הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

מרכז מקדוניה - טיולים לרחבי העולם

אתרים במרכז מקדוניה

בלב מקדוניה נמצא עמק הוורדר, נהר המנקז את רוב הארץ ונשפך לים התיכון, זאת הייתה דרך הכניסה העיקרית לבלקן, מה גם שמצדדיו יש אדמות פוריות, ולאורך עמק זה התפתחו הערים העיקריות ובראשם סקופיה. מזרחה לעמק הוורדר נמצאת שפלת פלגוניה, אזור גידול הטבק העיקרי, שפלה פוריה שהייתה מיושבת עוד בימי קדם, בקצה שלה העיר ביטולה, ובליבה העיר פריליפ. בהרים שלידה מצודת הנשרים של קרוסובו, הקשורה למאבק המקדוני לעצמאות (לחצו למאמר על עצמאות מקדוניה)

סקופיה skopje 
לחצו כאן - מאמר על סקופיה

ביטולה (מונטסיר) bitola

העיר השנייה בגודלה במקדוניה, עם כמאה אלף תושבים, היא ביטולה (Bitola), שבעבר נקראה מונסטיר. בעיר זו הייתה קהילה יהודית עתיקה וחשובה, שרבים מבניה עלו לארץ בשנות ה-30. מי שנשאר נהרג בשואה, וכיום כמעט שלא נותר ממנה זכר. ביטולה שוכנת לרגלי הר פליסטר, המתנשא לגובה 2,600 מטר ונחשב לאולימפוס של דרום מקדוניה. במקום זה הקים בתחילה פיליפוס השני עיר בשם הרקאליה, ששרידים יפים ממנה נמצאים בפרברי ביטולה של היום (ראו ערך נפרד).
לאחר חורבן הראקליה על ידי הסלאבים הוקמה מונטסיר במקומה והיה לה תפקיד חשוב באימפריה הבולגרית סלאבית החדשה. במאה ה-11 בנה הצאר סמואל טירה בעיר. בימי הביניים נקראה ביטולה גם פלגוניה, ביטולה הוא השם הסלאבי של העיר. בזמן השלטון העותומאני הייתה מרכז מסחרי ופוליטי חשוב, העיר השנייה בגודלה בחלק האירופאי, לאחר סלוניקי, מרכז דיפלומטיה ותרבות. ולכן הוקמו כאן קונסוליות ופרחה קהילה יהודית ממוצא ספרדי. בנוסף לכך היא הייתה מרכז צבאי. בשיאו היה בביטולה מחנה קבע של חיילים ובו שלושים אלף איש. דבר זה הביא לפריחה לא רגילה של העיר והבזאר שלה וכן של כל הכפרים בסביבה. בית הספר לקצינים של הצבא העותומאני מוקם בביטולה ובו למד גם אתא טורק.
 
עד לפני מאה שנה הייתה ביטולה אחד ממרכזי תרבות הלאדינו בבלקן. ממנה יצאו מלומדים כמו איציק מולכו מהמאה ה16 שראה עצמו כעין משיח, ואחרים...
בתחילת המאה ה-20 חיו בביטולה אחת עשר אלף יהודים, אלא שרובם עלו לארץ וחלקם הלכו לארצות אחרות בעקבות המשבר הכללי הקשה. משלושת אלפים וחמש מאות שנשארו בביטולה בזמן מלחמת העולם השנייה נספו כמעט כולם.
כיום מנסים לשמר ולשחזר מורשת זו על ידי שיקום ושיפוץ בית הקברות העתיק, בפרויקט יפה שנקרא "בית החיים".
 
כדאי לראות:
בית הקברות היהודי וחדר הזיכרון שבו
הבאזר העתיק: שומר על האווירה המיוחדת
מסגדים: אגדר קאדי נבנה על ידי סינאן.
כנסיות: סנט דימיטרי סנט בוגורודיצה.
הבתים האירופאים, טיילת, גדות הנהר.

הראקליה heraklia
 
ליד ביטולה יש גם את השרידים של העיר היוונית הראקליה לינקסטיס. העיר של הרקולס בארץ הלינקס. העיר נוסדה על ידי פיליפ השני ממקדוניה במאה ה4 לפני הספירה, והייתה חלק מההתפשטות המקדונית בימיו של אביו של אלכסנדר מוקדון.
מהתקופה הרומאית שרדו בהראקליה התיאטרון, בית המרחץ שרידים נוספים. היא הייתה עיר חשובה על הוויא אגנטייה, גם בתקופה הביזנטית. ומקום מושב בישוף נוצרי. בהראקליה יש דוגמאות יפות שלפסיפסים מהתקופה הביזנטית הקדומה. העיר סבלה רבות מהפלישות של האוסטרוגוטים, ולבסוף נחרבה בפלישות של הסלאבים ואיבדה מחשיבותה.

 

 


פרילפ עיר הטבק של מקדוניה prilep

פריליפ הייתה בירה של נסיכות ימי ביניים קטנה, ומכאן ריבוי המנזרים והכנסיות. בה שלטו המלכים וולקסין ומרקו שנלחמו בעותומאניים וניסו לעצור את התקדמותם במאה ה-14. היא נקראת גם העיר שמתחת למגדל של מרקו. טירה ימי ביניימית הרוסה על גבעה סלעית צופה על העיר.
פריליפ הייתה מאז שחר ההיסטוריה זירה של מאורעות עצובים וקרבות קשים, בה חטף הצאר הבולגרי סמואל הראשון, השליט המתקדם בדורו, התקפת לב לאחר שהתבשר שהביזנטיים סימאו עיניהם של ארבע עשר אלף מחייליו. בה התחיל המרד נגד השלטון הפאשיסטי ב-1941.
באזור פריליפ ניתן למצוא את השיש הלבן ביותר בעולם, שנקרא "סיווק", משיש זה עשוי פסל החירות האמריקאי וגם הבית הלבן.
פריליפ היא אזור גידול טבק קלאסי, את עקבות הגידול והייבוש ניתן לראות במשך הקיץ.
כדאי לראות:
מנזר המלאכים, שרידים מהתקופה הביזנטית וכתב קירילי עתיק
כנסיית סנט ניקולה בכפר וורוש שהיה פעם חלק מפריליפ, ולמעשה פריליפ הייתה פרבר שלו! אחת הכנסיות היפות במקדוניה.

קרוסבו krusevo קן הנשרים של מקדוניה

קרוסובו היא קן הנשרים של מקדוניה, מקום שבו הם מרדו ב1905 ויצרו את האתוס הלאומי שלהם, מעין שילוב של מצדה ותל חי, כיום זאת עיר נופש בהרי מקדוניה, העיר הגבוהה במקדוניה – 1350 מטר, מוקפת יערות והרים וטבע פראי, מרכז למיעוט הוולכי. משמשת כמרכז לסקי בחורף. הייתה מרכז להתקוממות נגד העותומאניים במאה ה-20. נוסדה על ידי וולאכים ומקדונים שברחו מעלי פאשה האלבני בסוף המאה ה-18 ויצרו עיר משלהם בהרים. שימרה חלק מהמראה העתיק שלה, וניתן למצוא בה בתים מסורתיים וארכיטקטורה ייחודית, יש בה כ10.000 איש וכמה בתי הארחה מקסימים.
כדאי לראות:
את הגלריה של ניקולה מרטינובסקי – אחד הציירים המפורסמים במקדוניה ובן קרוסובו, הגלריה בבית עתיק שמשמש גם כמוזיאון אתנוגראפי.
מוזיאון ההתקוממות של לינדן.

 

 

מאמרים מקדוניה  - לחצו לקישור:

היסטוריה מקדוניה 

מצב עכשווי מקדוניה 

תרבות ודתות מקדוניה 

סטונהג בבלקן 

אור מיסטי בבלקן

מרכז מקדוניה

מערב מקדוניה

מזרח מקדוניה

אגם אוכריד

 עצמאות מקדוניה

 

הצעות לטיולים במקדוניה - לחצו לקישור

טיול לקבוצות סגורות

מקדוניה וצפון יוון

טיול מוזיקאלי

ג'יפים מקדוניה

קבוצות קטנות 

טיול יין במקדוניה ובולגריה

טראק בשמורת מברובו

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו