הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מעגלי אבנים - טיולים לרחבי העולם

שרידים מגליתים קדומים באנגליה - מעגלי אבנים

 
בדרום אנגליה התפתחה תרבות האבנים הגדולות 3000 שנה לפני הספירה והתרבות הקלטית 1000 שנה לפני הספירה. דרום אנגליה היא ארצם של מעגלי האבנים, קווי האנרגיה, של המקומות המקודשים, דרום אנגליה היא ארצם של הדרואידים, של המכשפות, האי של אוולון
 

אווברי avebury

גון אובריי john aubrey גילה את מעגל האבנים באווברי בשנת 1648. שבעים שנה מאוחר יותר ביקר במקום דוקטור ווילאם סטוקלי William stukeley שהיה בונה חופשי ואחד המלומדים של המסורת העתיקה של היסטוריה מקודשת וקבלה, שהתחיל דוקטור גון די במאה ה16.
סטוקלי גילה שמעגל האבנים באווברי הוא בצורת הסמל העתיק של נחש ועיגול מכונף, המסמל את האיחוד של הניגודים, ומופיע במצרים העתיקה, אלא שבאווברי סמל זה השתרע על פני מספר קילומטרים. הסמל הוא גם מיזוג אלכימי.
סטוקלי ראה באווברי מונומנט של אמונה עתיקה, דת אוניברסאלית, שבזמנים פרהיסטוריים קדומים ולא ידועים שלטה בעולם, וממנה נבעו המסורות של הפיתגוראים, גנוסטים, אלכימאים, קבלה, ועוד.
אווברי מורכבת ממעגל אבנים ענק שתחום בתעלה וסוללת עפר עגולה, בתוכו שני עיגולי משנה שכנראה סמלו את השמש והירח, ובאמצעם אבנים עומדות גדולות, מהמעגל יוצאים לשני הצדדים דרכי תהלוכות תחומים בשורות אבנים, זהו החלק האנרגטי ביותר של המקום, הדרך המזרחית מסתיימת במעגל אבנים משני והמערבית מתחיל בגבעה
מדרום למעגל הגדול יש גבעה מלאכותית ענקית בשם סליסברי, ומדרום לה תל קבורה ארוך וצר ובתוכו חדרים תת קרקעיים
אזור אווברי הוא המקום שבו מופיעים מעגלי התבואה המסתוריים מדי שנה, וכן יש בו דמויות ענק מצוירות על הגבעות
 

מעגל האבנים סטנטון דרו Stanton drew

זהו מעגל האבנים השני בגודלו בבריטניה (לאחר אווברי) ואחד הגדולים בעולם, יותר גדול מסטונהנג'. לפי jhon wood, האיש שבנה את bath במאה ה18, הייתה שם אוניברסיטה דרואידית. המתחם מורכב ממעגל מרכזי בקוטר 113 מטר מוקף בחפיר, ושני מעגלים קטנים יותר לידו. בנוסף על כך יש שלוש אבנים גדולות שנקראות cove והן עתיקות יותר באלף שנה מהמעגל עצמו, שהוא בן 5000 שנה לערך.
גון אווברי וויליאם סטוקלי חקרו מעגל זה, גון ווד wood הציע שהיחסים במעגלים מבטאים מערכת כוכבים פיתגוראית. שלושת המעגלים מבטאים את מעגלי השמש, ירח וכדה"א, מעגל האבנים נתן לו השראה ליצור שכונות עגולות בbath הסמוכה, הוא היה חבר בבונים החופשיים ואגודות הדרואידים החדשות.
לפי האגדה המקומית האבנים הם רקדנים שקפאו במזימת השטן. דרך התהלוכות המובילה אל המעגל הגדול מהנהר זה הנגנים, ושלוש האבנים שיוצרות את החדר cove הם החתן, כלה והכומר השיכור.
  

 

 

שרידים מגליתים קדומים באנגליה - תלים מסתוריים

באנגליה נמצא שלושה תלים עתיקים מסתוריים, שיש אומרים שנבנו או עוצבו בידי אדם, הגדול שביניהם זה גלסטונברי (שנקראת גם האי של אוולון), ובנוסף אליו יש את קדברי Cadbury ובורו המפ burrow hump. בעבר היה התל של גלסטונברי מרכז של רוחניות דרואידית וקלטית, אך קדושתו עתיקה יותר. עם בוא הנוצרים זוהה עם הגביע הקדוש והפך להיות מקום העלייה לרגל החשוב ביותר בבריטניה עד לרפורמציה. כיום זהו מרכז העידן החדש של בריטניה בו גרים קרוב ל10.000 איש.

לחצו כאן למאמר גלסטונברי 


קדברי cadbery castle

זהו תל גדול הנמצא לא רחוק מגלסטנברי, אחד משלוש הגבעות המלאכותיות עתיקות, שנבנו או עוצבו על ידי אדם בדרום אנגליה (בנוסף לגלסטנברי ובורו המפ). המקום היה מיושב מהתקופה הנאוליתית, וגם בתקופה הרומית ולאחריה, נמצאו בו שרידים של בניין גדול ומקדשים, מה שמחזק את ההשערה שייתכן וזאת הייתה קמלוט ההיסטורית. הטוען הגדול לכך הוא ההיסטוריון וחסיד האגדות הארתוריות Geoffrey Ashe (הוא טען שהדמות של ארתור מבוססת על מנהיג רומי ברטוני מהמאה ה5 שנלחם בגותים הפולשים בשם Riothamus) הוא חפר בקדברי וגילה ביצורים שאין כמותם במקום אחר באנגליה מהמאה ה5.
בקדברי ניתן להבחין מראש גבעת התור, במרחק של 18 ק"מ לדרום מזרח. לפי האגדה המלך ארתור ישן במערה מתחת לגבעה, מחכה לזמן שאנגליה תצטרך אותו.


בורו המפ Burrow mump

תל גדול, אחד משלוש הגבעות המלאכותיות עתיקות, שנבנו או עוצבו על ידי אדם בדרום אנגליה (בנוסף לגלסטנברי וקדברי), הנמצא על קו המלאך מיכאל מדרום מערב לגלסטנברי, בראשו כנסייה המוקדשת למיכאל, כשעולים לפסגה ניתן לראות את פסגת התור ומגדל המלאך מיכאל הנמצא מעליה.
במקום נמצאו שרידים של ישוב רומאי, אך הכנסייה היא בת מאתיים שנה, יש עליה שרידים של מבנה נורמני מהמאה ה12, והיא קשורה למנזר אתלניי athelney  שהוקם על ידי המלך אלפרד הגדול. המקום מוזכר לראשונה במאה ה15 כקשור למנזר שהקים על ראשו כנסייה למלאך מיכאל.
הגבעה שולטת על גשר על נהר והדרך העתיקה, לפי האגדה ישו הגיע לקורנוול והלך לאורך ההערכות של קו סנט מישל לגלסטנברי, הוא יבוא שוב בדרך הזאת ולכן צריך להתייחס בכבוד לעוברי אורח, כי לא יודעים מתי הוא יבוא ובאיזה צורה.
 
פרידי   priddy 
 
יש שם שלושה מעגלי עפר גדולים, בקוטר 200 מטר כל אחד, ותשעה תלי עפר עגולים בצורת כיפה, זה היה מרכז פרהיסטורי של מכרות ופעילות דתית, ויש אגדה שישו הגיע לכאן עם דודו סוחר המתכת יוסף מארמתיה
תשע הכיפות נמצאות על רכס גבוה מסודרות בשורה עם עיקול בסוף השורה כלפי דרום. ברכס הסמוך נראים תלי אדמה נוספים, הכיפה הדרום מזרחית היא הגדולה ביותר, כל המערך מזכיר מעין תמונות ברצף של תנועה כדורית, כוכב שביט, עד כמה שאני יודע איש לא חפר את התלים, ומעניין מה יש מתחת להם.צייזרינג Cheesewring

בחלק המזרחי של ביצות בודווין נמצא אחד האתרים המרשימים באנגליה, ערמה של אבני ענק שטוחות מונחות אחת על השנייה כמו פרוסות גבינה, תופעה מרהיבה שאומרים שהיא טבעית, אך האגדה טוענת שתוצאה מפעולת ענקים.
ישנם כמה מקבצים של ערמות אבנים שהם כמו מגדלים שמישהו ערם, בראש של חלק מהם רואים סימני חציבה של שקעים, מיכלי מים, כוסות, ואף מעין כסא עגול. ברור לחלוטין שמישהו השתמש במקום כאתר מקודש פולחני. ההשערה שלי שכפי שחצבו את הכיורים והמזבחות בראש הסלעים, כך גם עיצבו את הסלעים עצמם והביאו אותם לצורות הנפלאות שאנו פוגשים כיום.
מקבצי אבני הענק של צייזרינג נמצאים על הגבעה הגבוהה ביותר בדרטמור, אזור בר של גרניט וביצות המאפיין את המקומות הגבוהים באנגליה. לא רחוק משם נמצאת בריכת דומזי, המקום שבו ארתור קיבל את החרב אקסליבר מגבירת האגם. צייזרינג נמצאת מצד אחד על קו האנרגיה של מרלין המחבר את טינטגל עם בריכת דומזי, הגשר של הקרב האחרון ועוד, ומצד שני על קו האנרגיה של המלאך מיכאל. בדרך אל מקבצי הסלעים, כקילומטר מהם, נמצאים שלושה מעגלי אבנים גדולים עתיקים שנקראים hurtlers. בתוך מקבץ האבנים הגדול והמרשים ביותר, ישנו מעין חדר שהייה בצורה של cove, מעין דולמן ששימש את הקוסמים והמכשפות של התקופות העתיקות להיטען, להתחבר ולעבור מימדים. להיעלם בסלע. עמוד האבנים המרכזי נשער על מעין עמוד תומך שקשה להאמין שהוא נוצר באופן טבעי. המקום כולו טבול באגדה וקסם
 
Bodmin moors הוא אזור שהיה מיושב מהתקופה הנאוליתית, הגבוה בקורנוול סלע גרניט, ביצות, יש שם הרבה מעגלי אבנים, גלעדים, וגם מה שנקרא tor  אבן בולטת, עומדת מהסביבה וטבעית, לעיתים הקדמונים עיצבו את האבנים הבולטות בצורה שקשורה אל קרני השמש.
על rough tor יש שרידים מגליתים, מעגלים, מבנים, בקתות.


מן א טול Mên-an-Tol 

בקצה חצי האי של קורנוול ישנו אתר מגאליתי, מעגל אבנים, שבאחד מהאבנים שלו עיגול שמי שעובר דרכו נרפא ומבורך, זהו אתר עתיק ולא ידוע מי ומה עשה אותו. מקום פיות

 

 

 

טיולים קרובים לאנגליה - לחצו לקישור

בעקבות הגביע הקדוש

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו