הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

נצרות - טיולים לרחבי העולם

מעבר לסיפור הפשוט

אם ניקח את הסיפור הנוצרי כפשוטו, הרי שהוא נשמע מופרך לחלוטין: מרים הייתה בתולה! ישוע היה בן אלוהים, הוא הלך על המים, מת וקם לתחייה. אוכלים מצייה שהיא דמו... היכן נשמעו דברים כאלה! ובכל זאת קרוב לשני מיליארד מאמינים נוצרים בעולם מאמינים בכך. רובם הגדול פשוט גדלו על מסורת או אמונה בלי לשאול שאלות, אך היו גם אנשים חושבים, ששאלו שאלות, הקשו קושיות, ולא קיבלו את הסיפור הנוצרי כפשוטו, אלא ניסו להבין את המשמעות הטמונה בו.
גם ביהדות יש אותה תופעה: אם ניקח את סיפורי האבות כפשוטם: יעקב קונה את הבכורה מעשיו בנזיד עדשים, נותן לאביו ,יצחק, למשש פרווה במקום את ידו. אברהם נכון להקריב את בנו יצחק כי אלוהים רוצה לנסותו. גם אלו נשמעים כסיפורי בדים, אלא שכאן באים לעזרתנו המדרש ולאחריו תורת הסוד היהודית, הקבלה, המבארים את המשמעות החבויה בטקסט, בסיפורים, בשמות, במילים ואף במספרים, בצורות ובצבעים.

הסיפור של ישוע מבוסס על מוטיבים אנושיים בסיסיים שמשותפים לכל המין האנושי, הקיימים בתת מודע הקולקטיבי שלנו, אחרת הנצרות לא הייתה רוכשת מיליארדי מאמינים. אלו לא מוטיבים של חולשה, כפי שטענו רבים בתקופת ההשכלה והתקופה המודרנית (אופיום להמונים, כפי שטען מרקס, למשל), אלא דברים הקשורים לנפש ולעולם הרגשי שלנו.
רובנו, למשל, חיים בתחושה שהחיים מנסים כל הזמן לקחת מאיתנו. הבנק רוצה לקחת, ניידות משטרת התנועה מחפשות אותנו, הפקחים העירוניים גם, הילדים רוצים תשומת לב, וגם האישה או הבעל. בעבודה כל אחד חושב שהוא מרכז העולם וכו'.

הנוצרי המעמיק, לא זה שהולך לכנסייה ביום ראשון בכדי לזכות בחיי נצח, חי בתחושה שיש מי שמוכן גם לתת, ולא רק שמוכן לתת אלא שנתן את הכל, וכל הזמן מתוך אהבה צרופה, מבלי לבקש תמורה, ואפילו מוכן לסבול בשבילנו ולשאת את חטאינו. אדם זה הוא, כמובן, ישוע, אלא שישוע זה הוא מטאפורה להופעה של אלוהים בעולם. אלוהים נתן לנו את המתנה הגדולה ביותר, את החיים, וכל הזמן מעניק לנו: אוויר, מים, אדמה לדרוך עליה, את כל שאנו צריכים. כל אלו הם התגלותו של ישוע בעולם. המשמעות האמיתית של ישוע היא התממשות האל בחומר, וטבעו האמיתי של ישוע נמצא בכל דבר, אלא שאיננו מסוגלים לראות זאת. אנחנו שקועים בתלונות אינסופיות וברחמים עצמיים, במקום להודות לבורא.
השילוש, לדוגמה, נתפש על ידי הנוצרי המיסטי המעמיק כהופעה של אותו דבר בשלושה אופנים שונים. השמש זה האב – אלוהים, קרן השמש זה רוח הקודש, ההשפעה של השמש עלינו זה הבן – ישוע. והרי השמש מאירה ומחממת אותנו כל הזמן, זאת אומרת שישוע כל הזמן מתממש בעולם הזה, גם כיום, בשבילנו ולמעננו, נותן לנו את מתנת החיים בלי לבקש תמורה, והוא מאיר עלינו גם כשאנחנו חוטאים, כועסים, ואף אלימים, ועל ידי כך נושא את חטאינו באופן אינסופי, עד שנתעורר ותבוא לעולם גאולה.
אחד המוטיבים הבסיסיים בנצרות הוא הקורבן בדרך של אהבה. זהו מוטיב קדום מאד, המופיע כבר במצרים העתיקה, בסיפור הרצח והתחייה של אוזיריס. מוטיב הקורבן בדרך האהבה מופיע גם כיום בסיפורי ילדים כגון נרניה – האריה, המכשפה וארון הבגדים, וגם בחיים שלנו: אנחנו יודעים שבכדי להגיע לשלב חדש בחיים צריך להקריב משהו מתוכנו, תפיסת עולם ישנה, למשל.
לאחרונה נפוץ ספר בשם: "ויתורים הכרחיים" המדבר על ויתורים מרצון על האגו ועל העצמי כשלבי התפתחות בחיים. כולנו יודעים שבשלב כלשהו של חיינו ניאלץ לוותר על משהו. הורים, למשל, מוותרים על זמן חופשי לטובת הילדים ועושים זאת באהבה, הוויתור וההקרבה הם ארכיטיפים קולקטיבים תת מודעים הקיימים בדת הנוצרית בחייו ובדמותו של ישוע. בכל אימא ואבא טבוע אינסטינקט זה, ולכן הוויתור וההקרבה של ישוע מדברים אליהם באופן תת מודע.
ארכיטיפ קולקטיבי תת מודע אחר הקיים בדת הנוצרית, קשור למוטיב המוות והתחייה מחדש: ישוע מת וקם לתחייה לאחר שלושה ימים וזהו האירוע החשוב ביותר בדת הנוצרית. כל נוצרי מאמין שישוע קם לתחייה וזה בסיס אמונתו, אך מעטים מבינים את המשמעות העמוקה של הדבר. דברים רבים בעולם עוברים שלבים של מוות ותחייה מחודשת: העצים בשלכת, האדם בשנתו והשמש במהלך הלילה. בימי קדם נתפשה שקיעת השמש כמוות שבו היא יורדת לעולם התחתון, נאבקת במפלצות החושך, יוצאת מנצחת וקמה לתחייה למחרת. כשהנוצרים החלו בבניית כנסיות, הם עשו זאת על פי המודל של מקדשים פאגאניים, שכוונו כלפי מזרח, לעבר זריחת השמש. ישוע זוהה עם השמש, עם גיבור השמש, הליוס, המת כל לילה וקם לתחייה מחדש. לכן ציירו מעל ראשו ומעל ראש קדושים אחרים, הילה מוזהבת, שמזכירה שמש, כדוגמת ההילה שהייתה סביב הליוס.

הנוצרי המעמיק מנסה לדלות מהסיפור של ישוע מוטיבים אוניברסאליים הרלוונטיים לחייו האישיים בפרט, ולחיים אנושיים בכלל. מעבר לסיפור הפשוט קיימות אמיתות הנכונות גם כיום, ישוע נותן תשובות למי שרוצה לשמוע. "דפקו וייפתח לכם" הוא אומר.
 

הדת הנפוצה ביותר בעולם

הנצרות היא הדת הנפוצה ביותר בעולם, מעל לשני מיליארד מאמינים הפזורים על פני חמש יבשות. לאחר קריאת המאמרים הבאים תוכלו להבין את ההבדלים בין הזרמים השונים של הנצרות, להכיר את הדמויות המרכזיות שבכל זרם, ולהעשיר ידיעותכם במבנה הכנסייה הנוצרי​קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
נצרות אורתודוקסית
נצרות סלאבית
נצרות קתולית
נצרות פרוטסטנטית
נצרות מונופיזיטית
נזירות מצרית
נצרות כופרת
נצרות אתיופית

מאמרים באתר תרבויות עולמי ישראל - לחצו לקישור
סדרת מאמרים כללי
נצרות קופטית
נצרות מרונית
נצרות סורית

מאמרים נוספים בנושאי נצרות - לחצו לקישור
מיסטיקה נוצרית
קדושים בנצרות 

מאמרים חדשים
מאמרים בנושאי נצרות
מאמרים בנושאי גנוסטיות
מאמרים בנושאי סופים בעולם
מאמרים בנושאים רוחניים
מאמרים בנושאי היסטוריה אלטרנטיבית

מאמרים בנושאי מדעי הדתות
מאמרים בנושאי דמנהור ומקדש האדם באיטליה
מאמרים בנושאי חוקים טבעיים והעולמות הלא נראים

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו