הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מלחמות הבלקן - טיולים לרחבי העולם

לפענח את חידת הבלקן.
הבלקן הוא אזור הררי פורה בו בקעות ורכסי הרים מבודדים, דבר שאפשר במהלך ההיסטוריה התפתחות של עמים שונים שחיו כל אחד בנפרד שומר על זהותו שלו, והיקשה על אימפריות גדולות להשתלט על האזור הלכה למעשה.
הבלקן איננו עמק נהר גדול שמחייב ציוויליזציה משותפת לשם פריחתו, אלא אזור המאפשר חיים שהם בעיקרם תומכי עצמם, שאפשר לחיות אותם בבידוד מהעולם. כתוצאה מכך מצאו עמים שונים במהלך ההיסטוריה מקלט בבלקן, שהוא היום ערב רב של קבוצות. מתוכם ישנם כיום ארבע קבוצות אתניות עיקריות שמתחרות על הגמוניה בבלקן, כל אחת עם התימוכין ההיסטוריים שלה. ואלו הם:
אלבנים
רומנים
סלאבים - סרבים
סלאבים - בולגרים.
לכל אחד מהם הייתה תקופה של שלטון על הבלקן שבכוחה הוא רוצה לחדש ימיו כקדם.
המאמר יסביר על ארבע הקבוצות השונות והתימוכין שלהם להגמוניה בבלקן. ארבע העמים מסודרים לפי סדר הופעתם בהיסטוריה, כשהאלבנים ראשונים, מכיוון שהם נחשבים לממשיכיהם של האילירים, תושביהם הקדומים של הבלקן.

 
אלבניה - האילירים:
האילירים היו עם הודו אירופי שפלש לבלקן בסביבות 2000 לפני הספירה ואולי גם קודם לכן, במסגרת הפלישות הגדולות ביותר שידע העולם. היונים והדורים פלשו ליוון, החיתים לתורכיה, הקלטים לאירופה, והאילרים, המקדונים והתרקים לבלקן. האילירים התיישבו במערב הבלקן וייסדו ממלכות עצמאיות, הם האמינו באלוהי הטבע, ובמיוחד באל המחזורי המתחדש. האילירים היו עם חסון של עובדי אדמה שנלחם באומץ על חירותו, אך כוחו לא עמד לו אל מול האימפריה הרומית שהשתלטה על הבלקן. איליריה נהפכה לחלק מהאימפריה הרומית, כשערים מרכזיות נמצאות בשקודרה ודורס. בשלהי האימפריה הרומית קיסרים חשובים, כמו דיוקליטיאנוס הם מצאצאי האילים ואנשיהם ממלאים תפקידים חשובים בצבא הרומי ומשתתפים בפולחני מיתרה.
לגבי הרומאים: לאלבניה ואיליריה חשיבות אסטרטגית ראשונה במעלה, שם עברה הדרך המחברת את רומא עם קונסטנטינופול, דרך דורס ואוכריד. מדורס שבחוף אלבניה חוצים את מיצרי אורנטו לאיטליה - מרחק 70 מיל בלבד.
הקיסרות הרומית נופלת לפני השבטים הגרמניים שפולשים לבלקן, האילרים נסוגו להרי אלבניה והסביבה ושם עומדים את עמידתם האחרונה, באופן עצמאי, וממשיכים את עמם ומסורתם עד היום הזה. השם אלבניה נובע משבט אילירי קדום בשם אלבינו שמיקומו היה בדרום אלבניה. השפה האלבנית משמרת את השפה האילרית הקדומה.
האלבנים טוענים לבכורה בבלקן מכוח היותם התושבים האילירים הקדומים של הבלקן. 
רומניה – רומנים.
הרומאים שולטים בבלקן וגם ברומניה, שנקראת על שם רומא. כשפולשים השבטים הגרמניים מתרכזים כל התושבים שאימצו את התרבות הלטינית בהרי הקרפטים ועושים שם את עמידתם האחרונה, ומכאן שרומניה של היום היא המשך של אותה תרבות לטינית שהחזיקה מעמד בהרי הקרפטים, ועדות לכך זה השפה הרומנית שקרובה לשפה הלטינית.
מכוח היותם ממשיכיה של האימפריה הרומית, דבר הניכר אף בשם רומניה, טוענים הרומנים לבכורה בבלקן, שנשלט בזמנו כולו על ידי האימפריה הרומית, היה זה תור הזהב של הבלקן, והגבול היה נהר הדנובה.

 
בולגריה – סלאבים בולגרים.
במאה ה-9 פולש שבט מונגולי לאזור של בולגריה והבלקן ויחד עם הסלאבים המקומיים מקים אימפריה אדירה ששולטת על כל הבלקן ומאיימת אף על קונסטנטינופול. במסגרת האימפריה הבולגרית יש מאמץ שנתמך על ידי השלטונות של ניצור הסלאבים, בעזרת יצירת שפה כתובה ותרבות מיוחדת משל עצמה. מאמץ זה מתמקד בין השאר באוכריד. האימפריה הבולגרית מובסת במאה ה11, אך קמה לתחייה לתור זהב נוסף במאה ה12-13. בולגריה היא ערש הנצרות הסלאבית והממלכה הסלאבית הראשונה בעולם, ומכאן הטענה של הבולגרים לבכורה בבלקן.
 
יוגוסלביה – סלאבים סרבים.
עם פלישת הגותים לבלקן ופריצת גבולות האימפריה הרומית מתחילים להתיישב באזור שבטים סלאבים, שמהווים עד היום רוב בבלקן. יש ענף של סלאבים דרומיים שכולל את הסלאבים של הבלקן: מקדוניה, בוסניה, סרביה, מונטנגרו, קרואטיה וסלובניה. ויש ענף של סלאבים צפוניים שבהם גם הרוסים. הסלאבים הם עם של איכרים בעל שפה משלו, שמתפשט מהאזורים של רוסיה ואוקראינה אל כל מזרח אירופה. הסלאבים מקימים בימי הביניים ממלכות עצמאיות בבלקן שהגדולה וחשובה בהם במאה ה-14 היא זו של הסרבים. הם נלחמים מרה בעותומאניים ומפסידים, הקרב המכריע ניטש בקוסובו. הסרבים ממשיכים בחלום העצמאות והמאבק וזוכים בחירותם רק בתחילת המאה ה-19 ומאז הם כוח עולה הטוען לבכורה בזכות היותו הענף הבכיר של העמים הסלאבים.
(כנראה שמשמעות המילה סלאבי, היא לשמוע, ומכאן שהמילה סלאבים פירושה אנשים שמבינים שפתו של האחר, להבדיל מנוכרים שנקראים "אנשים ללא שפה").
 


לבסוף:
לערבוב הבלתי אפשרי יש להוסיף עוד עשרות עמים וקבוצות נוספים. עם התפוררות האימפריה העותומאנית ששלטה באזור חלם כל אחד מארבע הגורמים שנזכרו להלן ליצור מדינה גדולה ובת קיימא משלו, לזה יש להוסיף את המקדונים שרואים בעצמם עם נפרד. וכך התחולל מאבק בין רצונות הבולגרים ליצור בולגריה גדולה, הסרבים ליצור סרביה גדולה, הרומנים ליצור רומניה גדולה וכיום גם רצון האלבנים ליצור אלבניה גדולה.  
 
פתחו מאמרים בסרגלי הכלים:
מידע מקיף על אלבניה.
מידע מקיף על מונטנגרו.
מידע מקיף על קוסובו.
מידע מקיף על מקדוניה.
מידע מקיף על בולגריה
מידע על סרביה
מידע על קרואטיה


ראו טיולים לארצות הבאות:
טיול עצמאי מודרך בולגריה
טיול מוזיקאלי בולגריה
טיול גיפים בולגריה
טיול עצמאי מודרך מקדוניה
טיול מוזיקאלי מקדוניה
טיול מוזיקאלי סרביה
טיול ג'יפים מונטנגרו


 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו