הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

כרתים והמינואים - טיולים לרחבי העולם

כרתים והתרבות המינאית

 באי כרתים התפתחה, החל מהאלף השלישי לפנה"ס תרבות מפותחת של שוויון ושלום, ובה רמה חומרית שהגיעה עד כדי מערכות ביוב ומים בבתים. התרבות המינואית נחשבה לשיא תרבויות האלה אם, והיא נחרבה בפתאומיות כנראה בגלל התפרצות הר געש.
האי יושב כנראה לפני עשרת אלפים שנה באיכרים מאנטוליה, בשנת 2200 לפנה"ס הוקם ארמון המלך מינוס. כרתים הופכת להיות מרכז סחר חשוב של מצרים עם אירופה, המזרח עם המערב. האלוהים הראשי היה אלה אם, שנעבדה במערות והרים. בפסלים רבים היא מחזיקה נחשים בידיה כסמל לחוכמה, שולטת על תנועת הכוכבים והפוריות בטבע, על העולם התחתון, הבן שלה היה אלוהי הצמחייה שמת ונולד מחדש וזוהה עם השור – סמל הפוריות. זה קשור לכוכב וונוס ולזמן מזל שור, פולחן שוורים היה נפוץ במקומות אחרים בעולם כגון מצרים. האלוהים שלטו דרך המלכה כוהנת והמלך כוהן, הכוהנת הייתה חשובה יותר מהכוהן. מינוס נסע למערה בהר אידה בכדי לקבל ייעוץ וחוקים מהאלים כל תשע שנים, השם מינוס הוא כללי למלך, בעוד שהמלכה נשארה כל החיים, המלך היה צריך לחדש את מלכותו על ידי קורבן או טקס, כפי שאל הצמחייה מת וקם לתחייה כל שנה.
 
האגדה של חטיפת אירופה על ידי השור מסמלת מעבר מתרבות אם מטריארכלית לתרבות אב פטריארכלית, שקרתה עקב בוא היוונים. ההגעה של קדמוס מפיניקיה מסמלת את הקשר של התרבות המינואית למזרח. השור גם מתגלם בדמותו של המינטאור, כוחות לא נשלטים תת מודעים, שרק גיבור כמו תסאוס, מצליח להתמודד איתם בעזרת חוט ההיגיון והרצון שניתן לו על ידי בת המלך אדריאנה. זהו תהליך החניכה שעליו מפקחת אתנה, אלת האינטלקט החדש.
 
התרבות המינואית נפלה קורבן לאסונות טבע ופלישות של לוחמים יוונים וחדלה להתקיים באופן עצמאי במאה ה15 לפני הספירה. ממשיכה בצורה קצת שונה תחת שלטון אצילי היוונים, עד המאה ה12.
בקנוסוס, בירת האי, התקיים בית ספר של מסתורין שבו בני האריסטוקרטיה התגברו על המבוך בעזרת אורו של האינטלקט – זאוס. זה היה חלק מתהליך הלימוד של אצילי יוון, אבל בית הספר נסגר במאה ה12 לפני הספירה, עם הנפילה הסופית של תרבות זו ונטישת הערים.
.

 


תזאוס

הגיבור החכם של המיתולוגיה הוא בנו של פוסיידון ואיאגוס מהצד הגברי ואייתרה שהרתה לשניהם מהצד הנשי, ערבוב של אדם ואל שהביא להולדת אחד מהגיבורים המייסדים של יוון, הייחוס האלוהי שלו הפכו לבן דוד של הרקולס והחלק האנושי שבו לחבר אמת, שעזר לו בעת צרה. איאגוס שעל שמו קרוי הים האגאי היה אחד ממלכי אתונה הקדומים.

תזאוס הוא הגיבור הגדול של האתונאים והשבטים היונים, בעוד הרקולס הוא גיבורם של הדורים, המשלב חוכמה וכוח, אנושיות ויצירתיות. המילה "תסמוס" משמעה סדר חברתי חדש - מוסד, תזאוס מאחד את כפרי אתיקה, שם נשארו יסודות של אוכלוסייה קדומה מלפני בוא היוונים, מייסד מחדש את אתונה כפוליס אזרחים. לפני יוון הקלאסית הייתה כנראה עיר על האקרופוליס הדומה למיקיני, הוא מציל את האתונאים ממורא המינאטור בקנוסוס, מוצא את דרכו בתוך המבוך (השיגעון) בעזרת חוט ההיגיון. ובנוסף על כך הורג שודדים, מפלצות, ויצורי כאוס והרס רבים ברחבי הארץ. השלטון שהוא מביא זה דמוקרטיה בה כולם שווים ואין זכויות יתר למלך, צדק ואידיאלים נשגבים, תזאוס דואג לחלשים וחסרי הישע. כמו הגיבורים האחרים הוא משתתף במסע האראגונטים בחיפוש אחר גיזת הזהב ועובר חניכה באי סמותרקיה.
מעניין לציין שהוא חוטף את הלנה הקטנה, הבת של זאוס ואחותם של קסטור ופלוקס, שלימים הופכת להיות הלנה היפה מטרויה, במילים אחרות הוא מתחבר עם הנשיות שנפלה.

 

מאמרים על היסטוריה עתיקה ביוון - לחצו לקישור
היסטוריה עתיקה
כרתים והמינואים
יוון המיקינית
אטלנטיס ויוון
הרודטוס
אסיה הקטנה
הפוליס היווני
הפלנקה היוונית
יוון הקלאסית
שקיעת יוון
התקופה ההלנית

 

מאמרים על תרבות יוון - לחצו לקישור

סדרת מאמרים אלי יוון
סדרת מאמרים דת יוון
סדרת מאמרים מיסטריות ביוון
סדרת מאמרים היסטוריה יוון
סדרת מאמרים מיתולוגיה יוונית
מסע הגיבור
תיאטרון יווני
פילוסופיה יוונית
הדרך היוונית

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו