הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

נצרות יוונית - טיולים לרחבי העולם

ביוון של היום יש תפקיד חשוב לכנסייה, היוונים היו האנשים הראשונים שקיבלו את הנצרות, רוב המכתבים של פאולוס ופטר בברית החדשה מופנים לקהילות דוברות יוונים, הספר עצמו נכתב ביוונית ומושפע מתפישות הפילוסופיה והמסתורין ההלני. ההלניזם השתלט במידה רבה על מזרח האימפריה הרומית ובשלב מסוים אף הוחלפה השפה הלטינית ביוונית כשפה רשמית.
בשנת 310 לספירה עולה לשלטון קונסטנטינוס הגדול שמעביר את הבירה לקונסטנטינופול (כיום איסטנבול) והופך את הנצרות לדת רשמית, הוא מכנס ועידות כנסיה המחליטות על עיקרי האמונה הנוצרית, מרכז הפעילות התרבותית והדתית עובר למזרח, לאזור הים האגאי. בסוף אותה מאה מתחלקת האימפריה הרומית לשניים ומזמן זה והלאה היא נקראת האימפריה הביזנטית, ומתקיימת במשך יותר מאלף שנה.
יוון של היום היא במידה רבה המשך של האימפריה הביזנטית.

הפטריארכיה של קונסטנטינופול
 
בתקופה הביזנטית היו כנסיות ומנזרי יוון תחת שליטת הפטריארכיה של קונסטנטינופול, שמקום מושבה נמצא ברובע פנר איסטנבול במיקום נסתר לא רחוק מהבוספורוס.
ישנם חלקים ביוון (כמו הר אתוס), וברחבי העולם שמסיבות היסטוריות נמצאים תחת השלטון של פטריארך קונסטנטינופול עד היום, במיוחד בעולם המערבי. כחמישה מיליון מאמינים נמצאים תחת אחריות ישירה של פטריארכיה זו במקומות שונים בעולם, החל מסקנדינביה וכלה בארצות הברית, וגם חלקים מיוון.
לפטריארך בקונסטנטינופול בלבד שמורה הזכות לקרוא לכינוסים של כל ראשי הכנסייה האורתודוקסית. הפטריארכיה היא אקונמנית ecumen – זאת אומרת שואפת לאחדות רוחניות של כל העולם הנוצרי.
האבות הראשונים של פטריארכיה זו היו בזיל הגדול, גרגורי מניסה, גרגורי מנזיאנזן, יוחנן (ג'ון) כירסוסטמוס במאה הרביעית. המשיך את דרכם הפטריארך פוטיוס במאה התשיעית לספירה. בימים אלו הייתה זו הפטריארכיה החזקה והמשפיעה בעולם, הקשורה קשר בל יינתק עם הקיסרים הביזנטיים ששלטו על העולם כולו.
עם ירידתה של קונסטנטינופול והכיבוש שלה על ידי העותומאניים במאה ה15 ירד קרנה של הפטריארכיה של קונסטנטינופול שנהייתה בת חסות של הסולטאנים. אלא שעדיין היה לה תפקיד מרכזי כאחראית על הנוצרים הרבים ברחבי האימפריה. לאחר נפילת העותומאניים, חילופי האוכלוסייה בין יוון ותורכיה, וכינונה של פטריארכיה יוונית עצמאית במאה ה19, לא נותרו הרבה נוצרים בתחום שליטתה והיא ירדה מגדולתה.  אלא שמעבר לתפקיד האזורי יש לה תפקיד נוסף שהוא בחלקו ייצוגי, היא ראש לכל הפטריארכיות האורתודוקסיות האחרות, מי שבראשה הוא כעין נשיא (ללא הרבה סמכויות) של כל הנוצרים האורתודוקסים ברחבי העולם, ממשיכו של אנדרו הקדוש - בכיר השליחים, הנחשב לפטריארך אקונומי (המקבל סמכותו ישירות מהשליחים).

הפטריארכיה של יוון
 
עם הקמתה של יוון והשתחררותה מהשלטון העותומאני בתחילת המאה ה19 התעורר הצורך להפריד בין הנוצרים שזכו זה עתה לחירות, לבין הנוצרים האחרים באימפריה העותומאנית שנשארו תחת החסות של פטריארכית קונסטנטינופול, שהייתה תחת השפעת התורכים. חלוקה זו התקבלה והופיע בצורת הקמת פטריארכיה עצמאית המונהגת על ידי ארכיבישוף אתונה בתמיכת מהממשלה.
 
מאז ועד היום, כמרים מקבלים משכורת ממשלתית ותקציבים. תחום השפעתה של הפטריארכיה של יוון היה בתחילה גבולות המדינה המצומצמת ועם כיבוש צפון יוון מידי התורכים ב1912, נוספו מחוזות נוספים, אלא שיש להם מעמד שונה המשתף את פטריארך קונסטנטינופול באחריות עליהם. חלקים מיוון כגון הר אתוס, כרתים והדודקדנס, נשארו תחת שליטה ישירה של פטריארך קונסטנטינופול.
לפטריארכיה של יוון ישנם קשרים מיוחדים עם זו של קונסטנטינופול והיא אחראית על שבעה עשר מיליון מאמינים ביוון ורחבי העולם. בארץ יש להם שלושה מנזרים: חקל דמא, חריטון וגרסימוס, מכיוון שהכמרים מקבלים משכורת מממשלת יוון, ניתן למצוא על המנזרים דגלי יוון.

מאמרים על יוון הביזנטית נוצרית
מנזרי יוון
הר אתוס
גרגורי פלמס

סדרת מאמרים נצרות יוונית
מיסטיקה ביזנטית
היסטוריה ביזנטית
 

מאמרים על תרבות יוון - לחצו לקישור

סדרת מאמרים אלי יוון
סדרת מאמרים דת יוון
סדרת מאמרים מיסטריות ביוון
סדרת מאמרים היסטוריה יוון
סדרת מאמרים מיתולוגיה יוונית
מסע הגיבור
תיאטרון יווני
פילוסופיה יוונית
הדרך היוונית
 
מאמרים על אזורים  ואתרים ביוון - לחצו לקישור
אתרים ביוון
תרקיה היוונית
מקדוניה היוונית
אפירוס
כרתים
סמותרקי
אלואסיס
פרתנון באתונה
תבאי
פלפונס
דלפי
סלוניקי

 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו