הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טיול יהדות - טיולים לרחבי העולם

מחכים למשיח. מיועד לקבוצות סגורות - מתאים כטיול שורשים 

מסע בעקבות יהדות אלבניה ומקדוניה, על רקע הנופים הנפלאים של מערב הבלקן.
מיועד לקבוצות סגורות

 

 

במסע שלנו נגלה את הסיפור המופלא של קהילות ספרד בבלקן, בערים כמו מונסטיר וסקופיה. נגלה את הסיפור המדהים של הצלת יהודי אלבניה על ידי האוכלוסייה המוסלמית. נעקוב אחר דמויות יהודיות מיתולוגיות כגון שבתאי צבי, יצחק מולכו ונתן העזתי שחיו בבלקן. נכיר תרבות עשירה, נצרות אחרת, אסלאם מיסטי ואוהב. נבקר בעתיקות רומאיות ויווניות, נראה אומנות ביזנטית ועותומאנית. ומעל הכול: נהנה מנוף ההרים הנפלא, היערות והאגמים, המצוקים והמפלים. נבקר בכפרים שבהם הזמן כמו עמד מלכת, ונפגוש אנשים פשוטים ומקבלי אורחים שאוהבים את ישראל.

 

 

 

 

 

 

תוכנית הטיול:

יום 1: נחיתה בסופיה בירת בולגריה ב9 בבוקר (יום מלא, שעתיים טיסה), נסיעה למקדוניה ומעבר גבול, נבקר במנזר אוסוגוב הציורי שם נהנה מצהריים, נמשיך לקרטובו, עיירת כורים עתיקה בלוע הר געש כבוי, עוד מהתקופה הרומית, בה מגדלים מסתוריים ואדריכלות ייחודית. בקרטובו הייתה קהילה יהודית, נראה שרידים ממנה. לאחר מכן נמשיך לסקופיה – בירת מקדוניה, נתמקם במלון ונצא לסיור לילי בעיר. לינה בסקופיה

 

 

יום 2: נבקר במוזיאון היהודי החדש בסקופיה המשמר באופן יוצא מהכלל את תרבות יהדות ספרד שהתקיימה בבלקן. המזויאון הוא גם מוזיאון השואה השלישי בעולם ומושקע מאד. נשלים הביקור בסקופיה ונצא לכיוון מונסטיר, עיר שבה עד לפני 100 שנה דיברה רוב האוכלוסייה לדינו. כיום לא נשארו יהודים במונסטיר, אך העיר היפהפייה שוקקת חיים למרגלות הר באבא, ליד מונסטיר העיר היוונית העתיקה של הרקאליה. לינה במונסטיר.

 

 

יום 3: נחלוף על פני אוכריד (אותה נבקר ביום החמישי) בין הרים ואגמים אל גבול אלבניה. נבקר באלבסן, עיר עם חומה מהתקופה העותומאנית ונעבור במנהרת זמן לתקופה אחרת. ניסע אל בראט, עיירת מוזיאון משומרת, אתר עולמי של אונסקו, ומקום שם חי שבתאי צבי את שנותיו האחרונות, נבקר בטקה (מרכז של מיסטיקנים סופים) שבה פעל. ניפגש עם משפחות שהצילו יהודים בשואה. נטייל בסמטאות הציוריות, במצודה, במוזיאון האיקונות החשוב באלבניה, ונהנה מהעיירה הציורית. נחגוג ערב ראש השנה בבראט. לינה בבראט.

 

 

יום 4: נשלים הביקור בבראט וניסע לאורך מישור החוף האלבני אל קרויה – בירת ימי הביניים של אלבניה, עיר מצודה נישאה שבה רוב האוכלוסייה שייכת לכת מיסטית איסלאמית הנקראת "בקטשים". היו אלו הבקטשים שהצילו את יהודי קרויה בשואה, ניפגש עם אנשים, נבקר במקדשים המסתוריים  שלהם, במוזיאון על שם הגיבור הלאומי של אלבניה, במוזיאון אתנוגרפי אלבני, ניפגש עם משפחות שהצילו יהודים בשואה. לעת ערב ניסע לטירנה – בירת אלבניה הקרובה. לינה בטירנה.

 

 

יום 5. ביקור במוזיאון הלאומי האלבני ובכיכר המרכזית של טירנה, מפגש עם אנשי המרכז לידידות ישראל אלבניה. השלמת הביקור בטירנה, נסיעה דרך ההרים לאוכריד. ביקור אחר צהריים באוכריד – ירושלים של הסלאבים, נבקר בכנסיות העתיקות, התיאטרון הרומי, באתרים המקודשים ביותר של מקדוניה. נהנה מהאגם הצלול, ממדרחוב התיירים, ונטייל בסמטאות העיר העתיקה הציורית. לינה באוכריד.

 

 

יום 6. יום של נפלאות מקדוניה. נשלים את הביקור באוכריד והאתרים שבסביבה. ניסע דרך הנופים היפים ביותר של מקדוניה קניון הרדיקה, אגם מברובו, מנזרים ציוריים תלויים על צוקים, אגמים ומפלים שוצפים, נבקר בכפרים ציוריים. לינה בסקופיה.

 

 

יום 7. יום של נפלאות בולגריה: ניסע עם בוקר אל מנזר ריילי בהרי הריילי, המקום היפה ביותר בבולגריה, עמק נסתר בין הרים בו נשמרה התרבות הבולגרית בזמן הכיבוש העותמאני. נלמד על הנצרות הבולגרית שראשיה היו האנשים אשר הצילו את היהודים בשואה. לעת ערב נגיע לשדה התעופה. יום שלם של טיול. הטיסה לארץ רק ב23.00. במידה והזמן יאפשר זאת נבקר גם באתרים בסופיה.

 

 

 

 

מחיר הטיול 

 

המחיר כולל:

טיסה סדירה לסופיה

רכב צמוד

חצי פנסיון במלונות בדרגת תיירות טובה

כניסה לאתרים שבתוכנית

מדריך מומחה - זאב בן אריה

מפגשים עם אנשים

ביקור במוזיאון

ספר מלווה לטיול בבלקן

 

המחיר אינו כולל:

הוצאות פרטיות

ארוחות צהריים

טיפים

כל מה שלא כלול

 

יותר פרטים אצל זאב 0544-751080.

 

 

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו