הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מאפיינים ייחודיים - טיולים לרחבי העולם

מאפייני הנצרות האתיופית

אמונה: האתיופים מאמצים את וועידות ניקאה 325 קונסטנטינופול 381 ואפסוס 431, אך מתנגדים להחלטות וועידות כלקדון -451 על הטבע הכפול של ישו. הם מצדדים בעמדה המונופיזיטית - לישו 2 טבעים לפני הלידה אך הם מתמזגים לאחד כשהוא מופיע על פני האדמה. האנושי התמזג באלוהי. אמונה מיאפיזיטית. לישו טבע אחד - משותף ליעקובינים בסוריה, הקופטים והארמנים. אלא שבנוסף לכך אצל האתיופים יש מושג שנקרא תוואחד (מהמילה הערבית וואחד), שהוא האחדות של האל. כך גם נקראת הכנסייה עצמה.

מוסר: האתיופים לומדים את 10 הדברות ואת 6 ההתנהגויות המוסריות לפי הברית החדשה. האדם נושע על ידי שמירת 10 הדברות. בבית ספר יסודי (nebab bet) לומדים את 5 עמודי המסתורין: השילוש הקדוש, ההתגשמות, הטבילה, לחם הקודש, והתחייה.

הסקרמנט ים: יש שבעה סקרמנטים כמו אצל האורתודוקסים והקתולים, אלא שהם נודעים בשם "מסתורין". הם לא עובדים אוטומטית כמו אצל רבים מהכנסיות הנוצריות האחרות. מי שמקבל אותם צריך להיות ראוי ולהאמין בכוח שלהם לפעול.

כמה פרטים לגבי הסקרמנטים עצמם:
ההודאה - מלווה בצום וחרטה. האמונה האתיופית מדגישה את החטאים של היחיד ולא את החטא הקדמון. כל זוג בוחר כומר משפחה שהוא האב הרוחני שלהם. הוא מבקר אותם בקביעות ושומע הודאות, מקציב להם סיגופים, מברך את הבית ויועץ.

הטבילה - לבנים היא ארבעים יום לאחר הלידה ולבנות שמונים יום. זה נובע כנראה מההוראות בויקרא 12 1-8.

אישור - לאחר הטבילה יש אישור ואז שמים על התינוק חוט ממשי או כותנה, שזאת מסרות משותפת לכל האתיופים. במהלך הטקס מושחים את הילד בשלושים ושבע מקומות בשמן, נושפים בפניו  ועוד. אלמנטים פאגאניים.

האוכריסט - נעשה בצורה מורכבת בתוך הקודש. הלחם נאפה בחג הלחם ונשמר בארון הברית. לאחר המיסה צריך לשטוף את הפה ולהימנע מיריקה, נסיעה, דיבור או תנועות חסרות מנוחה במשך יום שלם!

משיחה - נעשית על ידי שבעה כוהנים, האדם מתוודה, שבעה נרות מודלקים בהתאמה לשבעה חלקים של תפילה.

נישואין – רק כמרים וזוגות שחיים יחד באושר הרבה זמן נישאים בטקס דתי. מעבר לכך הכנסייה מעודדת נישואים אזרחיים. נישואים דתיים מחייבים לכל החיים

הסמכה לכהונה – עד שנות ה60 של המאה ה20, יכל לעשות זאת רק כומר קופטי שנשלח ממצרים. מסיבה זו הייתה הנצרות האתיופית תלויה בקופטים, ובנוסף לכך זה גרם לתנועת הנזירות, שהייתה עצמאית, להיות יותר משמעותי.

 

 

מנהגי מוות, אבל וקבורה בנצרות האתיופית:

האתיופים לא מאמינים בכור מצרף, ובזאת הם כמו האורתודוכסים. המתים נמצאים בשאול ומרי והקדושים מתווכים אליהם. מי שלא מתוודה לפני המוות ומקבל מחילה לא זכאי להיקבר בכנסייה. באבל מגלחים את הראש, יושבים חודש על הרצפה ועושים משתאות טקסיים לכבוד המתים הנקראים תזקר, מלשון לזכור.

סיגוף:
מסורות הסיגוף נפוצות אתיופיה, הן על ידי צומות ארוכים, עמידה לתקופות ארוכות, ועד ללבישת בגדים לא נוחים ושלשלאות ברזל. חלק מהנזירים נודר נדר שתיקה. חלק מתרגל תרגולות נשימה

הסולם הרוחני.

במסורת הנזירות כפי שהיא מוסברת ב"ספר הנזירים" יש עשרה שלבים של עלייה רוחנית (asru mearegat) שמגיעים אליהם דרך שלושה שלבים של טיהור:
טיהור הגוף –
netsha sega
טיהור הנפש  netsha nefs
טיהור הלב – netsha lebuna

טיהור הגוף מוביל לשלושה שלבים: שקט, מודעות, וטעם של הלל.
טיהור הנפש מוביל ל: מתנות הדמעות, ואהבת המין האנושי.
טיהור הלב מוביל לנוכחות בכל מקום, אדם נהיה כמו אש ורואה את השילוש הקדוש.

הנזירים אומרים תפילות שמזכירות את תפילת ישו. "אדוננו ישוע, רחם עלינו". הם חוזרים על התפילה ארבעים ואחת פעמים וכן על נוסחאות תפילה אחרות. יש ביניהם אנשים שמגיעים לדרגת רוחניות גבוה ומקבלים כובע מיוחד – יחידי סגולה הנקראים askema. חלק מהנזירים נקראים bahetawis ונחשבים לבעלי כוחות פלא, ידיעה של העתיד, קריאת ליבותיהם של בני אדם, יכולת ריפוי, ועוד.

 
קראו את המאמרים הבאים  - לחצו לקישור
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו