הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

ליד דמנהור - טיולים לרחבי העולם

סביבת דמנהור
דמנהור איננה אי בודד בים, אלא היא נמצאת בתוך סביבה מיושבת בעלת היסטוריה. אם במקום אכן יש מפגש של קווים סינכרוניים, אזי זה צריך להתבטא גם במקומות באזור, ובהיסטוריה שלו. מה מיוחד בסביבה של דמנהור? מה יש לראות כשמתפנים קצת מהעיסוקים בדמנהור?  איפה כדאי לטייל?
על כל זה במאמה שלפניכם
אתרים במרחק חצי שעה נסיעה מדמנהור

איבריאה Ivrea
העיר הקרובה ביותר לדמנהור (מרחק רבע שעה נסיעה) נקראת איבריאה, היא נמצאת בפתח של עמק האאוסטה המוביל לצרפת, אחד מהמעברים החשובים ביותר של האלפים. העיר הייתה ישוב קלטי קטן שהפך לעיירה רומאית, ולאחר מכן לומברדית ואיטלקית, החל מסוף המאה ה14 הוא בשלטון בית סבוי שבנו בו את הטירה, הקתדראלה עתיקה יותר (מאה 10 עם יסודות מהמאה ה4) ובה נמצאים שרידיו של סנט בסוס, מהלגיון התבאי, שהוצא להורג ביחד עם סנט מוריס, הסמל שלו הוא נוצת בת יענה, וזה מקשר אותו לאל המצרי של הפיריון – בס. השם איבריאה מראה אולי על קשר לעברים?
באלף לספירה אחד השליטים של איבריאה בשם ארדווין הפך להיות מלך איטליה, והייתה לו השפעה רבה בצפון. הוא נלחם בהשפעה הגרמנית ונעזר במסדרים ובמצודות באזור.
במאה ה20 הייתה איבריאה מרכז של חברת אוליבטי.

אגלי agile
יש שם ארמון לשעבר של מלכי פיאמונטה שהפך למוזיאון והוא אתר מורשת עולמי. הארמון מהמאה ה12 אבל שופץ באופן מקיף במאה ה18, יש לו גן יפה, גלריות של תמונות, ותצוגה היסטורית. הכפר עצמו בעל סמטאות ציוריות וממנו מתחילות השפלות הפוריות בהם מגדלים, בין השאר, גפנים, פיאמונטה היא טוסקנה של הצפון ומתאפיינת בגידול גפנים ופטריות כמהין.
מסביב לאגלי מספר עייכות וכפרים בהם יש כמה נוקלאו של דמנהור, כולל שער האדמה, המקום בו הם מגדלים את הירקות האורגניים

קורגן courgne
זאת עיר בפתח נהר ועמק  האורקו orco עמק המוביל לגרנד פרדיסו ועמקי האלפים הדרומיים, במקום התגלו שרידים ניאוליתים חשובים, ולידה נמצא ההר הקדוש, בלמונטה. מעניין לציין שנהר האורקו נחשב למקור חול עם גרגרי זהב עוד בימי קדם. הוא נפגש עם נהר הפו בטורינו עצמה, במקום של מפגש קווים אנרגטיים, סינכרוניים.
סקרה מונט בלמונטה sacra monte Belmonte
זהו אחד מ9 ההרים הקדושים של צפון איטליה, יצירות דתיות שהיו חלק מהקונטר רפורמציה החל מהמאה ה16 ונחשבות לאתרי מורשת עולמי. ומעניין לציין שליד ההר הקדוש של דמנהור, יש הר קדוש נוסף מהמאה ה18. האתר הוקם במאה הזו לכבוד המסתורין של הרוזרי, יש בו מספר קפלות בשביל ביער שבהם פיסול ייחודי מחימר, המובילות אל כנסייה גדולה הצופה אל הנוף.
ההר הקדוש מסמל את הכנסייה, את הקדושה, את ירושלים השמימית, מקום הבריאה הנצחית, הקפלות את התחנות של הוויא דולורזה, המסע שאדם צריך לעשות בחיים, היו עולים להרים הקדושים לרגל. ומחיים תוך כדי כך את הדרמה של המוות והתחייה של ישו. בקפלות יש ציורים או פסלים של ישו, מריה והקדושים.

קסטלמונטה castllamonte
זאת העיירה הקרובה ביותר לדמנהור, שעליה חולשת טירה מהמאה ה14 ששופצה במאה ה18. היא ידועה בייצור כלי חרס שנעשים מהחימר המשובח שבסביבה.

עמק הוולצוסלה chuisella
דמנהור נמצאת בקצה עמק הוולצוסלה, נהר באורך 25 ק"מ היוצא מהאלפים ויוצא בסוף דרכו עמק פורה ובו מספר כפרים ואתרים. למעשה ליד הישוב ווידרקו, שהוא המרכזי ביותר מבחינת האתרים של דמנהור (בו נמצא מרכז האמנויות והוא הכי קרוב למקדש), יש אגם שהוא מפעל הידרואלקטרי על הנהר.
מווידרקו ועד טרוורסלה traversella העמק הוא רחב ויש דרכים משני צדדיו. שני הצדדים של העמק שונים זה מזה, במזרח האופי הוא יותר גברי, ובמערב האופי הוא יותר פתוח ונשי. בצד המזרח ישנם כמה אגמים, ביניהם אגם ההשתקפויות, מעיין קדוש למריה, ומספר כפרים, הדרכים מובילות מעבר להרים לעמק ההאאוסטה הסמוך, יורדות אליו בדרמטיות, בצד מערב יש מספר כנסיות מעניינות, עיירות וההר של היפהפיה הנרדמת, אחת העיירות החשובות שמוביל אליה גשר יפה היא איסיליגיו issiligio הקשורה לאלה איסיס, במקום זה יש גם מלומדת שמתעמקת באלוהות הנשית (פרופסורית לספרות) וכנסיה המוקדשת לגבירתנו של פלסטין (מריה). צירוף סינכרוני מעניין
ליד העיירה alice superior יש סדרה של מפלים ובריכות בערוץ נהר הצוסלה, מגיעים לשם במסלול לא ארוך שנקרא Guje Garavot. המסלול יוצא מהצומת שמובילה לאגם ההשתקפויות.

אגם ההשתקפויות lago di mugliano
ליד אגם זה היה אחד הנוקלאו הראשונים של דמנהור שכיום הוא מסעדה, מי האדם משקפים את העצים מסביב, אבל מצד מזרח גם את הר היפהפייה הנרדמת שמעל דמנהור. לפי דברי אנשי דמנהור המים של האגם בעלי תכונות אנרגטיות מיוחדות ומשמשים כחלק מהמרכיבים בנוזלים האלכימיים שמיוצרים בדמנהור. ואכן, מסביב לאגם צמחייה מיוחדת ופסל התגלות של מריה.
איסיליגיו issiligio
לפי אחת הגרסאות היה בכפר מקדש לאלה איסיס ועליו נבנתה הכנסייה במאה ה17 ומכאן השם, ייתכן גם שהובאו לכאן עבדים בתקופה הרומית לעבוד במכרות בסביבה. ואכן, בסוף המאה ה19 היה באזור ניסיון לכרות זהב.
בכנסייה מחזור ציורים מעניין מהמאה ה15
לידה כנסייה המקודשת לגבירתנו של פלסטין, הופעה של מריה. וכאן המקום לציין שהקו הסינכרוני השישי מחבר בין אזור דמנהור לישראל, בעוד שהחמישי מחבר בין האזור למצרים, וזה מסביר אולי בצורה אחרת את ההופעה של הקשרים מצריים באזור מצד אחד – האל בס באיבריאה, איסיס באיסיליגיו, והמוזיאון המצרי בטורינו, והופעה של דברים הקשורים לישראל מהצד השני.

טרוורסלה traversella
עיירה בקצה העמק, יש שם כנסייה ומלונות, בריכות דגים וסמטאות ציוריות, לא רחוק ממנה יש מכרות שמפורסמים באבן האמטיסט שלהם. מהעיירה יוצאת דרך צרה בעמק שהולך וצר לכיוון fondo
בנוסף על כך יש שבילים שמטפסים להרים לאזור Piani di Cappia, Traversella

פיאני דה קפיה Piani di Cappia, Traversella
באזור טרוורסלה התגלו פטרוגליפים עתיקים מתקופת האבן. הולכים בשביל שנקרא Sentiero delle Anime – שביל הנשמות, עד למרומי ההרים לפיאני דה קפיה, בדרך יש הרבה חריטות על סלע שהמקומיים מייחסים להם תכונות מאגיות. רבים מהחריטות הם צלבים או ריבועי קסם, אלו מקומות קדושים. בסוף הדרך יש בקתות מסורתיות ומפלים. מומלץ לעשות את המסלול כנגד כיוון השעון.

פונדו fondo
היהלום של העמק, כפר קטן וציורי שנשמר כמו שהוא מימי הביניים על הנהר, ליד גשר מימי הביניים עתיק ומרשים, מדובר על כמה בתים בין הצוקים בגובה 1070 מטר, לא רחוק משם מפלים ושבילי הליכה, המים ניגרים במפלים סביב מראשי ההרים, הדרך לשם מרהיבה. מפונדו מרחק הליכה לא ארוך נמצא גשר רומאי ומפל השטן, בצד השני של הנהר מהבתים נמצאת כנסייה, משם ממשיך שביל עפר עוד מאתיים מטר עד לגשר ולמפל, אם ממשיכים עוד קילומטר וחצי מגיעים ללכפר ההרים טלורנו tallorno. משם יש שבילים למרומי הפסגות ולתוך הנקיקים.

הר היפהפיה הנרדמת
לא רחוק מדמנהור ישנו הר שנראה כמו אישה שוכבת. לפי סיפורי אנשי דמנהור יש במקום מעברים בצוקים למימדים אחרים. בסיפורי החניכה של פלקו – למות בכדי לקום לתחייה, או ללמוד בכדי לחיות. מסופר על גיבור הסיפור psor שמגיע לצפון איטליה ומטמין את הידע במערות, סלעים שבהרים, בעצמו מעין נרדם עד לזמן שיתאפשר חידוש בית הספר הרוחני. מספרים שפלקו וחברים היו נוהגים ללכת לאזורים הללו. כך או כך מדובר בהר מרשים ולרגליו מספר כפרים ציוריים, לרגלי ההר ועליו מספר קפלות ולפי המסורת הייתה שם הופעה של מריה.
הכפר הכי קרוב להר הוא santa elisabeta ומדרום לו נמצאת העיר cuorgne  וההר הקדוש,

סקרה מונטה בלמונטה.
העמק של נהר הסאונה saona רנקו קנבסה ranco canavase
מהצד השני של הר היפהפיה הנרדמת יש עמק יפה ובו מספר כפרים, העמק שמר את מסורת הפולקלור. בכניסה לעמק יש כנסייה ומתחם נוצרי יפה בשם Santuario Santa Maria in Doblazio שתחילתו בזמן המלכים של איבריאה, לפני אלף שנה. באופן כללי כל האזור הזה פרח לפני אלף שנה, בזמן שהקימו לא רחוק משם את סקרה סנט מישל, ודרכי הרגל של הנורמנים הובילו דרך העמקים לרומא.

האלפים
לפי דנוב באלפים היה אחד מבתי ספר הרוחניים העתיקים בעולם, בנוסף להימאליה ולהרי רילה. האלפים הם הלב של אירופה ומקור הנהרות והמערכת האקולוגית שלה. המסורת נשמרה כנראה עד ימי הקלטים ואז אבדה. ייתכן שלרומאים היה בתי ספר ששימרו את המסורות העתיקות באזורים אלו. לפי הבונים החופשיים היה להם בית ספר של אדריכלות מקודשת באגם קומו, לא רחוק משם. האזור של דמנהור הוא אזור של מסתורין, טבע פראי ועמקים נפלאים. יש בו מנהירים ואתרים נאוליתיים עתיקים, ייתכן שהקדמונים האמינו שבסלעים יש מעברים למימדים אחרים, ספריה אקשית, כמו זה שבאגמי רילה?

פארק גרנד  פרדיסו grand paradiso
מרחק שעה מדמנהור נמצאים האזורים הכי יפים של האלפים, הפארק הלאומי של גרנד פרדיסו, פסגה עם קרחונים בגובה מעל 4000 מטר, וסביבה אזורים עם אגמים, כרי דשא, מפלים ועיירות ציוריות, הכניסה לפארק היא דרך אגם ceresole היפה, כל האזור נקרא האלפים הגראינים graian והוא מתאפיין בסלעים הדרמטיים, מצוקים, ומעברי הרים לצרפת, השיא שלו זה המונטה ביאנקו (מונט בלאנש), ההר הגבוה באירופה.
 

 
לקריאה על אולמות המקדש השונים - לחצו לקישור
 
מאמרים נוספים על דמנהור, המקדש, הקהילה ואורח החיים
חשיפה לדמנהור  - הצטרפו אלינו לאחד הטיולים הקרובים
ליד דמנהור
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו