הצהרת נגישות

נגישות אתרים
תרבויות עולמי פועלת בכדי שאתר האינטרנט יהיה נגיש ושוויוני לכולם
לצורך כך הנגשנו את האתר לאוכלוסיות הבאות
- מוגבלי ראייה כולל עוורי צבעים, לקויות ראיה ועוד
- מוגבלים מוטורית בידיים , כאלו שקשה להם עם העכבר והמקלדת
- אנשים עם קשיים מסוגים שונים כגון: קריאה, למידה, הבנה, ועוד
• אנשים עם קשיים נוספים, מכל גווני הקשת: קשיי קריאה, קשיי הבנה, לקויי למידה ועוד.
באתר אנו משתמשים ברכיב עזר להנגשת אתרים על פי תקן ישראלי 5568 ברמת נגישות AA כמוגדר ב: W3C's Web Content Accessibility Guidelines 2.0

דגשים בנגישות
ישנם מספר חלקים – סעיפים חשובים שמבטיחים הגדרת האתר כנגיש לקהל המוגבל. ואלו הם
•התאמה לקורא מסך   •ניווט מקלדת   •חסימת הבהובים   •מונוכרום   •ניגודיות כהה   •ניגודיות בהירה   •הגדלת גופן   •הקטנת גופן   •גופן קריא   •סמן גדול לבן   •סמן גדול שחור   •הגדלה   •הדגשת קישורים   •הדגשת כותרות   •תיאור לתמונות  

הסתייגות
יחד עם זאת נסייג ונאמר שמפני שהאתר שלנו כולל מערכות הזנת תוכן שונות שפועלות לפי שיטת WYSIWYG ייתכן שחלקים בדפי התוכן לא יצליחו להיות מונגשים בצורה כוללת, וייתכן שתצטרך התערבות בקוד האתר נוספת. במידה וגילתם מצב כזה, אנא צרו קשר בכדי שנוכל לטפל בכך באופן המהיר ביותר.
כמו כן במקרים מסויימים האתר שלנו מציג תוכן שבא מאתרים אחרים, שחלקם טרם הונגשו ואין לנו אפשרות לאחריות על צד ג', אך נשמח לקבל הערות ולהפנות את תשומת לב הגורמים הקשורים בכך.

פניות
כל שאלה, הבהרה, הצעה ופניה באופן כללי שקשור לאתר אנא שלחו לדואר אלקטרוני ל
support@nagishnow.com
סגור
לפרטים נוספים: 1-700-50-9992

עקרונות דמינג - טיולים לרחבי העולם

עקרונות ניהול האיכות של דמינג בראי הארכיטקטורה הרומאית - ביזנטית.

פרופסור דמינג הגיע לארבע עשרה עקרונות שמובילים לניהול איכות בארגונים. הוא יישם את שיטתו ביפן ואחר כך באמריקה. מתברר שאלפיים שנה לפני כן פעלו הארכיטקטים הרומים לפי אותם עקרונות כמעט. לפניכם מבט משועשע על עקרונותיו של דמינג בראי הארכיטקטורה הרומאית.


אלו העקרונות
1.  שיפור המוצר/שירות. חדשנות בטכנולוגיה: הרומאים מתחילים להשתמש בקשת, בבטון, במנופים.
2.  פילוסופיית האיכות. ארכיטקטורה נתפשת במלאכה קדושה, חיקוי של מעשה הבריאה. הארכיטקט הוא גם מלומד, אומן ואיש דת.
3.  הפסקת התלות בבחינה/ביקורת סופית. לרומאים מערך ביקורת וסטנדרטיזציה שכפוף ישירות לבית ספר לארכיטקטורה ברומא, המפקח על כל שלב בתהליך.
4.  בחירת ספקים. מלט, אבן, שיש. מונופול קיסרי.
5.  שיפור מערך הייצור והשירות בהתמדה. אגודות של בנאים ששמו תו בנאי על כל בניין ואבן, מגיעים למצוינות.
6.  הדרכה. חייבים לעבור הכשרה בבית ספר ואחר כך לעבוד כשוליה במשך מספר שנים. יש גם ספרות.
7.  מנהיגות. החלטה על פרויקטים גדולים היא החלטה קיסרית שמגובה על ידי הקיסר או השליט המקומי שמעורב בתהליך הבנייה וגאה בו.
8.  הסרת חששות העובדים. העובדים היו אזרחים חופשיים ויכלו לעבור באופן חופשי ממקום למקום.
9.  עידוד עבודת צוות. ההתמחות הרבה הביאה לתלות ופרגון במקום תחרות, התפתחה תפישה הוליסטית. המטרה הברורה המשותפת חייבה עבודת צוות.
10. הימנעות מסיסמאות ומטרות מעורפלות. בניין איננו מטרה מעורפלת.
11. נורמות של תפוקה. הזמן בימי קדם נמדד אחרת.
12. גאווה באיכות. אין ספק שזה היה המאפיין הבולט ביותר בארכיטקטורה הרומית, שהייתה הארכיטקטורה היחידה שבנתה לא רק לצרכים מעשיים.
13. מיסוד תוכנית השתלמות להסבת עובדים. לצורך בניית פרויקטים גדולים מכשירים אוכלוסייה מקומית, נקבעת תוכנית השתלמות מקיפה.
14. תוכנית להפעלת שינוי. תוכניות בניית ערים ובניינים שבאה כצו קיסרי מלווה בתוכנית הכשרת עובדים והעלאת רמת מקצועות הבנייה, היא מהמאפיינים של התבססות הקיסרות ועליית אוגוסטוס לשלטון.

 

ויטרוביוס ודמינג

ויטרוביוס היה הארכיטקט הרומי החשוב ביותר וכתב ספרים על ארכיטקטורה. בספרים אלו משתקפת תפישת האיכות של הארכיטקטים הרומים, לדוגמא: ויטרוביוס ממליץ לארכיטקט ללמוד פילוסופיה כדי שיהיה רחב אופקים וצנוע, אדיב, צודק, וישר, ללא תאוות בצע. לפי ויטרוביוס יש לכך חשיבות עליונה, מפני ששום עבודה לא יכולה להיעשות נכון ללא יושר וניקיון. חשוב שהארכיטקט לא יתעסק רק בעשיית רווחים, אלא ישמור על מעמדו על ידי טיפוח שם טוב ואצילות, ואת זה ניתן ללמוד מהפילוסופיה.
מאמרותיו: "איכות קשורה בהקשר החברתי של העבודה ולא במיומנות של העבודה עצמה".
"בנייה טובה היא בעלת שלושה תנאים: יציבות, צורך והנאה."
מי שמחפש דוגמא ממשית לאיכות יכול למצוא זאת בבנייה מהתקופה הרומאית: החל מאבני הכותל בירושלים וכלה בקיסריה, בית שאן, אמאוס, ועוד...  האיכות איננה רק ביופי הבנייה אלא גם בשימושיות וההיקף שלה. 

 

רשימת
תפוצה
לקבלת מידע נוסף אודות טיולים חדשים ישירות
לתיבת האימייל שלכם, הרשמו למועדון הלקוחות שלנו