הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מקדש קום אומבו - טיולים לרחבי העולם

מקדש כפול בקום אומבו.

מקדש קום אומבו מיוחד במינו בכך שהוא למעשה מקדש כפול: יש בו 2 פתחים, 2 אולמות עמודים, 2 חדרי מנחות, ו2 קודש קודשים, והוא מוקדש ל2 אלים: האל התנין – סובך, והאל הנץ – הורוהורוס – הורוס המבוגר.
כשהגענו לקום אומבו זרח ירח מלא והוא הבהיר לנו במקצת את משמעות הדואליות הזאת: התנין היה חייה מקודשת לשמש, התנינים עולים לגדה ופניהם לשמש עם בוקר. הנץ היה קשור לירח. האל הורוס נפצע בעינו בעת הקרב עם סת והאל תות החזיר עין זאת לשלמותה. העין של הורוס זוהתה עם הירח שמתחסר ומתמלא. הכפילות של המקדש בקום אומבו היא כפילות של שמש מול ירח, האחד משדר, השני קולט, האחד ביום והשני בלילה. שהירח מלא, הרי שהשמש והירח נמצאים אחד מול השני. לא בכדי נקרא הורוס – הורוס של האופק הכפול. בכדי שהירח יוכל לשקף את השמש במלואה, בכדי שהוא יהיה מלא, הוא חייב להיות אל מול השמש, מקביל לה, בכדי להוות את ההעתק שלה.
הירח והשמש הם בעלי אותו קוטר בשמיים, דבר מפליא כשלעצמו, אלו הם שני גופים שונים לגמרי בגודלם, אך לעיננו הם נראים ומתקבלים באותו הגודל. המצרים הקדמונים תפשו את הירח כראי של השמש. בכדי שהראי יהיה שלם עליו להיות מקביל לתמונה האמיתית, זה הוא השיעור הטמון בהתמלאותו של הירח, בכדי שהוא יהיה מלא, שלם, עליו להיות במקום הנכון, אל מול האמת, אל מול השמש.
בקום אומבו יש 2 מערכות חדרים מקבילות, בכל אחת מהם ישנה אבן מזבח בקודש הקודשים, ו2 קדשי הקודשים נמצאים אחד ליד השני, מקבילים זה לזה. ניסיתי להרגיש אם יש תחושה שונה בכל אחד מהם, ואכן יש: באבן הדרומית הייתה תחושה של זרימה פנימה, ואילו באבן הצפונית הייתה תחושה של זרימה החוצה. אולי זה רק דמיון שלי, אולי לא?

ייתכן שהמקדש הכפול בקום אומבו היה קשור לא לירח ולשמש אלא לכוח הבונה – הורוס ולכוח ההורס – סובק שסומל על ידי התנין. השערה זו מקבלת חיזוק מכך שלעיתים הנחש שסימל את כוחות ההרס – אפופי סומל על ידי תנין. סובק נחשב לפטרון שנותן כוח לפרעה ולשומר הראש של האל רע וגם של סת. סת נתפש, גם הוא, ככוח ההורס. סובק היה בנה של ניית – אחת מאלות המלחמה של מצרים ומהשומרים על הגופה בקבר. יחד עם זאת סובק נחשב לעוזרו וחברו של הורוס, כעוזר לו באופן נסתר בקרב נגד סת, וייתכן שמכאן אולי הקרבה שבין ה2.
נושא זה של הדואליות של המקדש הוא נושא מעניין ומחייב מחקר נוסף. הכיוון של המקדש הוא דרום מערב – צפון מזרח, כיוון שאין לו משמעות הידועה לי בקשר לכיווני השמיים, אך יש אומרים שכיוון זה הוא בניצב לכיוון של הנילוס באותו מקום.
הביקור במקדש בקוםאומבו התרחש בדיוק בזמן שקיעת השמש וזריחת הירח מולו. וזה הביא אותנו, כאמור, להשערות המעניינות הנוגעות ל2 העיניים של הורוס. להלן כמה דברים בעניין זה.
 

העין: היקום כמיקרוקוסמוס במצרים.

"הבה ונקרא לרוח אנרגיה טהורה – אך היא ידועה לנו רק דרך אנרגיה מקוטבת.
הבה ונקרא לאל מודעות, אך הוא ידוע לנו רק דרך השלמה.
הבה ונקרא לאור התופעה הראשונה- אך היא ידועה לנו רק דרך חושך.
הבה ונקרא לפיצול הראשון הפעולה הראשונה של התהוות – אך היא ידועה לנו רק דרך הפרדה."
מהרגע שהאחד מתייחס לעצמו, אזי יש שניים, הוא והאחר.
העין של הבורא היא סמל לאור, 2 המאורות בשמיים, עין ימין היא השמש ועין שמאל הירח. השמש נותנת לנו אור וחום, אך גם שורפת. העין נתפשה על ידי המצרים ככדור.
לגבי עין שמאל – הירח, האגדות המצריות מספרות שהיא נפגעה על ידי סת. תות, אומן הכתיבה, מפריד בין סת והורוס, ומרפא את העין, יוצר את האואדגה – שלם, בריא. עין האואדגה. יחידות המדידה במצריה, ה"הקת", מיוצגת על ידי עין האואדגה, והחלקים שלה על ידי חלקים מהעין. היא גם הבסיס למדידה של זמן, ושל נפח.
האור של הירח נתפש על ידי המצרים כהחזרה של אור השמש, ולכן ראי היה בצורת הירח עם עין שמאל במרכזו. העין מסמלת את האור האלוהי הכלוא בחומר, שחייב להשתחרר. היא מקום מושב הנפש, והיא כל יכולה, מפני שבעצמה יש את הכוחות לגאולה. העין קשורה לאלוהות של אריגה – ידע –סיא.
העין השלישית נהיית בעלת כוח כשהיא משתרשת במצח. אז היא מקבלת צורת הקוברה – אוראוס. שקולט גם אור רוחני שמאיר את הרוח.

לבסוף: מספר מחשבות:
בגוף שלנו שני עניים, בשני עניים אלו יש 2 עיגולים שווים: גלגל העין. אלו הם הגלגלים היחידים בגוף. מחוץ לנו גם כן 2 עיגולים שווים: השמש והירח. שלמרבה הפליאה הם שווים בגודלם כפי שנראה מכדור הארץ. אלו הם הגלגלים היחידים בטבע שמסביב, גלגלים מושלמים כמו גלגל העין. גלגלים אלו הם עיניו של הבורא, עיניו של הורוס. העניין הוא שהעניים שלנו רואות רק בעזרת אותם שני עניים חיצוניות, מבלי השמש ביום והירח בלילה לא נראה כלום, והראיה הזו משמעה ידיעה!!!
המיקרוקוסמוס והמקרוקוסמוס מתחברים ומשלימים זה את זה.

 
ראו מאמרים על מצרים העתיקה - לחצו לקישור:
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו