הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טיול דרווישים בטורקיה - טיולים לרחבי העולם

דרווישים מחוללים בקוניה 

המיוחד בטיול שלנו: בעזרת קשרים של מדריך הטיול ניפגש עם הדרווישים המחוללים בקוניה, נשתתף (במידת האפשר) בטקסים, נצפה בריקודים, ונלמד לעומק את תורתם כולל התנסות בטכניקת הריקוד. ניפגש עם מרפאים סופים מקומיים, נבקר בכעבה של הלב, מקום קבורתו של רומי ובאתרים מקודשים ארים ונהנה מאווירתה המיוחדת של קוניה.
מדריך: זאב בן אריה, מומחה בינלאומי בנושא המיסטיקה הסופית, דרוויש מחולל בעצמו,מדריך טיולים לתורכיה ולקוניה כבר יותר מ-13 שנה.

 


תוכנית הטיול:

בנוסף לקוניה, נבקר יומיים בקפדוקיה המופלאה, ארץ עם נוף ירח שאין כמותו בעולם, נישן במלון מערות בתוככי הסלע, מקום שם הטמפרטורה נשארת קבועה לעולם, נבקר בכנסיות חצובות בסלע, ערים תת קרקעיות, עמקים מופלאים. נבקר גם במשך יומיים באיסטנבול. 

יום 1 איסטנבול קוניה
טיסה לאיסטנבול ומשם לקוניה. נתחיל בהכרת האתרים המקודשים לדרווישים בקוניה. קברם של שמס טבריזי ושל רומי. ביקור בכעבה של הלב, מקום עלייה לרגל של מאות אלפי מיסטיקנים מרחבי העולם, נוף אנושי מגוון שאין כמותו בשום מקום אחר. אתר מוזיאון שבו אוצרות אומנות שנתרמו על ידי הסולטאנים העותמאניים. נראה את שחזור בית הספר של הדרווישים, אולם הריקודים העתיק ואולם הקברים, נבקר במסגד הקדוש ובחצר המדהימה. לעת ערב זה או אלו שלאחריו נשתתף בטקסים המיוחדים של הדרווישים המחוללים. ונלמד את תורתם. לינה בקוניה.

יום 2 היכרות עם קוניה
נסייר באתרי קוניה העתיקה, גבעת אלאדין, המדרסות העתיקות שבהם לימד רומי. המסגדים העתיקים שבהם התפלל. נראה את השרידים המרשימים ביותר מהממלכה הסלגוקית ומוזיאון אומנות עץ עתיקה, נבקר בחמאם העתיק ונשוטט ברחובות ובשווקי העיר ההומה. במהלך היום ניפגש עם דרווישים למינים וגם עם המרפא הסופי חסן חוסיין שלו שיטות ריפוי ייחודיות משל עצמו שהתפרסמו לאחרונה בעולם. נמשיך בביקור באתרים המקודשים למסדר של הדרווישים המחוללים, ביתו של הטבח, ביתו של קונאווי. ולעת ערב נמשיך בלימוד התורה הסופית, הריקוד, ונשתתף (במידת האפשר) בטקסים המיוחדים של הדרווישים המחוללים. לינה בקוניה

יום 3 הדרווישים המחוללים
נמשיך בהיכרות יסודית עם המסדר של הדרווישים המחוללים ועם קוניה. לעת צהריים ניסע לכפר מערות ליד קוניה בשם סילה. למקום זה הגיע השליח פאול והוא היה מרכז נוצרי חשוב כמו קוניה. הכפר נמצא לרגלי ההרים ובו בתי מערות וסדנאות מלאכה מסורתיות. נבקר בשכונות החיצוניות של קוניה ואולי גם (אם הזמן יאפשר) בקבר של קדושה בשם טאוס בבה שעל סיפור מפגשה עם רומי, נספר. ליד המקום הקדוש נחל ופארק בילוי לתושבי קוניה. נמשיך במפגשים עמ הסופים. אחר צהריים חופשי בקוניה, לינה בקוניה.

יום 4 קפדוקיה
עם בוקר נצא לכיוון קפדוקיה המופלאה, נבקר במצודת אוציסר, המקום הגבוה ביותר בעמק הגרמה, נבקר בקומפלקס המנזרים של עמק הזלו ובמקבצי עמודי האבן, נבקר בכפר המערות ובמצוק של צאבוסין ובכפר של גרמה, לעת ערב נתמקם במלון מערות בכפר גרמה. עמק הגרמה בכלל וקפדוקיה בפרט נוצרו כתוצאה מפעילות געשית שיצרה נוף שאין כמותו בעולם של עמודי אבן וצורות מפוסלות באבן רכה. עמק הגרמה בפרט ואזור קפדוקיה בכלל שימשו מרכז לנזירות האורתודוקסית מזרחית בראשותו של בזיל הקדוש. החל מהמאה ה4 לספירה. במקום אלפי מנזרים חצובים בסלע. לינה בגרמה.

יום 5 קפדוקיה
עם בוקר ניסע לאוונוס על גדות נהר הקיזילאירמיק, הנהר הגדול של תורכיה, אוונוס היא מרכז הקדרות של תורכיה, נבקר בסדנת קדרות במקום, לאחר מכן ניסע לכפר האגי בקטש שהוא המרכז ההיסטורי של מסדר סופי גדול אחר בשם המסדר הבקטשי, נבקר במבנים המדהימים במקום שכיום הפכו למוזיאון וניפגש עם נציג המסדר. המפגש עם מסדר סופי נוסף ייתן לנו פרספקטיבה לגבי הדרווישים המחוללים וירחיב במידת מה את היריעה לגבי תנועה מיסטית עבירה זו. נספר גם על הקשרים בין הדרווישים המחוללים לבין הדרווישים הבקטשים. נכיר מעט חיי כפר תורכיים. אחר הצהריים נעשה דרכנו חזרה לגרמה ללילה נוסף במערה. לינה בגרמה.

יום 6 איסטנבול
נטוס לאיסטנבול מקייסרי, ונתמקם ברובע סולטאן אחמד, נתחיל לגלות את העיר היפה, המסגדים, איה סופיה, ארמון הסולטאנים העותמאניים, במידת האפשר ניפגש עם מורים סופים. לינה באיסטנבול.

יום 7 איסטנבול
נשלים את הביקור באיסטנבול, כולל זמן לקניות - שווקים, ושיטוט עצמאי, לעת ערב נשתתף באירועים לכבוד יום האירוסין של רומי (מוות). אלו החגיגות החשובות ביותר בלוח השנה של הדרווישים המחוללים. לינה באיסטנבול

יום 8
נעשה דרכנו לדה התעופה ולארץ


מחיר הטיול:

המחיר כולל:
טיסות סדירות, כולל שתי טיסות פנים
לינה 7 לילות במלונות 3-4 כוכבים
כניסות לכל האתרים
רכב צמוד למהלך הטיול
מדריך מקומי
מדריך ישראלי מומחה
השתתפות באירועי הפסטיבל וטקסים במידת האפשר
לימוד התורה הסופית
טיפים לנותני שירותים מקומיים
תרומה למסדר

שני ספרים לכל משתתף

המחיר לא כולל:
ארוחות צהריים וערב - בגלל אופי הטיול המיקום יכול להשתנות, בהתאם להשתתפות בטקסים, ולכן אי אפשר לתמחר, בכל מקרה ההוצאה היא לא גדולה.
הוצאות אישיות
ביטוח בריאות חובה

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו