הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

נגורנו קרבך - טיולים לרחבי העולם

נגורנו קרבך
באזור זה נשמרו כמה ממנזרי ימי הביניים היפים ביותר, בין היערות והנקיקים. מפני תוואי הנוף השונים משאר מקומות ארמניה, בכך שהם יותר מחורצים ומיוערים, הניידות באזור זה קשה ולכן פולשים שהגיעו לארמניה מהמזרח והרסו את המנזרים במקומות אחרים, כגון המונגולים, או תימור לנג, לא הטריחו עצמם להגיע לאזור זה, וכך האתרים ניצלו.
אזור נגורנו קרבך מזכיר הרים תלולים באירופה או בבלקן, תפאורה ציורית לאחוזות ימי ביניים, המבנה הפיאודלי נשמר כאן גם בתקופות של כאוס במקומות אחרים, במאה ה13 עולה לשלטון השושלת של חסן גלאל הארמני, והיא שולטת עד המאה ה19. הם רואים את עצמם כאחרוני השליטים הארמנים העצמאיים, ישות מדינית ארמנית אוטונומית שייעודה לשמר את המורשת ולכן בונים ומפארים את המנזרים, שהפכו למרכזי לימוד, חקלאות, תמיכה באוכלוסייה הכפרית שמסביב, והפצת אור
ותרבות.
חבל נגורנו קרבך היום הוא הלכה למעשה חלק מארמניה, השם הנוסף שלו הוא ארטצח artsach. למרות שהוא מכריז על עצמו כמדינה עצמאית – הרפובליקה של ארטצח . המעבר מארמניה אליו הוא פשוט וכרוך בהוצאת וויזה בגבול, ישנו מעבר צפוני בכביש המגיע מימת סוואן, ומעבר דרומי בכביש המגיע מגוריס. שניהם כבישים טובים שלאורכם נופים נפלאים. המנזר הראשון הנמצא בגדות הקניון הוא מנזר דדיוונק
 

אתרים בנגורנו קרבך 

מנזר דדיוונק dadivank
המנזר הוא הרמוניה של טבע ואדם היוצרת תרבות, הוא מרשים בעיצוב שלו המתייחד במיקום נופי מושלם והדהוד של הונף בבניין וחרוטיו.
דדי היה תלמיד קרוב של השליח יהודה תדיאוס, אחד מ12 השליחים והאיש שנחשב למפיץ הנצרות בארמניה. (מקום קבורתו בצפון איראן, הוא אתר עלייה לרגל ומנזר של הארמנים). הוא הגיע לקרבך בכדי להפיץ את הנצרות בחבל, כבר במאה ה1 לספירה ונקבר במקום. על שמו קרוי המנזר. דדי הוא תלמיד של תדי (תדיאוס).
המנזר עצמו נבנה במאה ה9, זמן עלייתה של ארמניה בהנהגת השושלת הברגטית, הם בנו את העיר אני, לא רחוק מירוואן, אלא שכאן היו נסיכים מקומיים של אזור khachen הקבורים במקום
מתחת למגדל הפעמון ישנם שני חצקרים יפים ואומנותיים במיוחד, הם מעתיקים קישוטים על בדים של נסיך החבל, אלא שכאן זה באבן.
במתחם יש גווית יפה, שרידי כנסייה מלבנית הרוסה, וכנסייה משוחזרת מרכזית בצורת צלב עם חרוט מוגבה הנח על 12 קשתות. החרוט והגליל המוגבה הם פנינת אדריכלות בתוך הכנסייה נשמרו כמה ציורי קיר נדירים מהמאה ה13, באחד מהם נראים מלאכים.
 
מנזר ומרכז הלימוד של גנדזסר gandzasar
משמעות השם גנדזסר היא "הר האוצרות" ואכן זהו מתחם מרשים על ראש הר בנוף קדומים ליד הכפר וונק vank שבו יש מרכז ללימוד כתבים עתיקים ואחד המנזרים היפים בארמניה, קומפלקס שהיה מעין אוניברסיטה בימי קדם כמו מנזר טטב. הקים אותו הנסיך הארמני של חחן khachen חסן גלאל ווהטנגיאן, האזור של קרבך מאופיין בקרבה לאיראן, הוא היה מחוז של איראן שנים רבות והשמות הפרטיים מסגירים את הקרבה.
לפי האגדה במנזר נמצא ראשו של לא אחר מאשר יוחנן המטביל, שהובא לכאן במהלך מסעי הצלב מארמניה הקטנה – אזור קיליקיה, שהייתה בת ברית של הצלבנים. ובנוסף לכך שרידים של אביו זכריה.
חדר הספרים של המנזר כלל הרבה כתבים עתיקים שנשמרו כאן יותר ממקומות אחרים בארמניה, כיום יש כאן מוזיאון ומכון לימוד של כתבים אלו בראשות הארכיבישוף של ארטצח artsakh כך נקרא אזור נגורנו קרבך בפי הארמנים. המדינה החדשה נקראת הרפובליקה של ארטצח בזמנים עתיקים
הכנסייה המרכזית על שם יוחנן המטביל מתפארת בכיפה נפלאה הבנויה מגליל מחולק ל16 פאות ועליו חרוט יפה, על הפאות תגליפים ועיטורים, ובאופן כללי על קירות המבנה תגליפים פיסוליים רבים, וכך גם בתוכו.
בתוך הכנסייה ובגוויט ממערב לה קבורים נסיכי החבל מייסד השושלת של חסן גלאל.
 
המנזר בגנדזסר הוא המרכז הנוצרי של האזור, ואף היה מעין קתוליקון כמו באיצמדיאזין בו ישב ויושב ראש הכנסייה המקומי, מקום של מלכים ומנהיגים דתיים. המתחם מוקף בחומה גבוהה ונראה כמו מבצר על ראש ההר, בחומה חדרים רבים ששימשו למגורים ולימוד. מחוץ לחומה מבנה חדש שהוא מוזיאון ומרכז לימוד של ספרים עתיקים. 
מנזר אמרס Amaras
נמצא באזורים הנמוכים של ארטצח, מוקף בשדות של עצי תות, מהם המקומיים עושים וודקה ייחודית. זה היה מרכז לימוד והשכלה עתיק הקשור להגעת הנצרות והפצתה בארמניה. ייסד אותו לא אחר מאשר גרגורי המאיר, והמשיך את מפעלו הנכד שלו גריגוריס שנקבר במקום ב364 לספירה. הקבר שלו נמצא בחדר קריפטה מתחת לאדמה, קדוש ומשמש מקום עליה לרגל. כאן לימד מסרופ את הכתבים המתורגמים החדשים וייסד בית ספר ראשון מסוגו.
המקום נהרס על ידי המונגולים ותימור לנג ונבנה מחדש במאה ה19, כיום יש סביבו חומות מבצר מרשימות וחדרים צמודים אליהם, החצר הגדולה נראית כמו חאן ענק. ואכן היא שימשה לפעולות כלכליות

 
מאמרים על ארמניה - לחצו לקישור
פרהיסטוריה ארמנית
דת זרתוסטרא
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו