו בימים עברו.

 
 
 

אתרים בטג'יקיסטן
קוג'נד khojand – העיר השנייה בגודלה ואחת הערים העתיקות במרכז אסיה, היא ממוקמת בפתח עמק הפרגנה, על גדות הסיר דריה – הנהר הגדול. גרים בה קצת יותר מ150.000 איש. העיר נוסדה על ידי כורש ונקראה בתחילה על שמו, כנראה שגם אלכסנדר הגיע לכאן. הסעיף העיקרי של דרך המשי עובר דרך קוג'נד. בעיר יש מוזיאון חשוב לתולדות האזור – סוגוד sughd . השם נובע משמה של הממלכה העתיקה באזור – הסוגודינים. שבירתה הייתה סמרקנד.
 
הרי הפאן fann – מדרום לעמק הפרגנה, בין נהרות הסיר דריה והאמו דריה, נמצאים הרים גבוהים מאד שהם שלוחה של הרי פמיר וטיאן שאן. אלו הם הרי הפאן, גובהם מגיע ל5500 מטר ובחלקם יש קרחונים, מזג האוויר חצי מדברי והוא יוצא קונטרסט יפה של מדבר עם קרח ואגמי טורקיז מדהימים. האגם הידוע ביותר, שלחופיו מספר מקומות לינה, הוא אגם אסקנדר, או במילים אחרות: אגם אלכסנדר, בגובה 2100 מטר, שאליו הגיע, כנראה, גם אלכסנדר הגדול.

דושנבה – בירת טג'יקיסטן. בה מתגוררים קרוב למיליון איש, נמצאת בקצה עמק פורה לרגלי שולי ההרים, אלא ששולי הרים בטגיקיסטן זה הרים גבוהים מאד בכל מקום אחר. השם משמעו – יום שני, ביום זה היה שוק במקום, וממנו התפתחה העיר. עד המאה ה20 היה כאן כפר קטן, ורק בתקופה הסובייטית היא הפכה לעיר חשובה.מאמרים לקריאה על טג'יקיסטן- לחצו לקישור
 
הצעות לטיול בטג'יקיסטן והסביבה - לחצו לקישור
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו