הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

סופיות מוקדמת - טיולים לרחבי העולם

הסופיות המוקדמת הושפעה על ידי מספר דמויות אגדתיות:

חסן בסרי היה בהתכתבות עם חליף עומאר השני האומאווי, שנחשב לחליף צדיק ושלט בשנים 717-720. בין תלמידותיו הייתה רבעא אל אדוויה. שמתה ב801. 
החליף השיעי השישי – געפר צדיק, מת 765, הוא גיבש את הרעיונות המיסטיים. מופיע כדמות חשובה אצל הדרווישים הקלנדרים והבקטשים, חילק את הדרגות להבנה של הקוראן ל-4 רמות: רגיל, אזוטרי, חסד הקשור לקדושים ומציאות לנביאים. 
בין מייסדי בית ספר החורסני של הסופיות היה איברהים איבן אדהם, ממשפחת מלכים מבלח, היורש של שקיק אל בלחי, נתן את הרעיונות הראשונים על שלבי התפישה המיסטית ועל אהבה טהורה לאל.
מרוו הייתה מרכז נוסף של התפתחות הסופיות. שם היו אנשים כמו עבדאלה איוב אל מובראק ובישר איבן אל חנף, הידוע בשם אל האפי - היחף. בסוף המאה ה-8 תחילת המאה ה-9

מורים סופים מהמאה ה-9

תחילת השלטון העבאסי היה זמן של לימוד, תרגום העבודות הפילוסופיות של היוונים, תחילת המדע והתיאולוגיה האורתודוקסית האסלאמית, תחילת התיאוריה הסופית. המורים הבולטים הם מוחשבי מבסרה - מת 837. הוא דיבר על מאבק בתכונות השליליות ומשמעת והתבוננות פסיכולוגית. דול נון ממצרים - מת ב874. הוא עשה חיבור בין הסופיות לבין החוכמה המצרית של ההרמטיזם ודיבר על ידע שמושג בדרך אחרת. ביסטמי - מת 874, הוא הראשון שהגיע לכיליון, היה מעין חכם זן סופי שניקה עצמו מעצמו. 

גונאיד, מת 910 הוא המשקל נגד לביסטמי, הטראנס הוא רק חלק בדרך, לאחר מכן בא פיכחון, כשאדם רואה עצמו תמיד בנוכחות האל. צריך לשמור את הדרך נסתרת, גונאיד מתחיל להשתמש באנלוגיה של אור לבטא רעיונות אלוהיים

אל חלג' לימד בחורסן במשך חמש שנים, ולאחר מכן עשה מסעות עם חסידיו להודו, טורקיסטן, ובגדד, שם הוא טען שאלוהים נמצא בו, חסידיו ראו בו מעין משיח. הוא הוצא להורג ב922.
בחורסן היה זה חכים אל תרמזי, הוא דיבר על עניין הקדושה, ופיתח את כת הקדושים.

 

 

אבו סעיד איבן אבול קהר.

968 – 1049. היה קשור לגזנה בירת האימפריה הגזדוונית. הוא נפגש עם איבן סינא: איבן סינא אמר: "מה שאני יודע הוא רואה". ואבו סעיד אמר: "מה שאני רואה הוא יודע". הוא עשה שיחות עם תלמידיו שנרשמו בצורת חרוזים. המייסדים של המדינה הסלגוקית – טוגרול בג וצגרי בג באו לבקש את ברכתו. גם לאחר מותו באו ניזאם אל מולק ואל ארסלן לבקר את קברו.
 

פולחן קדושים

לכל עיר היה את הקדוש שלה
בוכרה: המאוזוליאום של שייח סאיף א דין בהרזי.
קש – מאוזוליאום של שמס א דין קולל, נור א סין בסיר, בורקן א דין סגרדגי.
טשקנט – סאין א דין בבה, זנגי אתא.
סמרקנד – שהאי זינדה, אפרסיאב, דניאל.

שייח' יוסוף אל חמדני
גם הקדגוויה וגם היאסוויה מתייחסים אליו, נולד בחמדן באיראן. למד בבגדד אצל אל ראזלי, הגיע לבוכרה סמרקנד מרוו והראט ובנה במרוו חנקה, היה הקוטב של הזמן, לימד בסמרקנד ארבעה תלמידים, ביניהם יאסווי וקדגוון.

 

 

מאמרים בנושא הסופים - לחצו לקישור
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו