הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טיול בבלגרד - טיולים לרחבי העולם

בלגרד

הייחוד של בלגרד הוא שהיא עיר הנמצאת במקום מפגש שני נהרות גדולים: הסאווה והדנובה, הטובים לשייט לאורך אלפי קילומטר. הדנובה הייתה מאז ומתמיד השער לאירופה, ניתן להפליג בה מהים השחור ועד לווינה ואף מעבר לה. זאת אומרת שהיא מחברת את מרכז אירופה עם הים השחור ומשם לים התיכון. בנוסף על כך הדנובה הייתה במשך תקופות רבות ובמיוחד בעידן הרומאי הגבול בין האזור התרבותי והמיושב מדרום לה, לבין האזור הברברי מצפון, מסיבה זו התפתחו לאורך הדנובה מצודות רבות, שאחת החשובות שביותר בהם היא בלגרד. על גבעה נישאה במקום מפגש הנהרות.
 

היסטוריה בלגרד

בלגרד הקדומה הייתה ידועה בשם סינגידונום singidunum, הפכה למצודה רומאית ולאחר מכן ביזנטית. אלא שאז הגיעו הברברים, הקיסר יוסטיניאנוס כבש והקים אותה מחדש כמצודת גבול חשובה וקרא לה ה"מצודה הלבנה" ומכאן השם בלגרד בסלאבית, אז זה היה אלבה גרקה ביוונית alba graeca. יוסטניאנוס היה הבונה הגדול של הבלקן, הוא הקים מצודה בסקופיה, בנה את סופיה מחדש, הקים מצודה בניש, ואחת מגולות הכותרת שלו היה המצודה בבלגרד.
בלגרד והארץ שסביבה ידעו תהפוכות רבות לאחר מכן, הם נכבשו על ידי הבולגרים, ביזנטים וההונגרים שהיו לפרקים הכוח הדומיננטי באזור. במאה ה13 הגיעו הסרבים ממעוזיהם בהרים והפכו אותה לעיר סרבית סלאבית. הנסיך סטפן לזרביץ הפך אותה לזמן קצר לבירת ממלכתו בתחילת המאה ה15, אבל אז היא הוחזרה להונגרים מפחד הפלישה העותומאנית הצפויה, ואכן בלגרד הצליחה להחזיק מעמד למול הלחץ העותומאני קרוב שנה לאחר שכל דרום הבלקן נפל בידיהם, היא הייתה הסלע שעליו הם נשברו. רק ב1521 נכבשת בלגרד והופכת למצודה ועיר עותומאנית.
בתחילת המאה ה18 מחולקת העיר לשניים, החלק העתיק שקשור למצודה הוא בשליטת חיל מצב עותמאני, המקבל הספקה מהנהר, והחלק החדש והעליון הוא אזור סרביה שנהפך ב1846 לבירה הסרבית, מצב זה נשאר עד 1867. לאחר מכן עוברת העיר התפתחות מואצת ועוד יותר עם הקמתה של יוגוסלביה ב1918
בלגרד סבלה הפצצות בזמן מלחמות קוסובו, ועדות לכך נשמרת עד היום בבניין משרד הביטחון ההרוס במרכז העיר. 

בלגרד כיום

בלגרד היא אחת מחמשת ערי בירה לאורך הדנובה והגדולה ביותר ביניהם, לא מזמן הייתה בירת יוגוסלביה, אחת המדינות הגדולות באירופה, וכיום היא בירת סרביה ובנוסף על כך צומת תעבורה שוקק באוויר, בים וביבשה. 
בלגרד היא עיר גדולה בת שנים וחצי מיליון תושבים. יש בעיר מבחר של מוזיאונים, ואתרים היסטוריים. טיול בבלגרד כולל ביקור במוזיאונים, גלריות, ביקור באתרים ההיסטוריים של העיר, כנסיית סווטי סאבא, הקדוש הלאומי הסרבי, שהיא הכנסייה האורתודוקסית הגדולה בעולם.
בלגרד נבנתה במאה ה19 ובמשך המאה ה20 בבניינים מונומנטאליים, מבני שלטון ומסחר, אך יש בה גם רבעים בוהמיים, ובהם רובע סקדרליה הנודע בו מנעימים להקות צוענים בשירה ומוזיקה את ערביהם של הסועדים במסעדות הרבות. בטיול בבלגרד אפשר לבקר בקברו של טיטו, בית הפרחים, מנהיג יוגוסלביה הנערץ עד היום
בלגרד נמצאת על מפגש נהרות הסאבה והדנובה, שני נהרות גדולים מאד שבהם כמות מים גדולה והם מתאימים לשייט, עיר שנמצאת על מפגש שני נהרות נחשבת למבורכת ובלגרד אכן כזאת. טיול בבלגרד ראוי לו שיכלול שייט על הדנובה והסאבה. מעליהם יש גשרים יפים שאחד מהם דומה לגשר המיתרים בירושלים. מהמים נופים של המצודה. בלגרד היא קודם כל מצודה גדולה על הנהר שחוזקה ועוצבה סופית בתקופה העותומאנית, קירות הסלע של המצודה לבנים, ומכאן השם – המצודה הלבנה, טיול בבלגרד מבקרים במצודה בה יש מספר מוזיאונים, תצפית על מפגש הנהרות, גן חיות, פארק יפה ונעים מקום מפגש לאוהבים, ופעילות שוקקת חיים במיוחד בקיץ
הלב של בלגרד זה המדרחוב ושדרות קנז מיכאל, כאן תוכלו למצוא את כל מה שחשקה בו נפשכם, ברחובות הצדדים נמשכת החגיגה. טיול בבלגרד כולל שיטוט ברחובות השוקקים, לא רחוק משם נמצא בית הכנסת היהודי, בו קהילה פעילה. יש ישראלים רבים הבאים לבלגרד לטיפולי שיניים, אחרים מסיבות אחרות. בבלגרד מבחר בתי מלון מפוארים כמו הקראון פלאזה שנפתח לאחרונה. טיול בבלגרד יכול להיות התחלה לטיולים ברחבי סרביה והבלקן. נמל התעופה של בלגרד נהפך למרכז של טיסות לכל העולם, וקיים קו סדיר וישיר לתל אביב כמה פעמים בשבוע טיול בבלגרד הוא אפשרות של חופשת סוף שבוע אידיאלית המשלבת קניות, אתרי תרבות ומוזיאונים. לתרבויות עולמי התמחות בטיולים לסרביה בכלל ובלגרד בפרט
 קהילה יהודית בלגרד
היהודים הראשונים מגיעים מדוברובניק במאה ה13 ואולי גם קודם לכן, אך עיקר הקהילה מגיע עם הכיבוש העותומאני במאה ה16. חלק מקהילת בלגרד כיום הוא ספרדי וחלק אשכנזי, ישנה קהילה פעילה ולה בית כנסת ומוסדות כולל חב"ד במרכז העיר, לא רחוק מרחוב קנז מיכאל 

אתרי בלגרד

אלו הם כמה מאתרים העיקריים של בלגרד:
המצודה kalmegdan fortress
המרכז של בלגרד הוא המצודה העתיקה, שכיום הוא פארק טיולים עם נופים נפלאים, בתוכו נמצא את מוזיאון כלי הנשק, תערוכות ציירים ושוק אמנים ומזכרות בימי סוף השבוע. זוגות אוהבים נוהגים לבוא למצודה עם שקיעה, ולרגליה יש כנסיה המוקדשת לסנט פטקה – הקדושה של הבלקן, אליה עולים לרגל. בתחתית המצודה נמצא מבנים מהתקופה העותומאנית ולא רחוק ממנה נמל על הנהר. במצודה נמצא גם גן החיות של בלגרד.

רחוב קנז מיכאל knez mihailova street
זהו מדרחוב ולו סעיפים צדדים המתחיל מהמצודה, הרחוב הראשי של בלגרד, מרכז קניות ומקום לצאת ולהיפגש, מבחר בתי קפה, ספסלים, אנשים מציגים אמנות, ומוסדות תרבות כגון המוזיאון הלאומי הנמצא בקצה הרחוב, גלריות.

כיכר הרפובליקה בלגרד
אחת מהכיכרות המרכזיות של בלגרד, אליה מגיע רחוב קנז מיכאל ולא רחוק ממנה רובע סקדרליה, בה נמצאים התיאטרון הלאומי והמוזיאון לאומי ובמרכזה פסל של הנסיך מיכאל רוכב על סוס.

מוזיאון לאומי בלגרד
במוזיאון זה נמצאים החשובים שבין הממצאים של לפנסקי וויר, ווינצה, והאתרים הפרהיסטוריים האחרים של סרביה, כמו גם ממצאים חשובים מתקופות אחרות ואוסף של ציורים מרשים מהעולם ומסרביה. בקומה הראשונה מצויר לאורך הקירות הסרגל הכרונולוגי, החל מהופעת האדם לפני 2-3 מיליון שנה ועד לתקופה הרומית ביזנטית. ליד כל תקופה נמצאים הממצאים העיקריים שלנה, ישנם ארונות תצוגה של ממצאים מהאדם הניאנדרטלי, וסוגי אדם קדומים נוספים, שחזור של משולש עם פסלים כפי שנמצא בלפנסקי וויר, ושני זכוכיות תצוגה גדולות על הרצפה בתוכם יש שחזור החלק התחתון של בתי ווינצה ובהם כלים וחפצים שנמצאו באתר.
הממצא המרשים ביותר הוא ארון זכוכית גדול באמצע האולם ובו מאות פסלונים של אלות ממקומות שונים בבלקן, הוכחה ניצחת לקיומה של תרבות האלה בחלק זה של העולם במשך אלפי שנה.
המוזיאון נמצא בקצה שדרות קנז מיכאל (המדרחוב הראשי של בלגרד) פונה אל כיכר הרפובליקה, בבניין יפה ומרשים.


רובע סקדרליה sksdarlija
רובע של בתי קפה ואמנים, בוהמי, המאופיין בלהקות של מנגנים המופיעים במסעדות השונות בשירה סרבית ובלקנית, אירופאית ואחרת. זה המקום לצאת אליו בלילה ולעבור בין המסעדות ולהקות המנגנים השונים

כנסיית סנט סאבא sava
הכנסייה הגדולה בבלגרד ויש אומרים הגדולה בעולם האורתודוקסי, הכיפה שלה שולטת על קו הרקיע של בלגרד, בה נשרפו על ידי העותומאנים שרידיו של סאבא הקדוש, האבא של הסרבים, נמצאים בה העתקים של ציורי קיר מהחשובים במנזרי סרביה והיא נמצאת בתוך פארק יפה

הר אוולה avala
הר נמוך הנמצא מדרום לבלגרד וצופה על העיר בראשו מגדל ענק ואתר הנצחה לחייל האלמוני, זהו אזור יציאה לטבע של אנשי העיר.

בית הפרחים
מקום קברו של טיטו האגדי. לידו יש את המוזיאון להיסטוריה של יוגוסלביה, ותצוגה של מורשת טיטו והחיים באותה תקופה, הסרבים מתרפקים על עידן הזהב והרווחה תחת הנהגתו של טיטו. האמרה היא "מה שטיטו בנה, היום אין כסף לצבוע".

אגם סאווה – אדה ada
אזור הספורט והבילויים בפארק של אנשי בלגרד, אי על נהר הסאווה שהפך להיות פארק מסביב לאגם, יש שם סירות, פעילות לילדים, מבחר מסעדות ובתי קפה, מקומות לרוץ ולהתעמל, סאפארי, ועוד.

זמון zemun

עיירה קטנה על הנהר בצפון בלגרד שהיא כמו יפו לתל אביב, אזור זה היה בשליטת האוסטרו הונגרים החל מתחילת המאה ה18 ולכן פיתח אדריכלות ומבנה עירוני שונה מבלגרד ויפה, מעין עיר אוסטרית ישנה, במקום זה יש נמל יפה סמטאות, בתי קפה על הדנובה, וזאת גם עיר הולדתם של הורי הרצל (נקודה יהודית).

אנו מזמינים אתכם לגלות את יופייה ועושרה של סרביה
קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
היסטוריה סרביה
חופש ועריצות סרבים
הסלאבים
סרביה המוקדמת
סרביה הרומאית
אתרים במזרח סרביה
אתרים במערב סרביה
אתרים במרכז סרביה
בלגרד
מנזרי סרביה
סאבא הקדוש - האבא של הסרבים
 
הצעות לטיולים - לחצו לפרטים
טיול מוזיקאלי לפסטיבל חצוצרות הגדול בעולם
טיול המגלה את מסתרי הדנובה
 טיול לקבוצות סגורות סרביה
טרק סרביה
טיול ג'יפים סרביה
סוף שבוע בהרים
 
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו