הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

יוון - טיולים לרחבי העולם

רשימות אלו הינם חומר רקע למטייל ביוון המתעניין במסורות רוחניות ומקומות מיוחדים, האתר אמנם מסביר פה ושם על אתרים ספציפיים, אך אינו מדריך תיירים קלאסי, התחומים אותם הוא מכסה קשורים להיסטוריה, רוחניות, מסורות דתיות, ובמיוחד אלו של המיסטיקה הנוצרית והמיתולוגיה.
יוון היא ערש התרבות המערבית, האור שלה זרח בכל העולם לפני 2500 שנה, אך היא גם לב הנצרות האורתודוקסית ואחת הארצות המגוונות והיפות באירופה. ארץ קטנה אבל עולם בפני עצמו, אנחנו מזמינים אתכם לגלות אותה מחדש

יוון היא מקור התרבות המערבית, שם צמחו הפילוסופיה, מוסר, פוליטיקה, דרך המחשבה שאנו משתמשים בה עד היום המבוססת על הגיון, אלא שבנוסף לכך ביוון התחילו האומנויות, ציור, פיסול, ספרות, שירה התיאטרון, מוזיקה ואף ספורט (אולימפיאדה), היוונים היו הראשונים בעולם ששיחקו משחקים ונהנו מהאסתטיקה. יוון היא ארץ המוזות ובמקביל לכך מקור המדעים - היסטוריונים, גיאוגרפים, מתמטיקאים ורופאים בעלי מחשבה מודרנית הופיעו לראשונה ביוון הקלאסית, וזאת בנוסף לפילוסופים, מדינאים, מחזאים, משוררים ומורים. שמות כמו אריסטו, אפלטון, פיתגורס האירו את שמי העולם.
 
יוון של היום מתרפקת על מורשת שתי תרבויות בולטות שהופיעו בה במשך הדורות.
הראשונה היא תרבות יוון הקלאסית, שהגיעה לשיאה באתונה במאה ה5 לפנה"ס, ואומצה על ידי המקדונים, ובראשם פיליפוס ואלכסנדר מוקדון במאה ה4 לפנה"ס, המקדונים הנחילו תרבות זו לכל העולם והפכו אותה לאוניברסלית הלנית.
ובהקשר זה נציין שוב שהחברה המערבית כיום בנויה על שתי רגליים, האחת זה המוסר היהודי נוצרי, והשני זה הגישה המדעית, חברתית, הגיונית ואמנותית של היוונים, שהגיעה לעולם דרך ההלניזם.
התרבות השנייה היא הביזנטית. יוון של היום היא במידה רבה המשך של אימפריה זו, שנקראה האימפריה השקטה ושלטה מהמרכז שלה בקונסטנטינופול על שטחי יוון במשך יותר מאלף שנה, החל מהמאה ה4 לספירה וכלה במאה ה15, מבוססת ומבססת את הנצרות האורתודוקסית. היוונים הם עם מאמין, הכנסייה שמרה על הזהות הלאומית והתרבות במשך מאות שנים של דיכוי עותומאני, המרכז הרוחני של הנצרות האורתודוקסית נמצא בהר אתוס בצפון יוון, כך שהנצרות הביזנטית היא חלק מהותי ואינטגרלי של החברה.
 
בנוסף לכך יוון היא פסיפס של מסורות מקומיות בפולקלור, מוזיקה, אמונות, מנהגים. למרות שטחה הלא גדול נדמה שיוון היא עולם בפני עצמו ולו חלקים מרובים, ישנה יוון ההררית ויוון של האיים השונים, יוון של הפלופונס ויוון של הצפון. תרקיה, מקדוניה, אפירוס, תסליה, כל אזור בעל ייחוד משל עצמו, כפי שהיה בימי קדם שבהם כל עיר הייתה עצמאית וישות בפני עצמה. היוונים הם אינדיבידואלים מושבעים, אוהבי החיים הטובים, נוחים לבריות, חברותיים, ועם זאת פטריוטיים, רגשיים ואמיצים, ממש כפי שהיה בתקופה הקלאסית.
 
יוון ההיסטורית מתחילה במאה ה8 לפנה"ס עם הופעת הכתב וגיבוש הזהות של השבטים היונים, אכאים, דורים. אלא שלפני תקופת החושך של הפלישות (מאה ה 12 לפנהס), היו תרבויות שהשאירו אחריהם שרידים מסתוריים ורמזים במיתולוגיה ובספרות. ישנם תיאוריות אלטרנטיביות המופיעות אפילו אצל אפלטון הטוענות שהייתה ביוון תרבות מתקדמת בסגנון אטלנטיס, ושהנציגים שלה הם האלים.

 

יוונים. סיכום מתוך תולדות האמונות והרעיונות הדתיים - מירצה אליאדה.

בחשבון אחרון אין לו לאדם בחייו דבר מלבד המגבלות שלו, אלה המתחייבות מעצם מצבו ובמיוחד מן המויירה שלו. חכמה ראשיתה במודעות לסופיות ולשבריריות של חיי האדם באשר הוא אדם. על כן יש לנצל כל מה שההווה יכול להציע: נעורים, בריאות, הנאות פיזיות, או הזדמנויות לתת לביטוי לערכים ולאופי. זהו הלקח של הומרוס: לחיות חיים מלאים, אך נאצלים, בהווה. מובן, אידיאל זה שנולד מתוך ייאוש יעבור שינויים. נבחן את הדבר בהמשך, אולם המודעות אל המגבלות ואל השבריריות של הקיום האנושי לא נמחתה מעולם. גישה טרגית זאת לא זו בלבד שלא פגעה בגניוס הדתי של היוונים, אלא אף הועילה להערכה מחודשת, פרדוכסלית, של מצבו של האדם. כיוון שהאלים כפיו עליו שלא יחרוג מן המגבלות שלו, האדם הגיע לבסוף להבנת השלמות וכיוון שכך להבנת הקדושה שבמצבו הקיומי. במילים אחרות, הוא גילה מחדש ובאופן מלא את המשמעות הדתית המלאה של שמחת החיים, את הערך הפולחני של ההתנסות הארוטית ושל יפי הגוף האנושי. התפקיד הדתי של כל כינוס אנושי שמאורגן לשם הנאה ושמחה – תהלוכות, משחקים, ריקודים, שירה, תחרויות ספורט, הצגות, נשפים, וכו.

 


 

טיולים ביוון

יוון היא ארץ מקסימה לטייל בה, יש בה נופים מגוונים, טבע נפלא, ים אין סופי, איים, מפרצים, הרים ועמקים פוריים. האנשים חביבים ומכניסי אורחים. המוזיקה היא עולם בפני עצמו וכך גם הפולקלור. אפשר לבלות ביוון חודישם ולא להתעייף, ארץ שהיא הרבה יותר גדולה משטחה. אלא שיש ביוון גם משהו מעבר לכל זה: יוון היא מקור התרבות והמדינה המערבית, שם צמחו הפילוסופיה, המוסר, הפוליטיקה ודרך המחשבה שבה אנו משתמשים עד היום.  ביוון התחילו האומנויות, ציור, פיסול, הספרות, השירה התיאטרון, המוזיקה ואף הספורט (אולימפיאדה). יוון היא מקום המוזות, ובמקביל לכך גם מקור המדעים - ביוון היו היסטוריונים, גיאוגרפים, מתמטיקאים ורופאים מודרניים ראשונים. וזאת בנוסף לפילוסופים. שמות כמו אריסטו, אפלטון, פיתגורס האירו את שמי העולם.
בטיולי "תרבויות עולמי אנו מתחקים אחר שורשים עמוקים אלו בעזרת ביקור באתרים ההיסטורים, בנוסף לכך נהנים מהטבע היפה – שילוב של ים והרים, מהמוזיקה הנפלאה, מהעם החביב, ומהרוח היוונית

מאמרים על תרבות יוון - לחצו לקישור

סדרת מאמרים אלי יוון
סדרת מאמרים דת יוון
סדרת מאמרים מיסטריות ביוון
סדרת מאמרים היסטוריה יוון
סדרת מאמרים מיתולוגיה יוונית
מסע הגיבור
תיאטרון יווני
פילוסופיה יוונית
הדרך היוונית
סדרת מאמרים נצרות יוונית
מיסטיקה ביזנטית
היסטוריה ביזנטית
 
מאמרים על אזורים  ואתרים ביוון - לחצו לקישור
אתרים ביוון
תרקיה היוונית
מקדוניה היוונית
אפירוס
כרתים
סמותרקי
אלואסיס
פרתנון באתונה
תבאי
פלפונס
דלפי
סלוניקי

 טיולים ביוון - לחצו לקישור
טיול מיתולוגיה
קרנבל ומיתוס ביוון
טקסי האנסטנריה

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו