הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מנזרי יוון - טיולים לרחבי העולם

מנזרים ביוון

 
יוון היא ארץ של מנזרים, שאפשר למצוא אותם כמעט בכל מקום, לפניכם בחירה אקראית של כמה מהיפים ביניהם, ובראש ובראשונה המנזרים התלויים במטאורה. בהמשך נספר גם על המנזרים בהר אתוס, שהוא רפובליקה נזירית עצמאית בה חיים יותר משמונת אלפים גברים מזוקנים, ואף לא אישה אחת.
 
מנזר איקוסיפויניסה Eikosifoinissa Monastery
על מורדות הר פנגיאס, מצפון לקוואלה, נמצא אחד המנזרים היפים בבלקן, שנבנה ונהרס כמה פעמים והוא טוען למקור קדום, ובנוי על אתר קדוש לדיוניסוס אל היין. יש אומרים שזה המנזר הקדום ביותר ביוון שנבנה כבר ב400 לספירה.
נזיר בשם סנט גרמיין מגיע מירושלים במאה ה8 ומחדש את המנזר במקום.
המנזר היה המרכז הרוחני של צפון יוון בתקופה העותומאנית, הייתה בו ספרייה חשובה, בית ספר, ומאות נזירים, במלחמת העצמאות היוונית 1821, וגם במלחמות הבלקן והעולם הראשונה הוא מילא תפקיד חשוב, נכבש ונשדד על ידי הבולגרים ב1917. והוקם מחדש כמנזר נזירות בשנות ה60 הפעיל עד היום. הוא ממוקם בנוף נפלא על מעיין ובתוך יער בצלע ההר
 
מנזר הסיוס לוקאס monastery of Òssios Loukás
זהו אתר מורשת עולמי ואחד המנזרים המרשימים ביוון, דוגמא לאמנות ביזנטית של ימי הביניים. הוא נמצא לא רחוק מהר פרנסוס מול הר הליקון, במיקום הקשור באופן מעמיק למיתולוגיה היוונית (הר המוזות), אך המיוחד שבו הוא הפסיפסים הייחודים והפרסקאות שאין כמותם בכל יוון. הוא נוסד במאה ה10 על ידי נזיר בשם לוקאס, ושמר על צורתו ואמנותו המקורית, נחשב לדוגמא הטובה בעולם של אמנות ביזנטית מתקופת השושלת המקדונית.
 
המנזר של טימיוס פרודרומוס Monastery of Timios Prodromos
נמצא מעל הכפר אקריטוכורי , Akritochori צופה על אגם קרקיני. מנזר חדש זה נבנה רק בשנות ה80 של המאה ה20 כתוצאה מחזון של נזיר בהר אתוס, אלא שהכנסייה הגדולה שבו מחקה את כנסיית האגיה סופיה מאוכריד במקדוניה שנבנתה במאה ה10 לספירה והיא דוגמא לאדריכלות ביזנטית מזמן השושלת המקדונית, בנוסף על כך יש בבניין מוטיבים מכנסיות ביזנטיות חשובות אחרות, שאר מבני המנזר (שהוא כיום מנזר נשים פעיל) מחקים את מנזר קנוספון Xenophon מהר אתוס ממנו הגיע הנזיר.
המנזר נבנה תוך כדי שימוש בטכניקות מסורתיות, אבני הריצוף ברחבה שלפני הכנסייה הובאו מהר אתוס, אולם הכנסייה מואר בנרות בלבד ואין בו חשמל, על רצפתו עבודת פסיפס יפהפייה של הנזירים מהר אתוס ובאמצעה משטח אבן פורפייר שנחשבה לקדושה בימי קדם. הבניין מלא סמליות, המנזר מונהג עד היום על ידי נזירים מהר אתוס ששמרו את המסורת המיסטית הנוצרית, זה הכי קרוב לאתוס שאפשר להגיע אליו, מבלי להיכנס להר עצמו. הנזירות מקבלות אורחים בחדר קבלת האורחים המפואר, עם קפה ומתוקים, ויש ליד גם חנות של תוצרת מנזר ומזכרות
 

מנזרי מטאורה

 
מטאורה מיושבת לראשונה על ידי נזירים מתבודדים במאה ה11, אך רק במאה ה14 מוקמים המנזרים הראשונים על ידי אנשים שהגיעו מהר אתוס, המקום מגיע לשיא במאה ה16, כשהלחץ העותומאני על שאר חלקי יוון גובר, והצוקים הבלתי חדירים הופכים להיות אזור מקלט. בזמן זה ישנם במקום עשרים וארבע מנזרים שונים, כיום נשארו רק שישה פעילים, שניים של נשים וארבעה של גברים. רבים מהנזירים עזבו או מתו, וחדשים לא רוצים להגיע בגלל ריבוי התיירים.
במאה ה16 היו מנזרי מטאורה רחוקים ובלתי נגישים, הגישה אליהם הייתה רק בעזרת רשת וחבל, אלא שכיום נחצבו מדרגות ונסלל כביש על ידי הממשלה בשנות החמישים. ומאז המנזרים הפכו להיות אתר תיירות פופולארי.
 
מנזר גרנד מטאורה
הראשון שנבנה כמנזר, על ידי אדם בשם אתנסיוס שמגיע למקום מהר אתוס באמצע המאה ה14. בעקבות פשיטות של חיילים עותומאניים על ההר הוא מחליט לעבור למטאורה ולהקים מנזר על הפסגה הגבוה והרחבה ביותר.
הכנסייה נקראת הטרנספיגורציה, לסמל את האור של הר תבור. אתנסיוס לומד בהר אתוס את טכניקות ההיסכייה מגרגורי פלמס: לאלוהים יש מהות ויש אנרגיות, האצלות, אפשר להתחבר לאנרגיות, ואלו הם שהופיעו בזמן הטרנספיגורציה (ההשתנות) על הר תבור. זה לא ישו שהשתנה, אלא התלמידים שיכלו לראות את העולם הרוחני כפי שהוא באמת. בעזרת טכניקות שפותחו בהר אתוס פותחים הנזירים את העין הרוחנית שבתוכם, נאוס, ורואים את האור הגנוז שנוצר ביום הראשון של הבריאה, לפני שנוצרו המאורות והאור הפיזי של השמש.
 
באולם הכניסה לכנסייה ניתן לראות 365 קדושים מעונים בדרכים שונות על הקירות, קדוש לכל יום של השנה. במנזר מספר מוזיאונים וחדר אוכל עתיק של הנזירים ובו ציורים חשובים
 
מנזר ורלם
המנזר הוקם על ידי אנשים ואמנים שהגיעו מאזור יואנינה באפירוס והקימו את הבניינים בזמן קצר. בעלייה אל המנזר מערה שם התבודד נסיך בשם אורוס מסרביה ביחד עם אביו, הוא זה שקיבל אישור לבנות מנזר על ראש הצוק. בכנסייה יש ציורים מרשימים ובהם שניים מעניינים במיוחד, בצד הפנימי של הכניסה ניתן לראות את הנזיר המצרי סיסוס sisoes הגדול מגלה את שלדו של אלכסנדר הגדול במדבר המצרי ומבין את המשפט "כך חולפת תהילת עולם". בפנים הכנסייה מצד שמאל ניתן לראות את ישו עולה על הצלב מרצון, בעזרת סולם, בבחינת מקריב עצמו מרצונו ולא נגרר לכך.
 
מנזר השילוש הקדוש
נמצא על ראש צוק והוא הקשה לגישה מבין כל המנזרים, בעבר ניתן היה להגיע אליו רק עם חבל וסל, אך כיום יש מדרגות חצובות במנהרה בסלע. המקום נבנה במאה ה15 ויש בו ספרייה עם ספרים עתיקים. כמו גם כנסייה עתיקה, פרסקאות מעניינים, אלא שדווקא אוצרות האמנות שלו שמורים במוזיאון בקלמבקה הסמוכה.
 
מנזר סטפנוס הקדוש 
המנזר משמש כיום כמקום של נזירות, ישנם שלושים ושתיים, הוא הוקם מחדש בשנות השישים, לאחר שהיה הרוס ונטוש בעקבות הפצצות במלחמת העולם השנייה. נבנה במאה ה15 כנראה. אין מידע רב על ההתחלה. התקיים בתמיכת וחסות הנסיכים מוולכיה עד המאה ה19. בכל מנזר יש כנסייה פתוחה לציבור שנקראת קתוליקון, וכזו שמשמשת רק את הנזירים, בקתוליקון של מנזר סטפנוס משפצים כרגע את הציורים, וניתן לראות בכניסה על הכיפות את שבעת ימי הבריאה.
 
מנזר אגיוס ניקולס 
מנזר קטן יחסית על סלע נמוך. בכנסייה זאת יש ציורי קיר יפים של ציירים שהגיעו לכאן מכרתים במאה ה16. באופן כללי יש שתי אסכולות של ציור במטאורה, כזו של ציירים שהגיעו מכרתים שהייתה אז תחת שלטון וונציה והיו חופשיים יחסית בהתייחסות הנוצרית והאמנותית שלהם, וכאלו שהגיעו משאר יוון שהיה תחת שלטון עותומאני.
 
מנזר רוסאנו 
מנזר נזירות נמוך יחסית אליו ניתן לרדת ברגל מנקודת התצפית.

 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו