הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מנדעים - טיולים לרחבי העולם

המנדעים הם דת נפרדת שהתחילה כבר בימי בית שני כנראה באזורי עמק הירדן ליד ים המלח וירושלים. הם כעין שריד היסטורי לאמונה הגנוסטית שהייתה נפוצה פעם במזרח התיכון ומונים כמה עשרות אלפים ברחבי העולם בעיקר בדרום עיראק

 

מנדעים

סיכומים הספר Gnosticism, stuart holroyd
זאת קבוצה שטוענת למקורות יהודיים קדומים של ימי בית שני המאמינה שיוחנן היה הנביא הגדול, התגלמות של הגואל, וכל מה שבא אחריו כגון ישו הוא אנטי תזה, גם משה שייך לכוחות הרע. כוח הרע הוא רוחה ופטהיל, יוצרי עולם האדם. אלא שנפשו של האדם ממקור האור. צריך להציל את ניצוץ האור שבתוכנו.
הם קיימים עד היום ויש להם ספרות שנקראת גניזה, הטקסים העיקריים שלהם עוסקים בטבילות ומים חשובים להם במיוחד. מה שעוד חשוב זה מוות. המים נובעים מעולם האור. ומטהרים את הגוף והנפש. במוות יש תקופה של ארבעים יום שבהם צריך לעזור לנפש לעלות למקורה על ידי טקסים, המנונים וזמירות. יש כמה עשרות אלפי מנדעים גם היום.

מנדעים

סיכומים מהספר gnosis, kurt rudolph
מונים כמה עשרות אלפים בבצרה ובגדד ושולטים על שוקי הכסף והזהב. ישנם גם באיראן, המוסלמים קוראים להם סביאנים sabians בשפה שלהם הם נקראים "בחירי צדקה"  השם מנדעים הוא מהמילה "יודעים". יש להם ספרות רבה שהחשוב ביותר הוא הגניזה – הספר הגדול, שבו יש גניזת ימין וגניזת שמאל. הימנית היא אוסף ספרים ביניהם ליטורגיקה הקשורה לעליית הנשמה לאחר המוות. ספרים אחרים הם ספר יוחנן – ספר המלכים, שיחות של יוחנן המטביל. הספר קולשטה – תהילה, תפילות קאנוניות, ועוד.
יש להם טקסי הסמכה לכמרים, הקדשה של מקדש, ימי שנה, חתונה ומוות. ישנם כתבים סודיים. ישנם ספרים שנקראים דיוואנים. ובהם נוסחאות קסם, ספרים אסטרולוגים, מאגיים. המוזיקה נחשבת אצלם כשטנית, ומכאן אולי האיסור באסלאם הפונדמנטליסטי.

עולם החושך הוא בדרום כנגד עולם האור בצפון. אל האור נקרא "חי". אל החושך "ur" נובע מהמים השחורים, כאוס, תהום. הוא מפלצת, דרקון. ענק, מעליו שבע כוכבים ו12 מזלות הזודיאק המייצגים את החושך, רק מעליהם יש את האור. שליח האור כולא את פתאיל יוצר העולם הרע. אדם גופו מפתאיל ורוחו מהאור.
אחר משליחי האור הופיע בירושלים כדי להוכיח את זיופיו של ישו, והתעמת אתו. הישועה צריכה גם את טקסי הדת, במיוחד לאחר המוות, ומכאן החשיבות של כוהנים. צריך לטבול במים זורמים – ירדן, במקומות הטבילה יש בקתות בוץ שהם "מקדש", גדר ובריכה ובה מים זורמים. לחיצת היד נקראת "אמת". ישנם סעודות לכבוד המתים. הקברים לא מסומנים כי הגוף לא חשוב.
לפי כתביהם הם נרדפו על ידי היהודים בירושלים. יוחנן הוא יריב של ישו. אך הוא לא מייסד הדת, רק נביא, כהן, אדם גדול. משה נביא של רוחה – כוח הרוע ואדוני הוא אל כוזב. אבל מקור טקסי הטבילה הוא יהדות בית שני. ב1831 הייתה מגפה שבה כל האנשים המלומדים בדת – הכמרים שלהם מתו, והייתה שבירה של המסורת. אין כיום כמורה רצינית והנהגה דתית. הכמרים הם מלכים, יש כיום חצי תריסר, יש להם כתר, מקל, וטבעת, ניסים ודגלים.

מאמרים על הגנוסטיות - לחצו לקריאה
היסטוריה גנוסטית
ספרות גנוסטית
מיתולוגיה גנוסטית
סקירה כללית
בתי ספר גנוסטיים
המאמצים
המניכאים
הפאוליקנים
המסיליאנים
הקתרים בצרפת

 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו