הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

טירנה - טיולים לרחבי העולם

טירנה tirana

טירנה יושבת בדרומו של עמק החוף הגדול ביותר, שמתמשך מטירנה צפונה עד לשקודרה שעל חופי אגם שקודרה, טירנה מתפשטת היום לגבעות שלרגלי ההרים, שם הייתה מצודה בימי הביניים, אלא שטירנה איננה עיר עתיקה כמו שאר ערי אלבניה, ונוסדה כעיר חשובה רק לפני מאתיים שנה על ידי שליט מקומי תורכי שרצה לבנות תחנת מסחר במרחק מה מדורס. עם הכרזת עצמאות אלבניה הייתה הבירה הראשונה בוולורה (1905), אבל בשנות ה20 היא עברה לטירנה וכיום זה הוא כרך שוקק שמהווה את מרכז העסקים והחיים האלבנים.
יש בעיר כ600.000 איש, וביחד עם דורס יותר ממיליון.
 
האתרים העיקריים בעיר הם המונומנט של סקנדרברג בכיכר סקנדרברג, באותה כיכר נמצא גם מסגד אתם באי, המסגד הוותיק של העיר, מגדל השעון, התיאטרון הלאומי והמוזיאון הלאומי. הפארק המרכזי של טירנה הוא אזור נעים לטייל בו.

מרכזה של טירנה היא כיכר גדולה, כיכר העצמאות, שמסביב לו מבני ציבור כגון המוזיאון והתיאטרון, חלק גדול מהמבנים בטירנה נבנו על ידי האיטלקים ששלטו בארץ בשנות ה30 וה40, והם בעלי חזות נאו קלאסית, מהכיכר המרכזית יוצאת שדרה גדולה דרומה שלאורכה ניתן למצוא את מבני האוניברסיטה ומבני ממשל שונים. ולא רחוק משם יש את השוק.
במוזיאון הלאומי של אלבניה בטירנה ניתן לראות שרידים מהתקופות השונות בהיסטוריה של אלבניה, החל מהממלכות האיליריות וכלה בתקופה העותומאנית.
כדאי לראות את החדר שמוקדש לזכר קורבנות השלטון הקומוניסטי. במשך יותר מ40 שנה שלט באלבניה רודן מטורף בשם אנוור הודגה שניסה ליישם כאן קומוניזם בסגנון סיני. הרבה אנשים הוצאו להורג, נכלאו ועונו, חדר הזיכרון מספר את סיפורם
 
פארק לאומי של הר דזטיט (מלי דזטיט). ממוקם מזרח לטירנה.
המיוחד בפארק הוא השינוי בצמחייה עם השינוי בגובה, חלק מהעצים בפארק בני מאות שנים. החי של הפארק מורכב מזאבים, חזירי בר, שועלים, דוב חום, ועוד.. יש בפארק מקומות סקי, טיפוס הרים, רחיפה, ועוד...


 

אתרים בטירנה


המרכז העולמי של המסדר הבקטשי בטירנה
בית מפואר, בליבו אולם מעוגל הזוי, בו שני פסלים ענקיים של עלי והאגי בקטש, תצוגת מוזיאון של חפצים של דרווישים ותמונות המשפחה הקדושה והדדות השונים. (בבה זה כמו אבא, ודדה זה כמו סבא, למי שרוצה לדעת מה ההבדל), מן האולם נפתחה דלת אל חדר פגישות
בתמונה אחת נראה איש מוזר, מזוקן, לבוש כדרוויש, וסביבו חיות יער רבות שנראה היה שסרות למרותו. האיש הזה הוא קויגקוז סולטן, החיות מייצגות את הנפס שלו, החלקים החייתים בתוכו, שעליהם הוא מצליח להשתלט.
שאר התמונות הם של המשפחה הקדושה, עלי, חוסיין, האימאמים, בתמונה אחת רואים חמישה אנשים: מוחמד עלי, פטמה, חסן וחוסיין. יש גם תמונות קשות של סצנות מהקרב של קרבלה: אישה בלונדינית רוכנת לפני סוס פצוע שחזר לאוהל ללא רוכבו. מרחוק נראה צבא פרשים מתקרב, התמונה משדרת עצב גדול. הסיפור שמאחוריה הוא שאשתו של חוסיין שואל אותו מה יהיה עליה אם משהו יקרה לו והם יפסידו בקרב? חוסיין אומר לה שהסוס שלו יבוא ויחלץ אותה לפני שיבואו הרוצחים והאנסים. האישה מרכינה ראשה בעצב, אבל זה לא על עצמה. הסוס כמו אומר לה שהאימאם של הדור, בעלה, אהובה, איננו כבר, ויש רגע של עצב שנמשך לנצח, רגע לפני המנוסה הגדולה שתבוא אחר כך. נדמה כאילו מישהו עוצר לרגע את תמונת סרט הקרב.

 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו