הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

עבאס עלי - טיולים לרחבי העולם

עבאס עלי

אחיו למחצה של אימאם חוסיין. לעלי ולמוחמד נודע מראש על הגורל המר הצפוי לחוסיין, ולכן הם ביקשו מאלוהים לעזור בהבאת אח לעולם שיעזור לחוסיין בתלאותיו, אח זה הוא עבאס עלי. הוא נולד לאישה נוספת בשם פטימה שנשא עלי לאחר שהפטימה המקורית מתה בתוצאה מהפציעות שהיא סבלה מידי חסידי עומאר ואבו בכר.
עבאס הוא חלק מהמשפחה הקדושה והיה לו תפקיד חשוב בקרב של כרבלה. הוא תמיד ראה עצמו כעוזר לחוסיין וכמקריב עצמו למענו. מספרים שהוא פתח את עיניו לראשונה רק כשחוסיין החזיק אותו בידיו. הוא היה נושא הדגל בקרב של קרבלה
תפקידו בקרב של קרבלה היה להביא מים למשפחה שגוועה בצמא, והוא עשה זאת תוך כדי כך שאיננו שותה בעצמו, במסגרת משימה זו נפל על תפקידו. האויב התעלל בגופתו וראשו הוסר מעליו, אבל זה לא הפריע לו להגיע, בלי ראש (או בעצם עם הראש ביד) להר הגבוה ביותר באלבניה ושם להניף את הדגל של קרבלה, דגל האמונה הנכונה.
 

הקרב של כרבלא

מותו היה סיפור גבורה ועצב. הוא יצא להביא מים לביתו של חוסיין הקטנה, הצליח להגיע לנהר הפרת, אך לא לחזור. הוא מילא נאד מים ונשא אותו חזרה מבלי להילחם, מכיוון שחוסיין אמר לו שהם לא בקרבלה להילחם, אלא להקריב את עצמם למען אמונה כה גדולה וחסודה כאיסלאם. השיעים מאמינים שאם היה נלחם היה מנצח.
בכל מקרה, בדרך חזרה האויב גבר עליו, בתחילה חתכו לו יד אחת, הוא המשיך קדימה מחזיק את נאד המים ביד השניה, כשהצליחו לחתוך מאחור גם את ידו השנייה, הוא סחב את המים בשיניים, האויב המטיר עליו חצים, אחד מהם ביקע את נאד המים, מיואש חזר עבאס אחורה אל מול הנהר והאויב, ברד חצים ניתך עליו והוא נפגע ונפל מסוסו על פניו, רק אז נפל הדגל שהחזיק. חוסיין בא לנחם אותו ברגעיו האחרונים. בקשתו האחרונה של עבאס הייתה לראות את פני חוסיין, בקשתו האחרונה של חוסיין הייתה שיקרא לו, ולו פעם אחת, בשם אח, ולא בשם אדון. עבאס מת בקוראו, הו חוסיין, הו אחי, הו אימאם שלי.
הוא נקבר במקום שבו נפל מסוסו, ונבנה מסגד גדול ומקדש לכבודו, שמשמש מקום עלייה לרגל למיליוני שיעים. אפילו הנהר שינה מהלכו, בא לעבאס, וכעת הוא מקיף את מקום הקבר.
עבאס הוא גם הפטרון של הגאזי, החיילים שחוזרים בהצלחה מן הקרב, וזאת על שם הקרבות הרבים שבהם חזר בהצלחה, ובמיוחד בקרב של סיפין, שם הצטיין.   
הגרסה האלבנית
לאלבנים יש גרסה משלהם לגבי מה קרה לאחר הקרב. האויב התעלל בגופתו של עבאס עלי וראשו הוסר מעליו, אבל זה לא הפריע לו להגיע, בלי ראש (או בעצם עם הראש ביד) להר הגבוה ביותר באלבניה - הר תומור, ושם להניף את הדגל של קרבלה, דגל האמונה הנכונה.
 
מאמרים על הבקטשים באלבניה - לחצו לקישור
בקטשים באלבניה
עבאס עלי
קתכיזם בקשטי
דפים בקטשים
מסעות עם בבה 1
מסעות עם בבה 2

הצעות לטיולים באלבניה - לחצו לקישור
אלבניה לקבוצות סגורות
טיול לקוסובו, מקדוניה ואלבניה קבוצות סגורות
טיול עצמאי אלבניה - החל מ10 אנשים
טיול גיפים אלבניה
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו