הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טינטגל - טיולים לרחבי העולם

טינטג'ל - מצודתו של המלך ארתור בקורנוול
טינטגל היא מקום הולדתו של המלך ארתור, ישנו שם צוק גדול שמתרומם מתוך הים בסמוך ליבשה, צוק המחובר ליבשה בגשר צר מאד שאדם אחד יכול להגן עליו. טינטג'ל הוא מבצר שכמעט ואיננו חדיר, ובמסורות האנגליות השונות נקשרו בו אגדות של קדושה. טינטג'ל נמצאת בקורנוול, בדרום מערב אנגליה, צופה אל האוקיינוס האטלנטי, ליד המבצר – אי ישנו כפר קטן, שהוא כיום אחד ממרכזי העידן החדש של אנגליה, ובמיוחד בכל מה שקשור לנושאי המלך ארתור, אגדות ימי הביניים, מכשפות קריסטלים וכו' .
הכפר טינטג'ל הוא כפר קטן, למעשה הוא לא הרבה יותר מאשר רחוב ארוך שלאורכו כמה מהחנויות המדהימות ביותר שראיתם בימי חייכם. ליד אולמות האבירים ישנה חנות מכשפות, ובה מבחר של שיקויים, ספרי קסמים, קדרות, שרביטים, ומה שלא תרצו, בקיצור… הארי פוטר על באמת.
בחנות הקריסטלים מפוזרים כל סוגי הקריסטלים בכל הגדלים, על מדפי עץ בארונות עם דלתות זכוכית סביב, סביב. בקצה החנות מערה ובה בובה של מכשפה (אי אפשר להימלט מהם), וכן דמותו של מרלין הקוסם. המכשפה הלא היא מורגן לה פיי, אחותו החורגת של ארתור שהביאה לנפילתו, היא מסמלת את ההתקשרות לכוחות היצר, אך גם לכוחות האדמה. ארתור לא השכיל להשלים עם אספקט זה באישיותו, לא השכיל להשלים עם זה שהוא לא מושלם ושבנוסף לזה שיש בו אביר, יש בו גם את האני החייתי, היצרי, של הבשר. הוא הביא בזה, במו עצמו, את נפילתו.
המכשפות נרדפו בימי הביניים, אך למעשה תפקידם היה התקשרות עם כוחות האדמה, שאותם מסמלים הקריסטלים, התקשרות שאותה איבדנו בזמננו, ושהחוסר שלה מאיים על חורבננו.  
ריצ'רד מקורונוול
את המצודה של טינטג'ל בנה ריצ'רד מקורנוול, אחד האנשים המרתקים באירופה של המאה ה13, כחיקוי למצודה המופיעה בסיפורי החיפוש אחר הגביע הקדוש, וכביטוי של האבירות הרומנטית. המצודה נבנתה במקום ללא חשיבות אסטרטגית ובאופן שמשחזר את הבנייה העתיקה, בתוכה חלקים שונים הקשורים למסורת הסיפור, כגון חצר האוהבים של טריסטרן ואיזולט.
ריצרד דוכס קורנוול היה אחיו של הנרי השני מלך אנגליה, הנכד של אליאנור מאקווטינה, בנה את טירת טינטג'ל ולימים הפך להיות למלך גרמניה, אחד האנשים העשירים באירופה באותה תקופה, בין השאר בנה את מצודת אשקלון.
 
מסע הצלב של הברונים בישראל
אחד ממסעי הצלב המוצלחים ביותר והלא ידועים היה מסע הצלב של הברונים שהתנהל ב1239 עד 1241 בשני שלבים ושחרר חלק גדול מארץ ישראל והלבנט מידיים מוסלמיות . את הגל הראשון הנהיגו תאובלד משמפיין, ביחד עם אוברי ממונפורט, את הגל השני הנהיג ריצ'רד דוכס קורנוול
יש אומרים שלאחר מסע צלב זה הנוצרים שלטו על כל השטח מהים ועד הירדן. אלא שבסופו של דבר, כמה שנים אחר כך, הובסו הצלבנים סופית על ידי כוחות מוסלמים ב1244 בקרב של שנערך 14 ק"מ מצפון לעזה. כוחות האבירים הובסו על ידי פרשים חורזמשים (מאוזבקיסטן) וממלוכים וכוחם של הנוצרים בישראל נשבר

תאובלד משמפיין – הוא היה הנכד של מרי משמפיין, ונקרא ה"טרובדור". הוא התנגד לגזרות נגד יהודים, (רש"י גר בטרוי כמאה שנה לפני כן), לא שיתף פעולה ברדיפה של הקתרים, הוא היה גם המלך הצרפתי הראשון של נווארה ושימר מסורות בסקיות,
ריצרד דוכס קורנוול – הוא היה אחיו של הנרי השני מלך אנגליה, הנכד של אליאנור מאקווטינה, בנה את טירת טינטג'ל ולימים הפך להיות למלך גרמניה, אחד האנשים העשירים באירופה באותה תקופה, בין השאר בנה את מצודת אשקלון.
בנוסף למצודה האתר היפה והחשוב בטינטגל הוא אולמות האבירים - לחצו למאמר נפרד
 
Camelford – possible place of Camelot
קמלפורד נמצא כמה קילומטר מטינטג'ל בפנים היבשה, לא רחוק משדות בודמין bodmin moors. לידה יש גשר על נהר קמל, וישוב שנקרא גשר הטבח slaughterbridge, שם היה לכאורה הקרב האישי בין ארתור למורדרד, יש שם מצבה קלטית שנחשבה בזמנו למצבתו של ארתור. הקרבה לגשר מחזקת את הזיהוי של קמלפורד כקמלוט. ליד הגשר מרכז ארתוריאני, בו מוזיאון וגלריה קטנה
היו שני קרבות מכריעים הקשורים למלך ארתור
1. הקרב של בדון badon בו ניצחו הבריטונים את הסקסונים הפולשים ועצרו את התקדמותם לדרום ומערב אנגליה
2. הקרב של camlann בו נלחם מורדרד בארתור, ופצע אותו, גורם לו לנטוש את העולם הזה ולחרב לחזור לאגם
שני הקרבות מתקשרים לקמלפורד, שמפני שמה הדומה ומיקומה נקשרה לקמלוט. 
קוד של אבירות (מאת בריאן פרייס):
תעוזה – לרדוף אחר מצוינות בכל המשימות של האביר, מלחמתיות ואחרות, חיפוש אחר כוח בשרות הצדק ולא למען גדולה אישית.
צדק -  חפש תמיד את הדרך ה"צודקת" שלא מושפעת מדע קדומה או מעניין אישי. הכר בכך שהמילה צדק יכולה להיות גם דבר נורא, והיא צריכה להיות מאוזנת על ידי אנושיות וחסד.
נאמנות – שיהיה לך נאמנות שאיננה ניתנת לערעור לאנשים ולרעיונות שאתה בוחר לחיות על פיהם. ישנם הרבה מקומות שמתפשרים בהם, נאמנות איננה אחד מהם.
הגנה – האביר האידיאלי נשבע להגן על כל מה שיקר לו, על כל אלו ששווים את נאמנותו, על ארצו, משפחתו, אדונו.
אומץ -  להיות אביר פירושו לבחור לפעמים את הדרך הקשה. הייה מוכן להקרבה אישית בשרות הרעיונות והאנשים שאת מעריך, אך דע, יחד עם זאת, שאומץ וטיפשות הולכים אחד עם השני. אומץ פירושו גם לחפש את האמת בכל דבר.
אמונה – לאביר צריך שתהיה אמונה באמונתו, האמונה נותנת לו שורשים ותקווה כנגד הייאוש שיוצרים החסרונות האנושיים.
צניעות – הערך קודם כל את תרומתם של אחרים, ואז את שלך. ספר על תרומתם של אחרים ותן לאחרים לספר על תרומתך.
נדיבות -  הנדיבות מאזנת את החמדנות, היא גם מאפשרת למצוא את הדרך של החסד ביתר קלות כשהחלטה קשה של צדק נדרשת.
אצילות -  חפש מעמד גבוה של האופי על ידי התכווננות לאיכויות והחובות של האבירות, בהבינך שלמרות שאידיאלים הם בלתי מושגים, האיכות של לנסות ולהגיע אליהם מרוממת את הרוח, לאצילות יש את התכונה להשפיע על אחרים.
יישום – חפש ליישם את כל הדברים לא מרצון להרוויח משהוא אלא מפני שזה נכון. יישם את  הדברים בכל האספקטים של החיים. 
 
טיולים קרובים לאנגליה - לחצו לקישור
בעקבות הגביע הקדוש
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו