הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

ספרות וולנטינוס - טיולים לרחבי העולם

בית ספר של וולנטינוס The gnostic discoveries, m. y. meyer
הספרים של בית ספר של ולנטינוס עיצבו מחדש את הרעיונות השתאים, הבשורה של האמת ייתכן וחוברה על ידי וולנטינוס עצמו. tripartitr tractate הינו תיאור קוסמולוגי מסובך של הפלרומה, המתבטא בחיים על פני האדמה. הבשורה של פיליפ מעלה את רעיון חדר הכלולות והטקסים הגנוסטים, ישנם גם התפילה של השליח פאולוס, והכתב על התחייה
חסידי ולנטינוס היו נוצרים לכל דבר ועניין, הלכו לכנסיות, התערבבו עם האנשים הנוצרים האחרים, אלא ראו עצמם כעלית שנכנסה בסוד המסתורין, היו להם פגישות משל עצמם ופרשנות מקורית. הוא היה מועמד לתפקיד בישוף של רומא, או במילים אחרות אפיפיור.
 
ספרים ומאמרים הקשורים לבית ספר של וולנטינוס (לחצו לקריאה):
ספרות וולנטינית
מדרש בשלושה חלקים
הכתב על התחייה
הבשורה של האמת
הבשורה של פיליפ
גילוי וולנטיני
מאמר על וולנטינוס ובית הספר שלו
 
סיכום מ rethinking gnosticisn, Williams, Michael Allen
וולנטינוס נולד במצרים, עבר לרומא ופתח שם בית ספר, נחשב לגדול הגונטסים. מתייחס למורה פטולמי בחיבורו הגדול נגד הגנוסטים אבל ללימוד של פטולמי היה דגש אחר. הכל נובע משני עקרונות, עיקרון זכרי של לפני התחלה או עומק, ועיקרון נקבי שנקרא מחשבה, חסד, שתיקה.
כמו רחם שתיקה המקבלת זרע מהעמוק ומולידה את המיינד והאמת. המיינד נקרא הילד האחד מוליד את המילה והחיים, והמילה והחיים נוצר האדם והכנסייה. "אני האמת, החיים, הדרך" ונולדים עוד 22 איונים, רק הראשון מיינד יש לו היכולת להבין ולחשוב על העומק. אך השתיקה מונעת ממנו להסביר זאת. סופיה היא הבת של אדם וכנסייה. היא חסרת סבלנות, היא משתוקקת לאב ובתירוץ אהבה היא פועלת בלי הסכמת בן זוגה, נעצרת על ידי גבול שהוא הצלב, המושיע. אבל תוך כדי כך מולידה את המהות של מחשבה על האב. שהיא לא שלמה ובלי צורה. וזה נמנע מהמלאות. בעוד שהיא עצמה חוזרת לבן זוגה "המשתוקק". המחשבה על האלוהות נקראת "החוכמה" והיא סוג נמוך של סופיה, חוכמה.

מיינד יצר זוג חדש – 32 כרייסט ורוח הקודש שהחזירו את השלום והשלווה לפלרומה. הכרייסט לימד על האב שהוא בלתי נתפש (הטעות של סופיה), ורוח הקודש הביא להסרת ההבדלים ביניהם. ,כ ך שכולם היו מיינד, כולם מילה וכן הלאה. לימדה אותם לתת תודה והביאה מנוחה.
האיונים היו בהרמוניה ומנוחה והתוצר של זה היה ישו שנקרא המושיע, כרייסט שני, מילה, וכן יצרו פמליה של מלאכים שילוו אותו.
כרייסט חמל את החוכמה, שהייתה כמו עובר, דרך הצלב הוא נתן לחוכמה צורה, וניחוח שלו וחזר למעלה, החוכמה ניסתה לרדוף אותו אך נעצרה על ידי גבול שאמר ioa מכאן אולי השם "יהוה". החוכמה לא יכולה לעבור את הגבול מפני שהיא מעורבת בתשוקות כגון פחד, צער, והיא צריכה לעבור קודם שינוי. וזה מה שיוצר את העולם והדמירוג. מהדמעות שלה באה הלחות, מהצחוק הדברים הזוהרים, מצערה החומר.
לתחינותיה כרייסט שולח לה את המושיע, כרייסט שני, עם פמליה של מלאכים. ממנו היא מקבלת מידע שהוא לפי הידע. הוא מפריד אותה מתשוקותיה, אוסף את התשוקות והם נהפכים למרכיב החומר בבריאה. השינוי של החוכמה יוצר את הנפש, המרכיב הפסיכי, לבסוף החוכמה בשמחתה מייצרת את הצורה של המלאכים, הפרי שלה הוא המרכיב הרוחני בקוסמוס.
במקום להתעסק עם המרכיב הרוחני שהיא בראה החוכמה פונה למצוא צורה לנפש בעולם התחתותן, דרך הדמירוג שהוא מלאך נוצר העולם שהוא שיקוף של השלמות, שבע הרקיעים.

הדמירוג לא מודע למי שמעליו, יוצר את השטן, רוחות הרוע. הוא בור אך לא רע. החוכמה היא ברקיע השמיני. הדמירוג בשביעי, שם גן העדן. הוא יוצר את האדם  מחומר נוזלי שלתוכו נושף כוח ספיכי. בתחילה הוא רוח חיה ורק לאחר מכן נכנס בגוף. בלי שהתכוון הדמירוג מכניס את הרוח שהחוכמה יצרה. זרע הרוח. זה הכנסייה שהיא שיקוף של הכנסייה של האיונים. הנפש של אנשים מהדמירוג, הרוח מהחוכמה. הבשר מחומר. מטרת היקום היא חינוך הנפש, היא יכולה להיוושע, אך זה תלוי בבחירות שלה, יש לה בחירה חופשית.
בסוף העולם החוכמה תתחבר עם המושיע שלה בחדר הכלולות, המרכיב הרוחני יהפוך שלם. הרוחניים יתחברו עם המלאכים שלהם, המלווים את המושיע.

כללי
הספרות החיצונית שהתגלתה מספרת סיפור נוצרי אחר, מגלה אותו, מביאה לאור. ב180 היה את הקאנון של muratori  שקבע אילו ספרים יהיו מקובלים ואלו לא. זה הכשיר את הבשורה של פטר, שלאחר מכן הוצאה מהקאנון. אלו שהוצאו הם יותר נשיים, מיסטיים, דמיוניים. וקשורים למרים מגדלנה. מימד ארכיטיפי. יש חשיבות לדמיון. האדם מאופיין על ידי יכולת הדמיון שלו. ומכאן יכולת השינוי. פרשנות, אדם מפרש את המציאות, בעזרת הדמיון מוצא פתרונות לבעיות החיים
 
מאמרים על הגנוסטיות - לחצו לקריאה
מחקר הגנוסטיקה
היסטוריה גנוסטית
ספרות גנוסטית
מיתולוגיה גנוסטית
סקירה כללית
בתי ספר גנוסטיים
המאמצים
המניכאים
מנדעים
הפאוליקנים
המסיליאנים
הקתרים בצרפת
הבוגומילים 
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו