הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

כוחה של מחשבה - טיולים לרחבי העולם

כוחה של מחשבה

השאלה הבסיסית שאנשים שאלו את עצמם היא איך האחד נהיה הרבה? או במילים אחרות מה היה תהליך בריאת העולם, לפי הגנוסטיות המיינד האלוהי מתאהב בעצמו, בשיקוף שלו, ויצר מחשבה מקדימה שנקראת ברבלו. האב וברבלו מתאחדים רוחני. והיא מולידה איונים.
הנאוס  -מיינד אלוהי, בורא מחשבה – אנואיה, שהיא מחשבה לפני – פרונואיה, וזה מוביל לתובנה – אפינואיה ולחוכמה – סופיה.

אלא שגם לסופיה יש מחשבה, והיא לא חכמה במיוחד במקרה זה. חוסר תשומת לב זה אפונואיה aponoia , היא רוצה להוליד משהו מעצמה בלי הסכמת הרוח ושותפה.
התיאור הזה של תהליך הבריאה שהוא במהות התורה הגנוסטית מדבר בעצם על חיינו אנו, תהליכים בדרך המחשבה שלנו המרחיקים אותנו מאלוהים והאמת.
השותף של המחשבה היה צריך להיות הרוח, ואם מולידים בלי זה נוצר יצור לא מוצלח. נחש עם פרצוף אריה, ילדבאות, מחשבה מעוותת, שהיא השלטון בעולם הזה.

על פניו נראה שמה שהטקסט אומר הוא שהרוע בעולם נובע מתקלה, טעות בעולמות האלוהיים, אבל למעשה מה שהטקסט מרמז כאן הוא שמחשבה ללא רוח יוצרת מפלצות, ולמרות הניסיון של סופיה להחביא אותם, הם מקבלות כוחות ונהיות חזקות מאתנו. אנחנו יוצרים תחליף לאמת שהוא המצאה מעוותת שלנו, הטעות מופיעה בעולם.
ברגע שיודעים את האב, מתעוררים, הטעות, מפלצת, נעלמת. הטעות של סופיה היא ללא אשמה, יש חמלה עליה. חוסר הידיעה ותשומת הלב שלה לא נעשו בכוונה רעה. אלא שיש שני סופיה, זו של החומר, וזו שנשארה למעלה לא מושחתת.
היא יורדת בצורת זואה zoe, האם של החיים, שנתמכת על ידי המחשבה המוקדמת והרוח, להחזיר את הידע לבני אדם. היא מתחרטת ומתפללת, השותף שלה מצטרף אליה. הרוח האלוהית שהיא עזבה, לא שמה לב אליה, חוזרת ונולד ילד, הלא הוא ילדבאות היוצר את העולם הפיזי. לעיתים קוראים לו סקלה – שוטה, או סמאל – אל עיוור. ילדבאות יוצר עולם של ארכונים וחושב שהוא לבדו.
אלא שיש גם אדם, הוא בן של חשבה מקדימה אלוהית והאב. לעיתים הוא האיון שת או אדם, והוא מופיע מבעד לרקיעים לנזוף בילדבאות. הארכונים רואים את השתקפותו במים ומחליטים ליצור אחד כמוהו. ויוצרים את האדם הארצי, הלא הוא אדם, האדם הפסיכי, אבל אין לו רוח, והוא זוחל על האדמה ולא מסוגל לעמוד.
ילדבאות מרומה לנשוף באדם את הרוח האלוהית שלו, ועל ידי כך מאבד את כוחו. והאדם קם ומזדקף.
יכולתו של אדם לחשוב היא גדולה יותר מכל הבוראים הארכונים. אלו מנסים להרוס אותו, על ידי חלוקה לזכר ונקבה, השתלת יצר, נפש מזויפת בתוכו. הם רוצים לגנוב ממנו את התובנה האלוהית, אונסים את חווה, שהיא סמל לתובנה האלוהית, במילים אחרות מנסים לגנוב אותה. אבל הנחש עוזר לה, הוא מייצג תובנה פנימית מוארת זואה המלמדת על ירידת הזרע ודרכי העליה, איך לחזור למלאות. תובנה פנימית זה החיים, התובנה היא באדם, יש לה צורת עץ הידע.
חווה יולדת לארכונים שני בנים : אלוהים ויהוה. והם למעשה קין והבל. האדם הראשון שנולד מזיווג שלה ושל אדם הוא שת, והוא תחילת הגזע האנושי.
הדרך לנצח את הרוע היא בחינה עצמית, תובנה וידע.

איילין פייגלס בספרה "מעבר לאמונה" דנה בתפקיד התובנה "אפינואיה" בספר הסודי של יוחנן, והמרכזיות של המונח הזה במחשבה הגנוסטית. לבניאדם יכולת מובנית לדעת אלוהים. להכיר ניצוצות, רמזים, של מציאות אלוהים. 
חווה מסמלת את המתנה של הבנה רוחנית, המאפשרת לנו להרהר, לשקף, גם אם באופן לא מלא, את המציאות האלוהית. החיים הנשלחים לאדם הם תובנה מוארת.
מטרת הסיפור להראות שיש לנו יכולת רדומה בתוך לבנו ומחשבותנו שמקשרת אותנו לאלוהי, לא מדובר במצב הרגיל של מחשבותינו, אלא כשיכולת זו מתעוררת.
זהו מסר של תקווה. למרות הרוע, טעות ובורות של העולם, אנשים יכולים להגיע לישועה דרך תובנה ולעורר את המחשבה היוצרת בתוכה. זאת היכולת האנושית אלוהית של המחשבה שמאפשרת לבני אדם להבין את המלאות של חיים מוארים ולאמץ ידע וחוכמה של אלוהים
Eliane pagels הופכת את הגנוסטיקה למשהו חי

קראו את המאמרים הבאים:
העלייה הגנוסטית (השמימית)
הגואל הגנוסטי
כוחה של מחשבה
החוויה הגנוסטית
טקסים והפולחן הגנוסטי
 
מאמרים על הגנוסטיות - לחצו לקריאה
היסטוריה גנוסטית
ספרות גנוסטית
מיתולוגיה גנוסטית
סקירה כללית
בתי ספר גנוסטיים
המאמצים
המניכאים
הפאוליקנים
המסיליאנים
הקתרים בצרפת
הבוגומילים 
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו