הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

סנט קולומבה - טיולים לרחבי העולם

סנט קולומבה - הקדוש של הסקוטים

הוא היה הקדוש שניצר את סקוטלנד במאה ה6. מייסד מנזר חשוב באי של איונה במערב סקוטלנד.
התושבים הקדומים של סקוטלנד היו קלטים, פיקטים, ושבטים קדומים נוספים. הם האמינו בכוחות הטבע ובעולם של נשמות מתחת לאדמה שאליו הולכים המתים. הפתח אל אותו עולם היה אי במערב שנקרא האי של איונה. המוטיב של אי במערב כפתח לארץ המתים מופיע גם באנגליה הסמוכה – שם הוא נקרא האי של אוולון.
 
סנט קולומבה נולד וגדל באירלנד, כילד למשפחה אצילה, הוטבל לנצרות וחונך להיות נזיר במוסדות הדתיים החשובים ביותר, באותה תקופה ההשכלה והלמדנות פרחו באירלנד, שהייתה המרכז התרבותי של מערב אירופה, לאחר נפילת האימפריה הרומית. קולומבה נהייה אחד מ12 אבות הכנסייה האירית וייסד מנזרים בכל רחבי הארץ. אלא שמאבקי כוח עם אישים אחרים בכנסייה הביא לקרבות אלימים בהם נהרגו מספר אנשים, והסכסוך העיק על הממסד הכנסייתי וגם על נפשו של קולומבה. כינוס של ההנהגה הטיל עליו עונש של גלות.
באותה תקופה סקוטלנד הייתה בשלטון אירי, הוחלט שהגלות תהיה לסקוטלנד. סנט קולומבה יצא לשם בנפש חפצה ומתוך רצון לכפר על חטאיו. המסורת אמרה ש12 איש יכולים לייסד מנזר חדש, ובשנת 563 לספירה עברו קולומבה ו12 מתלמידיו את הים והגיעו לסקוטלנד במטרה לייסד מנזר נוצרי ראשון במקום.
סנט קולומבה היה איש גדול וחזק, בעל קול רם ומלודי שנשמע למרחוק. אך יחד עם זאת גם מלומד גדול שכתב שירים ותפילות הנמצאות בשימוש עד היום. הוא כבש את נפשם של הסקוטים. המסורת אומרת ששבט מקליין ושבט מלקולם, שהם מהחזקים והמשפיעים בשבטים הסקוטים, הם מצאצאי חסידי קולומבה.

 

 

חייו של סנט קולומבה

הוא חי בסקוטלנד 16 שנה מתערבב בין השבטים, רוכש את אמונם, פועל בתפקיד של מתווך, עושה ניסים. הסיפורים מספרים שאפילו פגש את המפלצת מלוך נס וגרם לה להיעלם במעמקי האגם, מאז היא כמעט ולא מוציאה את אפה מהמים, וקיומה הפך לאגדה. הוא מת ונקבר במנזר באיונה בשנת 579 לספירה
הסקוטים מאמינים באגדות רבות הקשורות לסנט קולומבה: הייתה לו יכולת לראות את העבר ואת העתיד, פעמים רבות הוא בישר לנזירים על אורח שעתיד לבוא לאי. הוא עשה ניסים כגון ריפוי אנשים ,השתלטות על בעלי חיים, הרגעת סערות ואפילו החייאת מתים.
סנט קולומבה נהפך לקדוש המגן על הסקוטים וגם נלחם למענם, בקרב החשוב ביותר שלהם לעצמאות במאה ה14, קרב שנוהל על ידי המלך ברוס כנגד האנגלים ומופיע בסרט "לב אמיץ". מובאים שרידיו של קולומבה אל שדה הקרב וזה מה שעוזר לסקוטים לנצח
 

האי של איונה iona

לאחר מותו של קולומבה הפך המנזר שהוא ייסד  באי של איונה, למרכז ההשכלה והדת החשוב ביותר בסקטולנד וצפון אנגליה שהשפיע גם על אירלנד. בית הספרים שלו נחשב לחשוב ביותר בעולם הקלטי וככזה המקדם את ייחודיות הנצרות הקלטית. אלפי מלומדים, מטיפים, ואנשי דת יצאו מכאן וגם ספרים רבים נכתבו כאן. באיונה פותח הצלב הקלטי המיוחד, נשמר לוח השנה הנוצרי הקלטי שקבע מועדים אחרים לחגים כגון פסחא, ונכתבו ספרים כמו הספר של קלס the book of kells. המנזר נחלש במאה ה8 בגלל שסירב לקבל את הדוגמה הקתולית, ובנוסף לכך החל לסבול מפשיטות של וויקינגים. במאה ה9 יצאה שושלת מלכים סקוטית מאי זה ואימצה כאתר מורשת, הסקוטים עלו לרגל למקום בהמוניהם. הממלכה של אלבה alba  התקיימה עד למאה ה13. במאה זו נבנו במקום מנזרים בנדקיטיים לנזירות ונזירים.
המנזרים סבלו מהרס רב בעקבות הרפורמציה והפיכתה של סקוטלנד לרפורמית, כיום הכנסייה העיקרית בסקוטלנד היא פרסביטריאנית. הכנסייה של המנזר שרדה מימי הביניים ויש בה אוצרות אמנות ותרבות חשובים


 

 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו