הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

נבואות הסיבילות - טיולים לרחבי העולם

ספר נבואות הסבילות

 הסבילות היו נביאות ימי קדם, הכותבים הרומאים מציינים עשר סבילות (וארו) ממקומות שונים ברחבי אגן הים התיכון. במאה ה6 לספירה נאספו נבואות הסבילות בספר גדול שנכתב על ידי אבות הכנסייה. הנבואות נתפשו כהוכחה לנכונות שליחותו של ישו. הסבילות אומצו באמנות ימי הביניים ואחד המייצגים היפים ביותר שלהן הוא על רצפת הקתדראלה הגותית בסיינה, שם יש ציור של כל אחת מהן בליווי ציטוטי נבואותיהן.

להלן תרגומים מכתובות המופיעות על רצפת הקתדראלה בסיינה. הציטוטים הם מספר נבואות הסבילות ומתייחסים להופעתו של ישו בעולם.

מה אמרו הסבילות?

הסיבליה של דלפי -  "דע את אלוהיך, שהוא הבן של אלוהים".

הסיבליה של קומאיאם – "אחרי שינה של שלושה ימים, הוא ישים סוף לגורל המוות, ואז, משחרר עצמו מהמוות, הוא יבוא לאור, מראה לראשונה את תחילת הגאולה".

הסיביליה של קומאן – "עתה הגיע התקופה האחרונה של שיר הקומאיאם, סדר חדש וגדלו של התקופות נולד מחדש, הבתולה חוזרת כרגע, הממלכות של סאטורן חוזרות. תולדה חדשה נשלחת עתה מהשמיים האצילים."

הסיביליה אריתראיאן – "ממושב גבוה בשמיים אלוהים הביט למטה על משרתיו הענווים, ויוולד בימים אלו מבתולה עבריה בעריסת האדמה".

הסיבליה הפרסית – "עם חמישה ככרות באותו הזמן, ועם שני דגים, הוא יספק חמשת אלפים איש במדבר, ולאחר מכן לוקח את כל החלקים שנותרו, הוא ימלא  שתים עשרה סלים לתקוות הרבים"

הסיביליה הלובית – "הוא יפול לידי הרשעים, הם יכו את אלוהים מכות בידיהם המזוהמות למרות היותו מושא להשפלות, רחמים, הוא ייתן תקווה לאלו הם מושא לרחמים".

בנוסף לכך: "בקבלו מכות הוא יהיה שקט, הוא יתן את גבו הקדוש לרצועות".

הסיבליה ההלנספונטית – "הם נתנו מרור במקום אוכל, וחומץ לצמא, שולחן לא מקבל פנים הם יראו. והפרוכת של המקדש תקרע, ובאמצע היום יהיה חושך למשך שלוש שעות."

הסיביליה הפריגית – "מהשמיים החצוצרה תשמיע קול קינתה. והאדמה המבוקעת תראה תוהו קדום. כל המלכים יבוא לכסא משפט האלוהים, אלוהים עצמו, שופט את הרשעים והקדושים באותו הזמן, ישלח את הרשעים לחשכה באש, אך כל אותם קדושים יחיו שוב על פני האדמה."

הסיביליה הסמיאנית – "מפני שאת יהודה הטיפשה, לא הכרת את אלוהיך שמאיר את מחשבותיהם של בני אדם, אלא עיטרת אותו בכתר קוצים, וערבת מרור נורא".

הסיבליה האלבוניאנית (טיבורתינית) – "המשיח יוולד בבית לחם. הוא יוכרז בנצרת, השור השלוו נמצא בעליה, מייסד השלום. הוא אם שמחה שחזה ייתן לו חלב".

 

כתובות נוספות המופיעות ברצפת הקתדראלה בסיינה

כתובת הרמס טרימגיסטוס (המשולש בחוכמה):
ביד אחת הוא נשען על כתובת שעומדת על שני ספינקסים. "אלוהים, היוצר של כל הדברים, ברא אלוהים נראה שני ועשה אותו ראשון ואחד בלבד, שבו הוא היה מרוצה, אהב אותו כבנו שנקרא המילה הקדושה"
ביד שנייה הוא נותן ספר לשני אנשים ועליו כתוב: "קבלו אותיות וחוקים הו מצרים."
"הרמס מרקוריוס טרימגיסטוס, עמיתו של משה"

האלגוריה על הר החוכמה:

מעל ראש האישה: "הו אנשים, מהרו לבו כאן למעלה, טפסו על ההר הסלעי, כף היד הנותנת שלווה תהיה גמול ראוי על מאמציכם".

הדמויות על ציור גלגל החיים:

אפיקטטוס – "אדם לא צריך להתגאות במתנות הגורל, אלא בטוב של הנפש".

אריסטו – "צריך אומץ וכוח לפעולה, אהבת ידע למנוחה, מזג טוב וצדק בשני המקרים, ומעל הכול כשאדם במנוחה ושלום. למעשה, מלחמה מכריחה את האדם להיות צודק ובעל מזג טוב, בעוד שההנאה מעושר והישארות בטל שמלווה שלום, עושה אותם במקום זאת גסי רוח."

סנקה – "הרבה דברים שמורשים לאדם הנמוך ביותר ששוכב נשכח בפינה, לא מורשים לך: עושר גדול הוא עבדות גדולה."

איופרידיס – "אמרתי לך, בני, לחפש מזל בעבודה קשה."

 

 

מאמרים בנושא דת רומאית
 
מאמרים בנושא רומא העתיקה
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו