הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

הדרקון של אלבניה - טיולים לרחבי העולם

הדרקון של אלבניה - סקנדרברג

אלבניה היא ארץ של רכסי הרים, הרים פראיים, מצולקים, נישאים. מרכז אלבניה נפתחות שפלות גדולות בין ההרים לים, בשפלות אלו התפתחו חיים, התפתחה תרבות, אלא שבזמן מלחמה, והיו הרבה כאלו באלבניה, נשמרה המורשת והתרבות האלבנית בהרים, במצודות הנישאות שבין ההרים לשפלה, כשהבולטת ביותר ממצודות האלו היא המצודה של קרויה, במרכז אלבניה, ששימשה כמרכז המאבק בין הגיבור הלאומי סקנדרברג ובין העותומאנים.
במאה ה-15,בזמן שכל אירופה רעדה מהעותומאניים החזיקו סקנדרברג ו20.000 חייליו מעמד כנגד צבא עותומאני גדול פי כמה. הוא אסף אליו את כל השבטים לעירו לזט, והשביע אותם להיות נאמנים לאלבניה, לימד אותם שהם צריכים להיות יחדיו. הדגל שהם בחרו לעצמם הוא הסמל של בני משפחת קסטריוטי, משפחתו של סקנדרברג. הוא כבש בדרכי מרמה את המצודה של קרויה ומשם ניהל מאבק אפי כנגד העותומאניים שהוכיח לכל אירופה שהם בסך הכול בני תמותה. בזמנו גובשה הלאומיות של אלבניה. למרות שהיה זה מאבק של נוצרים כנגד מוסלמים, ולמרות שאלבניה היום היא ברובה מוסלמית, סקנדרברג הוא הגיבור הלאומי בהא הידיעה, מכיוון שבאלבניה הלאום חשוב יותר מהדת, והמאבק היה קודם כל אלבני.  

קודם כל אלבני

סקנדרברג – ידוע כדרקון של אלבניה, הוא קרוי על שם אלכסנדר הגדול, וזה כינוי שהודבק לו כשהיה גנרל בצבא העותומאני וניצח קרבות רבים.  הוא נולד בעיר לזט, לא רחוק מקרויה, למשפחת אצולה, נחטף כילד על ידי העותומאניים וגודל בחצר הסולטאן כאחד מהחיילים היאניצארים. סמלה של משפחת קסטריוטי הוא הנשר הכפול, הפך לסמלו ומשם נהייה הסמל של אלבניה. סקנדרברג, כאמור, ניצח קרבות רבים עבור העותומאנים, אך בליבו שמור נאמנות לארצו ולדתו.  ב1443 מרד ביחד עם אלבנים אחרים, שהיו במערכה נגד ההונגרים, ערק מהצבא בראש קבוצה של חיילים מאלבניה כמוהו ושם פעמיו  לקרויה כובש אותה בעזרת מכתב מזויף. לאחר מכן עזב באופן רשמי את האסלאם והכריז על עצמו כנוקם עבור משפחתו וארצו
סקנדרברג הביא את כל הנסיכים האלבנים לעיר של לזה וייסד את הליגה של לזה, דוגמא לליגות נוספות של אלבניה בעתיד. הוא איחד את כולם תחת דגלו משתמש בדוגמא של אוסף של זרדים שאי אפשר לשבור אותו ביחד, אך בנפרד הם נשברים, ללמד אותם את כוח האיחוד. בכוח האיחוד הוא בנה מצודות וייסד כוח מגן נייד שהכריח את התורכים לפזר את כוחותיהם ולהיות חשופים להתקפות גרילה. מרכז המערך של המצודות שלו היה בקרויה שנחשבה למקום שאי אפשר לכבוש אותו.
הוא ניצח 13 קרבות עם כוח שמנה פחות מ20.000 אל מול יותר מ100.000. לקרב המכריע בקוסובו, לעומת זאת, ב1448, קרב שקבע את גורל הבלקן וכתוצאה מכך גם את גורל אלבניה, סקנדנברג לא הגיע, כנראה בגלל הפרעה של צבאות זרים. לאחר הקרב של קוסובו משתלטים העותומאניים על איסטנבול ב1453, ואז מגיע הקרב של ברט ב1455 שבו סקנדנברג נוחל תבוסה. הסיבה לה היא בגידה של בן אחיו שעובר לצד העותומאני. אך סקנדרברג מתאושש ממפלה זו וממשיך את המאבק על שחרור אלבניה. 

המצודה בקרויה

ממצודתו בקרויה מנצח סקנדרברג את העותומאניים פעם אחר פעם, בכל פעם נשלח צבא גדול ונורא אחר לצור על המצודה ולא מצליח. ב1466 מגיע הסולטאן מחמט השני עצמו ובונה לצורך הגנתו מצודה אחרת שלימים הופכת לעיר אלבסן שבאלבניה. ב1467 בעיצומה של מערכה נוספת, מת סקנדרברג ממלריה.
לאחר מות סקנדרברג המשיכה אלבניה להילחם עוד עשר שנים, ואז נפלה מצודת קרויה, לאחריה גם שקודרה שהייתה בשליטת וונציה והייתה המצודה האחרונה, דורס פונתה מרצון ב1500.
בעקבות המלחמות הייתה הגירה אלבנית גדולה לדרום איטליה, בעיקר למחוזות של נפולי, להם גם עברה משפחתו של סקנדרברג וקיבלה שם אחוזות, והם נמצאים שם עד היום. פליטים רבים מאלבניה ברחו גם ליוון, מצרים, וארצות אחרות, ואלו שנשארו באלבניה הפכו, עם הזמן, רובם להיות מוסלמים.
יש אומרים ש-45 השנה שבהם אלבניה החזיקה מעמד כנגד העותומאניים עיכבו את התפשטותם למערב אירופה ולמעשה אפשרו לווינה זמן להתארגן והצילו בכך את אירופה מכיבוש טורקי.
במאה ה-16 וה17- מופיעים ספרים על סקנדרברג באירופה המתארים אותו כגיבור הנוצרי האולטימטיבי אל מול האיום הטורקי מוסלמי- הדרקון של אלבניה.
במהלך מלחמותיו תומכים בסקנדרברג וונציה, נפולי והאפיפיור, שאף מכנה אותו גדעון מאלבניה.

מאמרים אלבניה - לחצו לקישור:
היסטוריה אלבניה.  
מצב עכשווי אלבניה.   
תרבות ודתות אלבניה  
הדרקון של אלבניה  
הצלת יהודי אלבניה בשואה  
מסע בדרום אלבניה בעקבות שבתאי צבי   
אתרים באלבניה 
בראט 
טבע באלבניה  
נצרות באלבניה 
בקטשים באלבניה 

הצעות לטיולים באלבניה - לחצו לקישור
אלבניה לקבוצות סגורות
טיול לקוסובו, מקדוניה ואלבניה קבוצות סגורות
טיול עצמאי אלבניה - החל מ10 אנשים
טיול גיפים אלבניה
 

 
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו