הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טורינו - טיולים לרחבי העולם

היסטוריה של טורינו

טורינו הוקמה בתקופה הרומאית כמחנה צבאי, ומכאן הסדר והסידור הישר של רחובותיה. אין כאן סמטאות מפותלות של עיר ימי ביניימית, מכיוון שטורינו לא הייתה חשובה בתקופה זו ועלתה לגדולה רק במאה ה16 עם הפיכתה לבירת ממלכת בית סבוי, אלו בנו אותה כעיר מאורגנת ומסודרת, על בסיס התכנון הרומאי.
טורינו היא העיר הרביעית באיטליה מבחינת אוכלוסייה, בעיר עצמה מיליון איש ועם הפרברים 2.2 מיליון, בהם מיעוט מוסלמי גדול. אלא שמבחינה כלכלית היא השלישית, לאחר רומא ומילאנו. בטורינו נמצאים מפעלי פיאט, לאנציה, היא מקור השוקולד והגריסיני, הקולנוע האיטלקי, קפה לוואצה, ועוד.
בטורינו קהילה יהודית חשובה ועתיקה בת 1200 איש, בית כנסת יפה ומפואר, בין בני הקהילה הסופר פרימו לוי, כמה מאות מהם נספו בשואה.
טורינו נחשבת לעיר המאגיה של איטליה. וזאת מכמה סיבות: ראשית דבר היא נמצאת במקום מפגש של שני נהרות גדולים, הפו והדורה ריפרה, בנוסף לכך מתחברים לפו עוד שני נהרות: סטורה די לנצו וסנגורה. מבחינה גיאודטית (כיוונים בכדור הארץ) טורינו נמצאת בקודקוד שני משולשים: האחד משולש המאגיה הלבנה שקדקודיו הם פריז, פראג וטורינו. השני הוא משולש המאגיה השחורה, שקדקודיו הם סן פרנציסקו, לונדון וטורינו. מסיבה זו ישנו בטורינו גבול ומאבק בין מאגיה שחורה למאגיה לבנה, טוב ורע, דבר המתבטא במונומנטים של העיר.


 

 

אתרים בטורינו

המרכז של טורינו הוא פיאצה ריאלה reale, בצפונה נמצא הארמון של מלכי פיאמונטה, מחוברת אליה מדרום פיאצה קסטלו, שממזרח לה נמצאת מצודת העיר, היום המוזיאון העירוני (ומכאן השם קסטלו – מבצר), שנקראת גם פלאזו מדאמה madame, ארמון מדאמה.
בין פיאצה ריאלה לפיאצה קסטלו נמצאת גדר שבאמצעה פתח רחב, משני צדדיו רוכבים על סוסים האחים קסטור ופולוקס, אומרים שזה הגבול בין תחום המאגיה השחורה לבין תחום המאגיה הלבנה, אך לא ברור לכותב מאמר זה היכן עובר הגבול בדיוק, אולי במימד אחר, מכיוון ששני האזורים שמשני צדדי הגדר נחשבים לבעלי אנרגיה טובה. שני האחים רוכבים על סוסים מסמלים את הטוב והרע, השחור והלבן, מעל ראשם כתר עם כוכב מתומן, והנה מעל אחד מהם המתומן הפוך, עם קדקוד הראש כלפי מטה, מסמל את כוח הרע, השטן.
פולוקס וקסטור
הם תאומים אך לא מאותו האב, שניהם נולדו ללדה מלכת ספרטה, אלא שאחד מהם – פולוקס הוא בנו של זאוס, ואילו השני – קסטור בנו של טינדראוס מלך ספרטה. כתוצאה מכך פולוקס נועד לחיי נצח ואילו קסטור בן תמותה. למרות השוני שני האחים אהבו זה את זה ולאחר שקסטור מת, לא ידע פולוקס את נפשו מרוב צער וויתר על חיי הנצח שלו כדי להיות עם האח. הדבר נגע מאד ללבו של זאוס והוא הפך אותם לשני כוכבים המהווים את המרכז של מזל תאומים בשמיים. שני האחים נהיו הסמל של מזל תאומים
פיאצה קסטלו היא מרכז האנרגיה הלבנה, ומרכז החיים של העיר טורינו, כיום יש שם מזרקות מרהיבות ושווקים ותערוכות, פעילויות מזדמנות, לידה יש את ארמון פלאזו מדמה, שכיום זה המוזיאון העירוני, צמוד אליו המצודה, מתחת לארמון אומרים שיש חללים תת קרקעיים בהם קיימו המלומדים של שושלת סבוי ניסויים באלכימיה ומאגיה. מצפון לגדר נמצאת פיאצה ריאלי בה ארמון המלכים, הגנים היפים, במערבה הבזיליקה שבה נמצא תכריך הקבורה המקורי של ישו, אחד מהשרידים הבולטים ביותר מחייו, מותו, ותחייתו. 

מה נחשב למרכז המאגיה השחורה בטורינו?

פיאצה סטטוטו
היא נמצאת במערב העיר, לא רחוק מתחנת אוטובוס מרכזית ונחשבת למרכז המאגיה השחורה, במרכזה פסל מוזר שנבנה כזיכרון לפועלים שנהרגו בסלילת מנהרה לצרפת בסוף המאה ה19. הפסל הוא כמו הר שאליו כבולים אנשים, ומעליו יש מלאך, אלא שבזוויות מסוימות המלאך נראה כמו שד, ועל ראשו פנטגרם הפוך – סמל השטן. האנשים נראים כבולים, כמו קלף מספר 15 בטארות.
במרכז הפיאצה מכסה ביוב שיש אומרים שהוא השער לשאול. בתקופה הרומית זה היה בית קברות ויש כנראה מתחת לפיאצה קטקומבות.
נוסטרדמוס
כמה מאות מטרים מפיאצה סטטוטו ישנה ווילה בה התגורר הנביא הנודע נוסטרדמוס במשך שנת 1556, רבים מנבואותיו נכתבו כאן, בכניסה לבית יש אבן ועליה כתוב כך: "נוסטרדמוס שהה כאן, היכן שנמצא גן העדן, גיהינום וכור המצרף, אני קורא לעצמי ניצחון, מי שמכבד אותי יזכה לתהילה, ומי שבז לי ידע מפלה שלמה."
הגביע הקדוש
במאה ה19 מוקמת בטורינו כנסייה שהיא העתק של הפנתאון ברומא, כנסיה של אם האלוהים הגדולה Church della Gran Madre di Dio,, בכניסה לכנסייה שני נשים המסמלות את האמונה והדת, זאת של האמונה מחזיקה בידה גביע שמזכיר את הגביע הקדוש, ומתבוננת לעבר הכנסייה, למקום שבו הגביע הקדוש קבור לפי האגדה. לשנייה יש על המצח סמל של הבונים החופשיים – משולש, המראה על הקשר של טורינו לארגון מסתורי זה והחשיבות שלו בקורות העיר בתקופה הזו. מסיבה זו נבנתה הכנסייה כהעתק של הפנתאון, בניין המכיל בתוכו אדריכלות מקודשת מתקופת הרומאים
מקומות נוספים
בפיאצה סולפרינו solferino  ישנה מזרקה המתארת מלאכים ואת סודות הנצח.
גלריה סבאלפינו – מחברת את פיאצה קסטלו עם פיאצה קרלו אלברטו, כאן גר ניטשה, ולפי אמונת המקומיים המקום מביא מזל טוב. נמצא לא רחוק מהמוזיאון המצרי 

המוזיאון המצרי בטורינו

אין ספק שזה אחד מהשיאים של טורינו, המוזיאון המצרי היחיד מחוץ לקהיר, מוקדש כולו לתרבות המצרית. ישנם כאן כמה ממצאים חשובים כגון מגילת טורינו, בה רשימת המלכים המצרית (לא מתאים להיסטוריה המקובלת).
בקומת הקרקע של המוזיאון ישנו אוסף מרשים של פסלים מצריים ובהם בולטים במיוחד פסלי האלה סחמת. פסלים אלו הובאו ממקדש מות בכרנך, היא הייתה אשתו של אמון ואמו של חונשו, והם נקראו ביחד השלישייה של תביי, זוהתה עם סחמת – העין של רע מהתקופה העתיקה. במקדש שלה המלך פרעה אמונהוטפ הציב יותר מ500 פסלים גדולים המהווים מעין יער, אוסף של פסלים המסודרים בשורות, (כמו חיילי הטרה קוטה של הקיסר צ'ין בסין). אמנהוטפ הקים את שני הפסלים האדירים הנקראים על שם ממנון בדרך לעיר המתים, ונחשב למלך פרעה חשוב.
הראשונים שחפרו את המקדש ומצאו את הפסלים היו הצרפתים במשלחת נפוליון, ולאחר מכן בלזוני הגדול מאיטליה, הביא שבעה מהם למוזיאון הבריטי. חלק הגיעו ללובר והרבה לטורינו, לפרנסי העיר היה חשוב להביא פסלים דווקא ממקדש זה, ומאלה זו. לפי אנשי דמנהור הפסלים מופעלים בלילות ירח מלא, אז ניתן לעמוד למולם והם משפיעים על המבקר אנרגיה
אמנהוטפ השלישי, נחשב על ידי היוונים כמלך אגדי שנהרג על ידי היוונים במלחמת טרויה, זה מזכיר את האגדות על מקדש בסתת שהוקם על ידי נסיכה מצריה בהרי הסטרנג'ה, השם אמנהוטפ הוא שם כללי של מלכים בשושלת ה18. הוא הפרעה שנשארו ממנו הכי הרבה פסלים, כ250, כולל שניים ענקים שנקראים הקולוסי של ממנון. ממנון היה מלך אתיופיה שהוביל צבאות לעזרת טרויה ונהרג על ידי אכילס. היוונים זיהו אותו עם אמנהוטפ. תקופתו של אמנהוטפ השלישי הייתה תקופה של רווחה, שגשוג, אמנות, מצרים הגיע לשיא תרבותי וגיאוגרפי. אלא שלאחריו הגיע בנו אחנתון, שהביא את מצרים למשבר. אמנהוטפ נחשב למלך אגדי במצרים שהתעבר כתוצאה מהתערבות אמון בדמות אביו תותמוזס הרביעי, בנו של אמנהוטפ השני
אמנהוטפ השלישי הביא למצרים את פולחן עשתר הכנענית. הוא בנה מקדש לאלה מאת, את מקדש לוקסור, והציב 600 פסלים של האלה סחמת במקדש מות בקרנק. הפסלים סודרו בשורות צפופות, כשקדימה נמצאות סחמת יושבות, ומאחור סחמת עומדות. הפסלים עשויים מגרניט שחורה – דיאורייט diorite
 
מאמרים על אתרים באיטליה - לחצו לקישור
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו