הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

משמעת ארגונית - טיולים לרחבי העולם

נזירים השואפים למצוינות – הדרך למשמעת ארגונית

התקנון האוגוסטיני ביחס לצניעות שמובילה למשמעת וצייתנות לממונים!  
מהותה של תנועת הנזירות והמסע האישי של הנזיר זה החיפוש אחר מצוינות - שלמות הנפש. לצורך כך מבודד עצמו הנזיר מהעולם ועובר למנזר. כדי שיוכל להפנות את כל משאביו למאבק למען שלמות – מצוינות בתחומי הנפש ולא יופרע על ידי טרדות היום יום. חיפוש זה אחר מצוינות בא לידי ביטוי בתקנון האוגוסטיני המסדיר את חיי הנזירות.
פרק שבע בתקנון האוגוסטיני מתייחס לצניעות, שמובילה למשמעת וצייתנות לממונים! התקנון לוקח את עניין הצניעות ומוצא בו ביטוי למצוינות אישית. פיתוח הצניעות דרך שלבים שונים לרמה של שלמות בצניעות. מצוינות בצניעות, מוביל לפתרון עניין המשמעת הארגונית של המנזר.
מסדרי הנזירים הוכיחו איך בכוח משמעת זו, שנולדת כתוצאה משאיפה למצוינות, ולא כתוצאה מכורח חיצוני כלשהו, ניתן לבסס ארגון כך שיוכל לפעול בצורה אפקטיבית מכוח מוטיבציה פנימית, משמעת אמיתית המבוססת על משמעת עצמית של החברים. כך ביחידות המובחרות של צה"ל, וכך היה גם בהיסטוריה.
לפניכם השלבים השונים של פיתוח הצניעות האישית לפי התקנון האוגוסטיני, פיתוח שנובע משאיפת הנפש למצוינות, שאיפה שהיא הכוח המניע של תנועת הנזירות. התקנון האוגוסטיני הוא דוגמא טובה לחיפוש האנושי אחר מצויינות, שלא משאירה שום פינה לא מטופלת ונכנסת לעומקים הפותחים את הדלת להצלחה אמיתית של החברה והארגון
האם גם אנחנו נוכל לעמוד בשלבים השונים של הצניעות, כפי שעושים הנזירים האוגוסטינים?

 

השלבים השונים של פיתוח צניעות - לפי התקנון האוגוסטיני:

1. יראת אלוהים. או בתרגום מעשי לימינו: יראת הארגון או המוסד! ואין הכוונה לפחד דווקא, אלא לגאווה ארגונית. לראיית מטרת העל של הארגון!
2. דיכוי רצון עצמי. כמו אמרתו הידועה של גון קנדי: אל תשאל מה הארגון יכול לעשות בשבילי, אלא מה אני יכול לעשות למען הארגון!?
3. הכפפת הרצון לממונים, מפני אהבת אלוהים. מי שקובע זה הבוס! וזה לא בגלל מי שהוא, אלא בגלל שכך צריך להיות, בכל רגע נתון יכול להיות רק מנהל אחד.
4. צייתנות בתנאים קשים, סותרים ואף לא צודקים. בכדי לשמור על שרשרת הניהול צריך לעיתים לעשות גם מה שלא נראה לנו נכון, המשמעת חשובה יותר.
5. ווידוי של מחשבות חוטאות ועשייה חוטאת נסתרת. כולנו חוטאים בסופו של דבר! מי שגר בבית של זכוכית שלא יזרוק אבנים. קצת צניעות לא תזיק. לפני שבאים בטענות לבוס, כדי להסתכל על עצמך.
6. סיפוק ביחס לא טוב והמשימות הקשות ביותר, הכרה בכך שהנך "עובד עני ולא שווה" בכל משימה נתונה. העיקר שנכנסת המשכורת.... 
7. הכרה אמיתית בנחיתות שלך מול כל השאר. חוץ ממשה, דויד, ערן...
8.  להיות מודרך רק על ידי החוקה של המנזר והדוגמא של האחראים. חוקה זה עניין אחד ודוגמא זה עניין אחר. רק מראה את החשיבות של דוגמא אישית של מנהל.
9. לדבר רק שנשאלים שאלה. התרגום המעשי של זה הוא לקצר את הישיבות. תן לאנשים להעביר רעיונותיהם, השגותיהם, בעיותיהם, בכתב...
10. לכבוש צחוק מתפרץ. לא להיות אחד מהחברה, לשמור דיסטנס, הומור הוא טוב, אבל לפעמים מטשטש את הגבולות.
11. רצינות, צניעות, תמציתיות והגיוניות בדיבור וקול רגוע. אלוהים הוא בפרטים הקטנים, את המשמעת צריך ליישם בעשייה רצינית, הגיונית ותמציתית. פועל יוצא מזה הוא דיאלוג רגוע.
12. הופעה חיצונית של הצניעות הפנימית. משמעת נמדדת על ידי התנהגות העובדים, סבלנותם, אם הם מאחרים לעבודה או לא, האם הם טורחים להתלבש כיאות או לא?


 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו