הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

עיקרון הספירלה - טיולים לרחבי העולם

חוק החמש – עיקרון הספירלה

הקדמונים האמינו שמעבר לארבע היסודות הקיימים בעולם ישנו יסוד חמישי שנקרא "אתר" וממנו בנויים הכוכבים. זהו יסוד לא פיזי הקשור להתקדמות, השראה והתפתחות.
בידיים שלנו יש ארבע אצבעות מקבילות ואצבע חמישית שונה מהשאר שהיא האגודל, היד היא אחד הדברים המבדילים את האדם מהקופים, ובמיוחד העובדה שהאגודל ניצב לשאר האצבעות (מה שאפשר שימוש בידיים ליצירת כלים ועבודות עדינות שקופים לא מסוגלים לעשות). מהגוף יוצאים ארבע גפיים שהם הידיים והרגלים ושלוחה חמישית השונה מהשאר והיא הראש, המוח הוא הדבר האחר שמבדיל את האדם מבעלי החיים, יכולת החשיבה, וכן האפשרות לעמוד זקוף. שאר היונקים הולכים על ארבע, וזה מראה שהם תחת שליטה של חוק הארבע ורק אנחנו הזדקפנו, הראש והאגודל התחילו לעבוד בצורה אחרת וכשאנו פורשים ידיים לצדדים מתקבל הסמל של הפנטגרם (מחומש). בנוסף לכך יש לנו חמישה חושים, חמישה פתחים בפנים.
לפי ידע אזוטרי המופיע במקומות שונים (גורדייף, אימן) הרי שהמערכת האנושית עובדת על חמישה סוגים שונים של אנרגיה הקשורים לחמישה מרכזים המיוצגים על ידי חמישה צבעים ואלו הם: מחשבתי -לבן, מוטורי - אדום, אינסטינקט - כחול, רגשי - צהוב ומיני - ירוק. חמש התנועות בשפה האנגלית קשורות לחמשת הצבעים וחמשת המרכזים, ויכולות לשמש כלי בתרגול קולי.
האדם קשור לחוק החמש שמהותו לימוד, גדילה, התפתחות, דמיון אינטואיטיבי, אתר, נפש. כל הדברים קשורים להפיכת המחזורית של הארבע לספירלה העולה כלפי מעלה בתהליך של התעדנות. ולכן בחמש הקצוות של הגוף שלנו: אצבעות הידיים, הרגליים, ועל הפדחת, נמצא ספירלות.
כל דבר בטבע גדל בספיראלות (הגדלות פי טור חשבוני של פיבונצי המבטא בתוכו את יחס הזהב 1.618, יחס זה נמצא בפנטגרם ולכן קשור למספר חמש): הענפים בעץ, הגלקסיה, מזג האוויר, ומכאן שבתוך הסדר של הטבע ישנו ווקטור של גדילה הקשור למספר חמש. חיות הולכות על ארבע ורק האדם הולך על שניים וזאת בכדי לשחרר את הראש שלו שיעשה את העבודה הקשורה למספר חמש. הגוף שלנו עובד לפי חוק הארבע, הראש מסוגל לקלוט אנרגיות הקשורות לווקטור השלישי וחוק השלוש, לעבד אותם בעולם של החומר – ארבע, ולהביא לתוצאה חדשה מעודנת ומזוקקת יותר על ידי תהליך הקשור לעיקרון הספירלה או חוק החמש. הוא עושה זאת בתוך אקולוגיה הקשורה לחוק השבע או עיקרון האוקטבה
 

חמשת מרכזי האנרגיה

האדם הוא מכונה מעבדת אנרגיה, אבל איזה סוגים של אנרגיה עוברים דרכנו? מזינים אותנו?
ליאו וגורדייף מסכימים שאנו עובדים על חמישה סוגי אנרגיה העוברים דרך חמישה מרכזים בגוף האנושי, ואלו הם: מיני, רגשי, אינסטינקט, מוטורי ומחשבתי. הקדמונים ידעו על חמישה מרכזי אנרגיה אלו ואפיינו אותם בצבעים: ירוק, צהוב, כחול, אדום ולבן (מופיע גם אצל הדרוזים, מיסטיקה איסלאמית, סין – פנג שואי, זולו ועוד). כל מרכז קשור לאיבר בגוף, אצבע, חוש.
אפשר להגיד שהגוף האנושי מרושת על ידי חמש רשתות תקשורת המתרכזות, כל אחת, במקום אחר: המרכז המחשבתי בראש, המרכז הרגשי בחזה, מרכז האינסטינקט בעמוד השדרה, מרכז המוטורי בבטן, ומרכז המין באזור האגן, הם קשורים לחמישה חושים. ראיה – מין, שמיעה – מחשבה, ריח – רגש, מגע – תנועה, וטעם – אינסטינקט.
כל מרכז עובד על דלק אחר ובמהירות אחרת. הגבוה והמהיר ביותר הוא המרכז המיני, ולאחריו הרגשי ובהתאמה מרכז האינסטינקט, המוטורי והמחשבה שהוא האיטי ביותר. במידה והמרכזים מאוזנים ישנם אפשרות להפעלת שני מרכזי אנרגיה גבוהים יותר והם מרכז הרגש הגבוה (הרגשות הדתיים) והמרכז המנטלי.
באופן כללי המרכזים שמופעלים ראשונים הם מחשבתי, מוטורי ואינסטינקט, בגיל מצוות מתחילים לפעול באופן מלא המרכז הרגשי והמרכז המיני. בהמשך החיים ישנה אפשרות להפעלה של שני המרכזים הגבוהים יותר, אבל רק במידה ואדם פונה לנתיב של התפתחות אישית. 
המזון של שלושת המרכזים הנמוכים הוא מים, אוויר ומוצק, והצבעים שלהם בהתאמה הם כחול, אדום ולבן. המזון של המרכז הרגשי והמיני הוא רשמים, והצבעים בהתאמה הם ירוק וצהוב.
ירוק (מרכז המין) הוא נקודת הכניסה של כל המערכת, זהו המרכז היחיד שלא עובד על דואליות, אלא יצירה – קבלה או לא, המתבטאת בהשראה או בתחושה קיימת או לא. אין בו ניגודיות, אלא חיבור לעולם, כולל חיים דתיים, ואם פועל נכון מגיב באופן מיידי לחיים, כדוגמת הספונטניות של זורבה היווני (כמובן שהתגובות צריכות להיות מסוננות דרך ההערכה של הצהוב והעקרונות של הכחול).
הבעיה בחלק גדול מבני האדם החיים כיום היא שהמרכזים לא מאוזנים, ובמקום לעבוד יחדיו הם שודדים אנרגיה אחד מהשני. ולכן, המטרה הראשונה של האדם ההולך בדרך רוחנית היא לאזן את המרכזים ולהביא אותם לפעולה מקסימלית, דבר המאפשר הפעלה והופעה של המרכזים הגבוהים.
 
 
 

הזרימה המחומשת באדם

(שיעור זה מופיע באחווה הלבנה ובאימן)
אדם מגיב לספקטרום של כדור הארץ שהוא שבעה צבעי הקשת, אלא שיש בהם את החמים, מגנטים, מהירים, שקשורים לגוף: אדום, צהוב, כתום, ואת הקרים, אלקטריים, איטיים הקשורים למחשבה: כחול, אינדיגו, סגול.
ירוק הוא נקודת האמצע ולכן זהו המקום בו מתחילים תהליכי האדם שבעצמו בנוי בצורה מחומשת – פנטגרם.
דרך הירוק הוא מקבל אנרגיה העוברת לצהוב, ומשם לכחול, אדום ולבן.
האנרגיה נכנסת לגבר דרך יד ימין, ולאישה דרך יד שמאל, שם מתקבלת אנרגיה ירוקה, לאחר מכן (נמשיך עם הגבר) הזרימה עוברת ליד שמאל שם מתקבלת אנרגיה צהובה, משם לרגל ימין – אנרגיה כחולה, ומשם לראש – אנרגיה אדומה, ולבסוף רגל שמאל - אנרגיה לבנה (אצל אישה הצבעים הפוכים, אבל הראש לבן בשניהם).

אנחנו קולטים גירוי דרך המרכז המיני שהוא המהיר ביותר ומתחבר או לא מתחבר עם הדבר, לאחר מכן הגירוי עובר למרכז הרגשי שצובע אותו ב"אוהב או לא אוהב", משם זה עובר לאינסטינקט שמשמש כמסננת של עקרונות וזהירות, ממשיך אל המרכז המוטורי שקשור לתגובה האוטומטית שלנו לדברים, ומגיע לבסוף למרכז המחשבה שם הוא מתרגם כ"קרה דבר זה וזה", והגירוי מגיע למודעותנו.
התגובה האנושית לגירויים מהפנים החוצה, עוברת דרך חמישה מסננים הקשורים למרכזים: זה מתחיל במחשבה החליטה להגיב לאירוע, להגיד דבר מה, עובר דרך המרכז המוטורי שם התגובה מולבשת בדרך הרגילה שבה אנו מגיבים, במיומנות שרכשנו, לאחר מכן היא מסוננת דרך האינסטינקט – העקרונות והסטנדרטים (האם מותר להגיד או לא), נצבעת בלבוש רגשי כזה או אחר (מה בא אתה), ומתבטאת באופן חופשי וספונטני (או לא, תלוי בהתפתחות המרכזים) דרך המרכז המיני, היוצר. 
כל גירוי ותגובה אנושיים קורים בדרך זו של מעבר דרך חמישה מרכזים, מסננים, מירוק ללבן, ומלבן לירוק, מהמרכז המיני אל המחשבה, וחזרה מהמחשבה למיני, דרך מרכזי התנועה – אדום, אינסטינקט – כחול, ורגש – צהוב. תהליך תגובה שלם וטבעי של האדם אמור לזרום ללא הפרעות ובצורה חלקה, ולגרום לנו להגיב באופן נכון לסביבה אך גם ספונטני.
 
קראו את המאמרים הבאים - לחצו לקישור
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו