הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

סלאבים - טיולים לרחבי העולם

העמים הסלאבים.
כנראה שמשמעות המילה סלאבי, היא לשמוע, ומכאן שהמילה סלאבים פירושה אנשים שמבינים שפתו של האחר, להבדיל מנוכרים שנקראים "אנשים ללא שפה".
הסלאבים חיו בין הדניסטר והוויסטולה במשך אלף שנה, נשלטים על ידי הונים, גותים, סקיתים, ועוד.. אך למעשה הם נעזבו לנפשם ופתחו חקלאות מתקדמת בין היערות והביצות של מזרח אירופה, חיים בצורה שבטית בכפרים המתמזגים עם הסביבה. לאחר פלישת ההונים, הבולגרים והאוורים לאירופה הסלאבים באו בעקבותיהם ושיפרו מיקום לעבר הבלקן. החל מהמאות 6 -7 ישנם עמים סלאבים בבלקן, ואלו נקראים סלאבים דרומיים, ישנם עמים סלאבים בצפון אירופה – ואילו נקראים סלאבים צפוניים (פולנים, מוראבים) וישנם עמים סלאבים במזרח אירופה ואלו נקראים סלאבים מזרחיים (רוסים, אוקראינים). המקור של כל השפות של עמי מזרח אירופה הוא דומה, שפה סלאבית קדומה.
 
אפשר לדמות את התיישבות העמים הנוכחיים באירופה לנדודים בשלושה גלים: בתחילה באו ההודו אירופאים שהתחלקו לכמה קבוצות: יוונים ותרקים, אילירים, קלטים, לטינים. לאחריהם באו הגרמנים שמהם נוצרו האנגלו סכסונים, הפרנקים. ולבסוף באו הסלאבים. אירופה המערבית של היום היא שילוב של הודו אירופאים וגרמנים, בעוד שאירופה המזרחית היא ברובה סלאבית.
הסלאבים היו מאוגדים בברית שבטים רופפת ולא הייתה להם ממלכה גדולה משל עצמם עד שנכבשו והוטמעו בעמים אחרים וכך נוצרה הממלכה הסלאבית הראשונה בבולגריה בעזרת שבט תורכי, במאה ה8 לספירה, או נסיכות קייב ברוסיה במאה ה9 לספירה בעזרת פולשים מהצפון – נורמנים. במאה ה12 נוצרת ממלכה סלאבית סרבית, אלא שהפעם זה ממקור עצמאי, תחת הנהגת שושלת נמניאה הנמרצת שמקימה כנסייה עצמאית לאומית.
במאה ה20 היה ניסיון לאחד את רוב הסלאבים הדרומיים של הבלקן (חוץ מהבולגרים) תחת האידיאולוגיה הפאן סלאבית במדינה של יוגוסלביה, שהורכבה משישה עמים סלאבים שונים: מונטנגרו, בוסניה, מקדוניה, סרביה, קרואטיה, וסלובניה. מתוכם שלושה קשורים בצורה כזו או אחרת לגורל ולהיסטוריה המשותפת של הסרבים, ויש בהם מיעוטים סרבים גדולים, והם: מונטנגרו, בוסניה וסרביה עצמה.

לחצו למאמר על עמי הבלקן


 

הדת והתרבות הקדומה של הסלאבים

במאה ה-12 נכתב ספר שנקרא כרוניקה סלבורום שמספק מידע על הדת הסלאבית הקדומה, על ידי הלמונד. הוא טוען שהסלאבים "אינן מטילים ספק בקיומו של "אל אחד בשמיים", אלא שהם חושבים כי אל זה עוסק אך ורק בענייני השמיים, לאחר שהשאיר את השליטה בעולם בידי אלים נחותים, שאותם ברא בעצמו. זהו אל נסתר קלאסי שאין לו קשר עם העולם. ישנם שני מקורות חשובים ללימוד הפגאניזם הסלאבי. האחד זה ספר שנקרא "כרוניקה סלבורום chronica slavorum" שנכתב ב1170. השני זה כרוניקת קייב, שנקראת גם כרוניקת נסטור מהמאה ה12 המתארת את הפגניזם של הרוסים בימי הנסיך וולדמיר.
 
בכרוניקת קייב מופיעה רשימת שבעה אלים
פרון – אל הסערה, גבר חזק בעל זקן אדמוני ובידו גרזן להכות ברוחות הרוע. קשור לאלון והוקרבו לו תרנגולים, פרים, דובים או עזים.
וולס – אל בעל קרן,
קורוס - התגלמות השמש,
סימרגלו - דומה לסימורג הפרסי
דזבוג – נותן העושר
סטריבור – הרוחות הם נכדיו
מוקוש – אלת הפריון.

הם האמינו באל שמיים, אלא שזה היה אל מסתתר. בנוסף אליו באל הרעם – פירון, ואלים נוספים. פרון מזוהה עם "תור". העץ הקדוש לו זה האלון. ולס הוא בעל הקרניים. אל רב ראשים רואה כל קשור לאל השמש, דזבוג – מחלק האושר, הוא אנדרוגינוס. המילה בוג, היא גם "עושר" וגם "אלוהות". היא מחליפה את המילה ההודו אירופאית "דיווס". אלת האדמה – מוקוש קשורה לפריון. הירח מביא שפע ובריאות והוא נקרא אב וסבא, השמש יש בה מרכיב נשי, עבדו אותה במקדשים עם פתח בגג שדרכו ניתן לראות את זריחת החמה
 
מנהגים של הסלאבים.
קבורה כפולה – לאחר כמה שנים מוציאים את העצמות, רוחצים אותם ומביאים הביתה ושמים בפינה קדושה בתוך מפית שלה ערך מאגי הנובע ממגע עם הגולגולת (בנצרות שמו את העצמות ליד האיקונות).
סנוצסטבו – זכות אבי החתן לשכב עם הארוסות של בניו ועם נשותיהם כשבעליהן נעדרים זמן רב. הדבר נעשה בידיעת הבעל ובהסכמתו.
רוח היער – דואגת לכך שהציידים יצליחו, נכנסת לבתים בבנייה, שוכנת בעמודי העץ התומכים את הגגות.
מיתוס הצלילה הקוסמוגונית – היה ים היולי, האל מבחין בשטן ומצווה עליו לצלול את מעמקי המים ולהביא לו קצת בוץ, מהאדמה הזו נוצרות היבשות.

 

 

נצרות מזרח אירופאית

בנצרות זו האמינו שהטבע קודש על ידי דמו והווייתו של ישו, הטבע נגאל וקודש. הפרחים פורחים אחרת מאז ישו. זה העניק מימד של אופטימיות ואמון בחיים, הצלב הוא עץ החיים ולא קורות המוות. זה כמו אוסיריס שבמותו מאפשר את גדילת הצמחייה. זה גם המיתוס של מיתרה והריגת השור הקוסמי.
בנצרות המזרחית יש חשיבות רבה לטקס המשיחה, השמן לעיתים מעורב בתמציות פרחים, הטקס קורה לאחר הטבילה והוא הופך חילוני לנושא רוח, ומכאן העצמאות של הקהילות, כי כל אדם נושא את רוח הקודש בקרבו. המשיחה נקראה "חותם המתת של רוח הקודש".
לחצו כאן למאמר נצרות סלאבית

פתחו מאמרים בסרגלי הכלים:
מידע מקיף על אלבניה.
מידע מקיף על מונטנגרו.
מידע מקיף על קוסובו.
מידע מקיף על מקדוניה.
מידע מקיף על בולגריה
מידע על סרביה
מידע על קרואטיה
 
ראו טיולים לארצות הבאות:
טיול עצמאי מודרך בולגריה
טיול מוזיקאלי בולגריה
טיול גיפים בולגריה
טיול עצמאי מודרך מקדוניה
טיול מוזיקאלי מקדוניה
טיול מוזיקאלי סרביה
טיול ג'יפים מונטנגרו
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו