הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

סופים בסכנין - טיולים לרחבי העולם

 

סופים בסכנין - שייח' אבן פלסטין

את אבו פלסטין פגשתי לראשונה לפני כ-18 שנה. כבר אז ידעתי על הסופים, אך לא הכרתי איש מהם. סיפרו לי שבסכנין, לא רחוק ממקום מגורי, יש שייח' סופי ומסגד. המסגד נראה מהכביש הראשי והוא בולט בצבעים הכחול והירוק שלו עם פסי הזהב. החלטתי לבדוק את העניין.
אבו פלסטין ישב בחדר האירוח והפגישות שמתחת למסגד, והעביר, כמו תמיד, את המחתה בין הגחלים הלוחשות שעל השולחן שלפניו. מדי פעם הוא הדליק באחת מהגחלים הלוחשות סיגריה.
"ידעת שהאדם עובד על חשמל"? היה הדבר הראשון שהוא אמר לי.
"כן אני יודע", עניתי, לא בטוח שהוא ואני מתכוונים לאותו הדבר.
"השקע זה האלוהים", המשיך אבו פלסטין, "אם התקע בשקע, החשמל עובד, ואם לא אז המכשיר מקולקל".
כך החלה היכרותנו. בהמשך הוזמנתי לטקס ‘זיכר’ שנערך בכל יום חמישי בערב. לכבודי העביר אבו פלסטין את השיעור בעברית. לאחר זמן קצר הוציא מישהו תוף גדול, הקבוצה הסתדרה במעגל והשייח' החל לנצח על קריאות "אללה" קצובות. תוך כדי נענועים ותנועות, החלו האנשים קופצים על מקומם ואני קפצתי עם כולם.
אבו פלסטין הסתובב במרכז המעגל מכוון את הקוראים והקופצים. קפצתי וצעקתי "אללה" כמו שרק סופי אמיתי יכול לצעוק. "כולנו בני אדם", אמר אבו פלסטין, "אין הבדל בינינו", כולנו עובדים את אותו האלוהים".


כמה ימים אחר כך נסעתי באחד משבילי האזור, מלפני נעצרה לפתע מכונית ומתוכה קפצו אבו פלסטין ועוד כמה סופים. הם לא זיהו אותי. הם רצו לצד הדרך שם שכבה ציפור פצועה, כאילו ראו בן אדם פצוע שוכב בצד הכביש. הדרך שבה הגיבו, חיממה את ליבי וגרמה לי לראות שיש משהו מיוחד בדרך שאותה הם עושים.
אבו פלסטין וחבריו מסתובבים בגלביות לבנות, סימן להיותם חג', כלומר אנשים שביצעו את עליית הרגל למכה. אבו פלסטין סיפר לי שכשהוא היה בערב הסעודית הוא אמר לכולם שהוא מישראל ולא מפלסטין. לערבים הוא אומר שהוא מישראל, ובישראל הוא קורא לעצמו אבו פלסטין.
"זה הכל חיצוני", אומר אבו פלסטין, "הכל עניין של גלביות"… העניין הוא לא הגלבייה, אלא התוכן - האדם. ה'בחוץ' יכול להיות בזבל, אבל ה'בפנים' - הלב, מחובר לתקע – לאלוהים

השייח' מעזה

מאוחר יותר נפגשתי לראשונה עם השייח' של שייח' פלסטין הגר בעזה. ישבנו על מרפסת ביתי ואכלנו אבטיח. לאחר מכן המשכנו לשבת כשאנו מסתכלים על הנוף, איש איש שקוע בהרהוריו. דבר לא נאמר, אך שררה בינינו אינטימיות נעימה. לבסוף אמר השייח' של השייח': "יאללה"… שלושתם קמו, נפרדנו לשלום והם נסעו לדרכם.
כמה שנים מאוחר יותר במסגרת מחקרי על הסופים נתקלתי באחד התרגילים הבסיסיים שלהם הנקרא ‘סוחבאת’ שבו התלמיד יושב עם השייח' ודבר לא נאמר, וגם לא צריך להאמר. אז הבנתי את מה שאירע על מרפסת ביתי. השייח' בדק אותי. ניסה להרגיש מי האדם לפניו ואני הרגשתי מעט מרוחניותו של השייח'.


מאמרים על הסופים באתר "תרבויות עולמי חוץ לארץ" - לחצו לקישור
הדרווישים המחוללים
הדרווישים הבקטשים
סופים במרכז אסיה
סופים בעולם

מאמרים על הסופים ב"תרבויות עולמי ישראל" - לחצו לקישור
שיעורי סופיזם
רשימת כל המאמרים
 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו