הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

עמי איטליה ימי הביניים - טיולים לרחבי העולם

סוף האימפריה הרומית ותחילת ימי הביניים

רומא הופכת להיות נוצרית במאה הרביעית לספירה, שינוי זה כרוך במעבר מקום מושב הקיסר והבירה מרומא לביזנטיון שנקראת מאז – קונסטנטינופול (כיום איסטנבול). במאה ה-5 נופל החלק המערבי של האימפריה לידי הברברים. ואילו החלק המזרחי מחזיק מעמד. האימפריה נקראת מזמן זה והלאה האימפריה הביזנטית. במאה ה-6 מתחזקת אימפריה זו ומשתלטת מחדש על איטליה. מרכז הכובד של השלטון הביזנטי הוא בעיר רוונה בצפון איטליה ולא ברומא. בעיר זו נבנות כנסיות שמהוות השראה להתחדשות מסורת האדריכלות האירופאית בימי הביניים, החשובה שביניהן היא קתדראלה מתומנת בשם סן וויטלי.
הביזנטים נסוגים מצפון איטליה במאה ה-7 ואת מקומם תופשים הלומברדים – שבט גרמני ברברי. איטליה בפרט ומערב אירופה בכלל עוברים תקופה חשוכה של נסיגה בתחומים רבים של החיים ובכלל זה האדריכלות. מונומנטים מפוארים מפסיקים להיבנות, הערים מאבדות ממעמדם, הבנייה בעץ והתרבות הכפרית שולטים בכיפה.
בתקופה זו עולה מעמדם של המנזרים כערים חילופיות בהם יש מרכזי לימוד, חקלאות, תעשייה זעירה. המנזרים נבנים כערים בזעיר אנפין ובמקרים רבים לפי תוכנית אב הבאה לבטא את סדר הקוסמולוגי הנקרא - "עיר האלוהים".
 

עיר האלוהים של אוגוסטינוס הקדוש

 "עיר האלוהים" הוא מושג שטבע אוגוסטינוס הקדוש שחי בהיפו בצפון אפריקה בזמן התמוטטות החלק המערבי של האימפריה הרומית ופלישות הברברים. רבים תהו אז כיצד ייתכן שהעיר הקדושה – רומא, מקום מושב ממשיכו של פטרוס – האפיפיור, מקום מושבו המסורתי של הקיסר, תיפול לידי הברברים? התשובה שאוגוסטינוס נתן הייתה שמעבר לרומא הפיזית ישנה רומא שמימית, עיר זו נקראת "עיר האלוהים". המנזרים, והכנסיות ניסו להיות ביטוי פיזי שלה.

 

עמי איטליה בימי הביניים

הלומברדים
הם היו עם גרמני שפלש לאיטליה עם הפלישות הגדולות של המאה ה5-6, אלא שבניגוד לויזיגותים והשבטים האחרים שרק עברו באיטליה זורעים הרס ופורענות והורסים את רומא, בדרכם לארצות
מושכות יותר כגון ספרד, צפון אפריקה, הלומברדים מתיישבים באיטליה ויוצרים עם שרידי האוכלוסייה המקומית תרבות חדשה.
הלומברדים מוזכרים בהיסטוריה כבר במאה ה1 כשבט גרמני קטן וחזק, בעל זקנים ארוכים (מכאן מקור השם) לאחר נדודים הם פולשים לאיטליה בשנת 568 המלך אלווין השני מוביל חצי מיליון איש וכובש את צפון איטליה כולל העיר החשובה מילאנו. (עד היום נקרא האזור לומבארדיה), ואת אזורי מרכז איטליה ומקימים ממלכה חזקה שנאבקת עם הביזנטים והפרנקים על שליטה בצפון חצי האי . בתחילה הם נוצרים אריאנים ופאגאניים, אך עם הזמן עוברים לקתוליות.
בתחילת המאה ה7 מפרסם המלך רותרי את החוקים והמנהגים של הממלכה, מגרש את הביזנטים סופית מצפון איטליה. הלומברדים קובעים שבעה מקומות קדושים של עלייה לרגל, שהחשוב שביניהם הוא מערת המלאך מיכאל בחצי האי גרגרנו בעיירה סנטאנגלו.
הלומברדים שולטים באיטליה עד לסוף המאה השמינית – זמנו של קרל הגדול. אך התרבות שלהם משפיעה עד היום, למעשה איטליה החדשה היא במידה רבה המשך של הממלכה הלומברדית.

 

 

הנורמנים.


עם שנוצר בצפון צרפת כתוצאה משילוב בין וויקינגים, פלמים – בלגים ויסודות צרפתיים קלטים ופרנקים. תחילת היווצרותו במאה ה9 לספירה, לאחר החלשות הממלכה של קרל הגדול.
בשנת 911 הם מקבלים ממלך צרפת את אזור הסן התחתי ומתיישבים בו, עד היום החבל קרוי "נורמנדי". בשלב זה הם מתנצרים ויוצרים תרבות חדשה. הנורמנים הם לוחמים טובים ומשכירים עצמם לכל המבקש, וכך מגיעים לדרום איטליה, במסגרת קשרי חיתון אחד ממלכיהם – ווילהם הכובש הופך למלך אנגליה והם משתלטים על הממלכה בקרב הסטינג 1066, ולאחר מכן מרחיבים כיבושיהם והשפעתם לסקוטלנד, ווילס ואירלנד. קצת לפני כן הם משתלטים על אמלפי 1040 ויוצרים ממלכה עצמאית בדרום איטליה, במהלך אותה מאה הם משתלטים על רוב דרום איטליה, פולשים לבלקן ויוצאים למסעי הצלב לישראל.
במילים אחרות הנורמנים מקימים נסיכויות פיאודליות בצפון צרפת, דרום איטליה, אנגליה והמזרח התיכון. אין הם ישות אחת, אלא קבוצות הנאבקות ביניהם
אלא שבנוסף למלחמה הנורמנים מצטיינים בספנות, ניווט, מפות, באדריכלות ובאדיקות הדתית שלהם. הם בונים מבצרים וטירות ולימים בשטחיהם נבנות חלק מהכנסיות הגותיות. הם מפתחים אתרי קדושים של עליה לרגל כגון מונט סנט מישל בצרפת והר סקרה מישל בפיאמונטה. הם משפיעים רבות באנרגיה הדתית, פוליטית, צבאית, אדריכלית וכלכלית שלהם על אירופה ולמעשה מובילים אותה לתקופה חדשה 
מאמרים בנושא היסטוריה
 
מאמרים בנושאי אמנות ואדריכלות באתר
 
טיולים לקבוצות  - לחצו לקישור
 
 
 
רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו