הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מצב עכשווי אלבניה - טיולים לרחבי העולם

מזג אוויר אלבניה

גיאוגרפיה של אלבניה

אלבניה גובלת במונטנגרו וקוסובו בצפון, מקדוניה במזרח ויוון בדרום. לאורך החוף במערב אלבניה גובלת בים האדריאתי בצפון והים האיוני בדרום. המרחק של אלבניה מאיטליה במייצרי אורטנטו הוא 82 קילומטר בלבד.
אלבניה מפתיעה את המבקר במגוון הנופים שבה המשתנים בדרמטיות. אלבניה היא ארץ ים תיכונית מצד אחד ואירופאית מהצד השני, המיקום של כארץ מעבר תורם למגוון הנופים, הנתונים הגיאוגרפים והגיאולוגים של אלבניה תורמים גם הם למגוון.
הנוף של אלבניה משתנה מנוף ים תיכוני טיפוסי בדרום מער, לנוף מעורב במרכז, הנוף הררי בחלקים הפנימיים של הארץ,  ונוף אלפיני בצפון מזרח. בצפון ובמזרח אלבניה יש אגמים של מים מתוקים גדולים, בחופי הים במערב לגונות ומפרצים, חופים חוליים ומקומות שבהם הרים בגובה 2000 מטר גולשים ישירות למים. במרכז אלבניה יש אזור של מישור חוף רחב ופורה, שם מרוכזת מרבית האוכלוסייה, וזה מקור העושר החקלאי של אלבניה.

פוליטיקה ושיטת ממשל של אלבניה

בדגל הלאומי של אלבניה מופיע נשר דו ראשי, המסמל את היותה של אלבניה ארץ מעבר בין מזרח ומערב ואת הצפייה שלה ל2 הכיוונים.
הגוף החוקתי הבכיר הוא האסיפה של הרפובליקה של אלבניה. חברי הפרלמנט נבחרים כל 4 שנים בבחירות דמוקרטיות ישירות. לאסיפה יש יושב ראש ו2 סגנים שנבחרים מבין הנציגים, האסיפה בוחרת בבחירות חשאיות את נשיא הרפובליקה שממנה את ראש הממשלה.
אלבניה מחולקת ל12 אזורים, בכל אזור יש מועצה אזורית וראש אזור, כל אזור מורכב מכמה מועצות מקומיות ועיריות, שהם הרמה הראשונית של ממשל. ראשי ערים וראשי מועצות נבחרים בבחירות ישירות.
 

 

פרופיל כלכלי של אלבניה

מהתקופה שקדמה למלחמת העולם הראשונה ירשה אלבניה משק מפגר ומדינה פיאודלית שבה התוצר התעשייתי היה רק 6.6 מהתוצר הכללי. הענפים העיקריים היו חקלאות, מזון ותעשיות קלות. אחרי העצמאות ב1944 המדינה עברה סדרה של רפורמות בראשות השלטון הקומוניסטי, דרכים נבנו, קולקטיבים נוצרו, והתעשייה התפתחה לפי תוכנית מרכזית.
התפתחה תעשייה כבדה, תעשיית מתכות, תעשיית כימיקלים, תעשייה מכאנית, תעשיית עץ, ועוד... יש באלבניה מחצבים טבעיים של נפט, ברזל, נחושת, ביתומיו, גז טבעי, כרודיום, ניקל, ועוד.. החקלאות כוונה לייצור כותנה, טבק, קנה סוכר, ירקות ופירות, ועוד.. אלבניה חוברה ברכבת למונטנגרו ונבנו כבישים רבים.
לאלבניה מסורת עתיקה של תעשיות זעירות ואומנות שנשמרת עד היום. אריגת בדים ושטיחים, עבודות כסף ומתכת עדינות, עבודות עץ, קדרות, עור, שעווה, ועוד..
עם המעבר מקומוניזם לשלטון דמוקרטי עמדה אלבניה בפני בעיות כלכליות רבות. רבים מבני אלבניה עובדים בחו"ל, בעיקר ביוון ואיטליה וכלכלת המדינה במידה רבה נשענת עליהם.
 

אקלימה של אלבניה

בעיקרון האקלים באלבניה הוא ים תיכוני, אך הגיוון הגיאוגרפי הרב וההרים נותנים אותותיהם גם באקלים. באופן כללי הקיץ באלבניה חם ויבש עם הרבה ימי שמש, והחורף מתון עם הרבה גשם. אך בהרים הגבוהים ובאלפים האלבנים יש כמה חודשים של שלג וקר גם בלילות הקיץ, בצפון אלבניה יכול לרדת גשם גם בקיץ, בעוד שהחופים בדרום נהנים מ300 ימי שמש בשנה.
החודשים הטובים ביותר לבקר באלבניה הם אפריל – יוני, וספטמבר – אוקטובר.
 מאמרים אלבניה - לחצו לקישור:
היסטוריה אלבניה. 
מצב עכשווי אלבניה.  
תרבות ודתות אלבניה 
הדרקון של אלבניה 
הצלת יהודי אלבניה בשואה 
מסע בדרום אלבניה בעקבות שבתאי צבי   
אתרים באלבניה  
בראט 
טבע באלבניה 
בקטשים באלבניה 
נצרות באלבניה

הצעות לטיולים באלבניה - לחצו לקישור
אלבניה לקבוצות סגורות
טיול לקוסובו, מקדוניה ואלבניה קבוצות סגורות
טיול עצמאי אלבניה - החל מ10 אנשים
טיול גיפים אלבניה
 

 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו